Tehnička Analiza – grafovi, savjeti i analize

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Tehnička Analiza – grafovi, savjeti i analize

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.




ovo ti nije dobro.

eventualno mozemo ocekivati formaciju 3-3-5, nepravilna korekcija.

linija kanala nije dobro povucena

Prijatelju Tigre, koja linjija kanala. Na ovone grafu mone uopće nema ni jarka a kamoli kanala. Ako misliš na onu tanku crvenu crticu, to je od milja nacrtana da se vidi dno prethodnog i sada ovoga zadnjeg dna. (jesu jednaki..JESU) Formacija 335 napisano, izbrojano. Rekao, razumijemo se gotova jedinica i radi se dvojkica (ii). Tigre kad teta Jula veli da je to TO, onda je stvarno to TAKO, vjeruj i meni i njoj (Veli danas je mamurna i boli je glava pa za danas nedaje komentare ) !!
LP
[/quote]

pa poanta i je da je dno korekcije treceg vala, kakva god bila, na donjoj liniji kanala.

zato sa i predlozio nepravilnu 335 korekciju.

ajd dobro, vidjeti cemo.

sto mislis o brojenju evila speculatora?
taj druka na pad vec mjesecima…

[lol]
[/quote]

Ma Tigre slušaj, što se tiče drukanja, ja drukam sam sebi da će ATPL koje imam na lopate gore, ali jok. Koliko ja god drukao za gore ona dole. E sad sam odlučio drugačije. Od danas drukam da ide dole i vidjet češ da će, eto možda već sada krenuti gore.
Ma nema ovdje nikoga tko sa sigurnošću može reći da je to tako i tako će biti. Mi smo tu da nagađamo, neko nešto više zna, netko manje ali u biti sve ti je to kako bih ja rekao APP (ako prođe prođe). Vjeruj mi kada bih bio u nešto 100% siguran prenijeo bih to barem onima koje cijenim, a ovako volim postati i volim kada pogriješim da me netko ispravi i ne ljutim se za to jer to i je poanta ovoga foruma. Da kako ima i onih drugih.. ja ih zovem seronje koji su to, evo upravo pojedini čitaju sada ovaj post i prepoznaju se, ali nisu ni oni krivi što su takvi. Sve dođe po svoje kad tad, pa i po seronje !!
LP svim forumašima !!

I very much love INGRA !!



a štrumfeta trudna

koji kaos danas

Nisam znao ovo za Štrumpfetu… Nasmijalo me do suza…

Mudro je zborio stari Seneca: "Per ipiz dudatis eneus iri!"

E mrgude ako ti drukaš dole, onda ću ja jedno tri četiri dana drukati gore.

Za par dana index sp 500 porasti će do 1078. Današnji rast indexa mogao bi ići sa 1042 na 1056 (ako probije taj target ide na 1066).


apdejt razvoja situacije dolara…

na 5 minutnom grafu se jasno vidi da je malo iza ponoći EURUSD počeo rasti… i logično, fjučersi su narasli, bez obzira što azija nije noćas baš briljirala, a i evropa je otvorila u lagano crvenom, a što su sve faktori koji inače utječu na fjučerse…

dakle, trenutno imamo malu divergenciju između gibanja EURUSD i SPX-a, i očekuje se kakav-takav odbijanac… ili mala 4 prema gore, pa nastavak pada ili pošteni odbijanac… i što će se dogoditi?

na dugoročnoj slici se vidi da je EURUSD na kritičnoj višemjesečnoj liniji potpore, a slično vrijedi i za SPX… pad na SPX-u u zadnjih par dana je bio na POJAČANOM volumenu, a znamo što to znači… prechterov count kaže da su i dolar i SPX gotovi… i probijanje ovih linija bi mu dalo za pravo…

jedini je prechterov problem što naš ben bernanke ima lukav plan, i počinje danas sa izlaženjem američkog GDP-a… bit će zanimljivo pratit rasplet situacije.

Isti taj prechter je 90 te trubio o katastofi, a bio najveci bull market koji j e trajao 10 god..
Ja sam mu isti pisao 91. da se ide gore, a on nije slušao

FEDYA = ENTENTINIS= LIZAČ, PARDON BRISAČ PODOVA AZ-A I DINKECOVIH NAOČALA.

ovo je presmjesno…

sad DAX i FTSE formiraju flag i picit ce jos za 1% prema gore.

ps. Bravo Mrgud, cini se da je ipak bila 335 standardna korekcija.

ako pratite amere vjerojatno ste primjetili da su već par puta došli na DOW 9863,xx pa se vrate nazad.
ili je u pitanju SPX 500 na 1056,xx
dok sam ovo pisao prvi put su prošli tih 9863,xx,ali samo do 9866,xx,ali su se opet vratili.
interesira me da li ih zeza SPX ili DOW.
reklo bi se da im je tu "manji" otpor.
šta velite tehničari?



ovo ti nije dobro.

eventualno mozemo ocekivati formaciju 3-3-5, nepravilna korekcija.

linija kanala nije dobro povucena

Prijatelju Tigre, koja linjija kanala. Na ovone grafu mone uopće nema ni jarka a kamoli kanala. Ako misliš na onu tanku crvenu crticu, to je od milja nacrtana da se vidi dno prethodnog i sada ovoga zadnjeg dna. (jesu jednaki..JESU) Formacija 335 napisano, izbrojano. Rekao, razumijemo se gotova jedinica i radi se dvojkica (ii). Tigre kad teta Jula veli da je to TO, onda je stvarno to TAKO, vjeruj i meni i njoj (Veli danas je mamurna i boli je glava pa za danas nedaje komentare ) !!
LP
[/quote]

Neznam Mrgude meni smrdi ova dvojkica (ii) jer izgleda kao triangle..a po EWT rules nemoze…u prilogu prvi graf kako meni izgleda count, a drugi zasto mi je sumnjiva dvojkica ii.




ovo ti nije dobro.

eventualno mozemo ocekivati formaciju 3-3-5, nepravilna korekcija.

linija kanala nije dobro povucena

Prijatelju Tigre, koja linjija kanala. Na ovone grafu mone uopće nema ni jarka a kamoli kanala. Ako misliš na onu tanku crvenu crticu, to je od milja nacrtana da se vidi dno prethodnog i sada ovoga zadnjeg dna. (jesu jednaki..JESU) Formacija 335 napisano, izbrojano. Rekao, razumijemo se gotova jedinica i radi se dvojkica (ii). Tigre kad teta Jula veli da je to TO, onda je stvarno to TAKO, vjeruj i meni i njoj (Veli danas je mamurna i boli je glava pa za danas nedaje komentare ) !!
LP
[/quote]

Neznam Mrgude meni smrdi ova dvojkica (ii) jer izgleda kao triangle..a po EWT rules nemoze…u prilogu prvi graf kako meni izgleda count, a drugi zasto mi je sumnjiva dvojkica ii.
[/quote]

plutonice, dvojka može biti trokut… u ranoj fazi razvoja teorije, Elliott je zaista smatrao da se trokut može pojaviti samo kao četvorka, ali poslije je to pravilo degradirao u heuristiku… dakle, tendencija je da se trokut najčešće pojavljuje kao četvorka, ali smije i kao dvica… međutim, na crobexu je normalno da se pojavljuje kao dvica, mi imamo drugačiju dinamiku od amera… pogledaj npr. prvu dvicu u ožujku, nakon što je započeo rast…

na ostalo nemam primjedbe.

Pametan, ako to želiš.

Kolega Zli pozdrav, je li ona dijagonala jos ziva ili….


Kolega Zli pozdrav, je li ona dijagonala jos ziva ili….

nije, propala formacija…

Pametan, ako to želiš.




ovo ti nije dobro.

eventualno mozemo ocekivati formaciju 3-3-5, nepravilna korekcija.

linija kanala nije dobro povucena

Prijatelju Tigre, koja linjija kanala. Na ovone grafu mone uopće nema ni jarka a kamoli kanala. Ako misliš na onu tanku crvenu crticu, to je od milja nacrtana da se vidi dno prethodnog i sada ovoga zadnjeg dna. (jesu jednaki..JESU) Formacija 335 napisano, izbrojano. Rekao, razumijemo se gotova jedinica i radi se dvojkica (ii). Tigre kad teta Jula veli da je to TO, onda je stvarno to TAKO, vjeruj i meni i njoj (Veli danas je mamurna i boli je glava pa za danas nedaje komentare ) !!
LP
[/quote]

Neznam Mrgude meni smrdi ova dvojkica (ii) jer izgleda kao triangle..a po EWT rules nemoze…u prilogu prvi graf kako meni izgleda count, a drugi zasto mi je sumnjiva dvojkica ii.
[/quote]
Ma Plutonice Vama na moru smrdi sve osim ribe koja se mpr kod nas vozi tjedan dana krepana u ledu. Kad ti ja velim da je 2 onda je 2 i ti+u nema priče. Osim toga kako vele Slavonci moji, nema tice do prasice. Pojedeš 2 kg ribe i za sat moraš opet jesti. Pojedeš kilu dobre slane pečenke, popiješ gajbu pive i završiš u krevetu ili na hitnoj na ispiranju unutarnjih bezveznih organa !!
LP Plutonice !!

I very much love INGRA !!


E mrgude ako ti drukaš dole, onda ću ja jedno tri četiri dana drukati gore.

Za par dana index sp 500 porasti će do 1078. Današnji rast indexa mogao bi ići sa 1042 na 1056 (ako probije taj target ide na 1066).


Sjećaš li se prije mjesec i više da ćeš platiti čevape i pivu ladnu te da češ moga pajdu Preachera zaboraviti. Vrijeme ti je da razmisliš gdje češ čevape platiti. Ja ti volim reš pečene s puno soli i dvije tri ladne pive. Živ mi i zdrav bio !!
I da ti velim još nešto .. tko je taj Pero u našem korumpiranom životu lijepe i male HR države !!

I very much love INGRA !!

New Report

Close