Tehnička Analiza – grafovi, savjeti i analize

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Tehnička Analiza – grafovi, savjeti i analize

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

LUCKY

kaj pak to je

FEDYA = ENTENTINIS= LIZAČ, PARDON BRISAČ PODOVA AZ-A I DINKECOVIH NAOČALA.



@moguće, ne tražim te uzorke, dodala sam minimalnu razinu za peticu.

kako misliš da 2050 ne znači ništa? ima jednaku važnost kao 1880, 1650…isto. otpor, tj. potpora- mjesto na kojem će se cijena:
-zadržati neko vrijeme i probiti prema gore (pa će kasnije to biti nova potpora)
-ili odbiti prema dolje do slijedeće niže potpore
na ovoj je razini dvostruki fibo, gornja linija bolla…sve skupa ispod primarne linije trenda iz ožujka.

🙂 zaboravila sliku

2050 nema pretjeranu vaznost ako se pogleda cijela slika.

prilazem sliku.

dakle,
1. trokut probijen – minimalni target je na oko 2200.
2. linije postotone promjene trenda takoder probijene i signaliziraju ponistenje cijelog pada – zelene linije – signal za rast do 2293

2050 je samo bezvezna usputna stanica.
[tongue]
[/quote]

Prvi normalniji post unazad više dana. Ne treba se zamarati što će biti danas ili u ponedjeljak, treba pratiti trend, a trend kaže rast…Probijen trokut sugerira puno toga…

I slažem se, granica 2050 na Crobexu nema pretjeranu važnost u smislu da ukazuje na nekakvu točku preokreta. Samo usputni otpor (što tehnički, što u glavama nekih ulagača) i ništa više. Takvih smo se otpora nagledali, a ovaj je stvarno daleko manje bitan od onog na 1880.

P.S ako se S&P razvuče u nekakvu ED (što je vrlo moguće, a što trenutno nitko ne uzima u obzir u countu) i indeks prošiša 1050 bodova ko kroz sir, frcati će kupovni nalozi na sve strane.

Crobex – potencijalni EWT count i mala analiza.

Kao što se vidi na slici, KRATKOROČNO (sljedeći tjedan) očekujem UP, napad na zadnji vrh sa početka 6-og mjeseca, na cca 2290 bodova.

Međutim, ne vjerujem da ćemo taj vrh probit otprve… SREDNJEROČNO očekujem dosta bočnog gibanja… na slici su zadnja cca 3 mjeseca nacrtana kao A-B valovi trokutaste korekcije (znači fali još C-D-E) koja još ima nekih cca 2 mjeseca da se realizira do kraja…

DUGOROČNO (cca sljedećih 6 mjeseci) mi najvjerojatnije izgleda scenarij UP, nakon što se odradi velika trokutasta korekcija na jesen, očekujem rast, a negdje u prvom kvartalu 2010-te konačni vrh na negdje 3600 bodova…

naravno, na sve se to možete i popišati…

poseban pozdrav mojim tajnim obožavateljima… [kiss]

Pametan, ako to želiš.


LUCKY

kaj pak to je


Gravestone Doji print this page
send to a friend

Pattern: reversal
Reliability: low/moderate

Identification
A Doji forms at the lower end of the trading range. The upper shadow is usually long while the lower shadow is small or almost nonexistent.
The Psychology
In a downtrend or during a pullback within an uptrend, the stock gaps down. A valid attempt is made to rally the stock off the bottom, but the strength subsides and the stock falls to close near the day’s low at the same price it opened. The rally attempt failed, but it does suggest that there are some bulls out there looking to buy. For a reversal to occur a strong follow up day is needed with solid volume.

pokušavam se učiti tehničkoj pa me zanima jesam li na dobrom putu



@moguće, ne tražim te uzorke, dodala sam minimalnu razinu za peticu.

kako misliš da 2050 ne znači ništa? ima jednaku važnost kao 1880, 1650…isto. otpor, tj. potpora- mjesto na kojem će se cijena:
-zadržati neko vrijeme i probiti prema gore (pa će kasnije to biti nova potpora)
-ili odbiti prema dolje do slijedeće niže potpore
na ovoj je razini dvostruki fibo, gornja linija bolla…sve skupa ispod primarne linije trenda iz ožujka.

🙂 zaboravila sliku

2050 nema pretjeranu vaznost ako se pogleda cijela slika.

prilazem sliku.

dakle,
1. trokut probijen – minimalni target je na oko 2200.
2. linije postotone promjene trenda takoder probijene i signaliziraju ponistenje cijelog pada – zelene linije – signal za rast do 2293

2050 je samo bezvezna usputna stanica.
[tongue]
[/quote]

na takvoj bezveznoj usputnoj stanici može se prodati npr. vdkt po 400 i 2 dana kasnije kupiti isti, malo ohlađen za 370.
to se ovdje popularno zove "trejdanje za bureke", ali masa ljudi krvavo crnči za 2500 kn na mjesec i nikako ne bih omalovažila takvu dobit.
cijenim usputne stanice.

Lucky, svijeća na ULPL nije još ni blizu gotova, ne trči pred rudo.

Tigrus, korekcija od 2007. se može na Crobexu gledat kao ABC i da smo sada u velikom B, ali na SPX traje od 2000. unutar koje je od 2007. C val, a koji je počeo sa primary 1 padom od 1576 do 666, i primary 2 je trenutna korekcija tog pada.

@sotomaić

vidio sam tvojih par postova sa countom za SPX i Crobex… iako se s njima ne slažem (imam drugačiji count), tvoje varijante su legitimne, pa čak i logične.

glede tvoje priče o otporu na cca 2050 bodova, logički si u pravu, a tigrus i hanger u krivu, ne razumiju što pričaš… 1880 i 2050 definitivno nemaju istu važnost… ali bez obzira na to, praktički će oni ispast u pravu, jer najvjerojatnije ipak idemo gore… ironija? [wink]

Pametan, ako to želiš.




@moguće, ne tražim te uzorke, dodala sam minimalnu razinu za peticu.

kako misliš da 2050 ne znači ništa? ima jednaku važnost kao 1880, 1650…isto. otpor, tj. potpora- mjesto na kojem će se cijena:
-zadržati neko vrijeme i probiti prema gore (pa će kasnije to biti nova potpora)
-ili odbiti prema dolje do slijedeće niže potpore
na ovoj je razini dvostruki fibo, gornja linija bolla…sve skupa ispod primarne linije trenda iz ožujka.

🙂 zaboravila sliku

2050 nema pretjeranu vaznost ako se pogleda cijela slika.

prilazem sliku.

dakle,
1. trokut probijen – minimalni target je na oko 2200.
2. linije postotone promjene trenda takoder probijene i signaliziraju ponistenje cijelog pada – zelene linije – signal za rast do 2293

2050 je samo bezvezna usputna stanica.
[tongue]
[/quote]

na takvoj bezveznoj usputnoj stanici može se prodati npr. vdkt po 400 i 2 dana kasnije kupiti isti, malo ohlađen za 370.
to se ovdje popularno zove "trejdanje za bureke", ali masa ljudi krvavo crnči za 2500 kn na mjesec i nikako ne bih omalovažila takvu dobit.
cijenim usputne stanice.
[/quote]
Ti koji trejdaju za bureke ne trejdaju da bi dodatno zaradili 2500 kn nego zato što se boje bit u dionicama dulje od 3 sata, a i SaleBorg im nedopušta takvo ponašanje u asimiliranoj zajednici

Garantiram da bi 8 puta više zaradili da ne diraju i odrade trend kako valja!

FEDYA = ENTENTINIS= LIZAČ, PARDON BRISAČ PODOVA AZ-A I DINKECOVIH NAOČALA.


Garantiram da bi 8 puta više zaradili da ne diraju i odrade trend kako valja!

Slažem se. Na ZSE je trejdanje Sizifov posao, provizije su prevelike, likvidnost je slaba, nemaš stopove, nemaš opcije, nemaš futures… uglavnom više zaradiš brokerima nego sebi čak i ako ispadneš pozitivan.



Garantiram da bi 8 puta više zaradili da ne diraju i odrade trend kako valja!

Slažem se. Na ZSE je trejdanje Sizifov posao, provizije su prevelike, likvidnost je slaba, nemaš stopove, nemaš opcije, nemaš futures… uglavnom više zaradiš brokerima nego sebi čak i ako ispadneš pozitivan.
[/quote]

dej-trejdanje i kratkoročno trejdanje su UVIJEK težak posao. ali na ZSE je stvar ZNATNO teža i kompliciranija nego vani, lijepo si pobrojao razloge…

ali s druge strane, ako neko ima samo 10 ili 20 soma kuna za trejdanje, to mu je praktički jedina strategija na raspolaganju, i zato mislim da ne trebamo nikog osuđivati… a isto tako, ne vidim ništa loše u tome da nešto zaradimo i brokerima…

Pametan, ako to želiš.

@pišem samo u svoje ime.
ako vidim priliku da u rastu mogu iskoristiti mali pad, to napravim sa malim dijelom svog portfelja.
zašto ne?
ja baš i nisam neki trejder, ali dobro je da ljudi trejdaju i malo podignu promet.
sve je dobro:) ako završi dobro.


@zli

uvijek postoji bar jedan alternativni ewt count jednako dobar i još dva osrednja.
u mikro brojanju ovaj mi se najviše sviđa,
a sigurno si primjetio da nisam označila glavne brojeve/slova:)
(5 od 5 od…?)



Garantiram da bi 8 puta više zaradili da ne diraju i odrade trend kako valja!

Slažem se. Na ZSE je trejdanje Sizifov posao, provizije su prevelike, likvidnost je slaba, nemaš stopove, nemaš opcije, nemaš futures… uglavnom više zaradiš brokerima nego sebi čak i ako ispadneš pozitivan.
[/quote]

A, lijepo mi je mama pričala "sine budi ili grobar ili broker".

Enivej, na ovoj usputnoj stanici od 2050-2060, bi trebali malo pristat, sjest, pa malo možda zavrludat koji bodić gore-dole, pa malo gore, pa se oko 2200 eveteisti dogovore da će gore, pa rapsodija, a onda im prodam cca 30% ovoga što držim tamo od grobija 1400,00.

"Kupujte zemlju, ona se više ne proizvodi"

New Report

Close