Tehnička Analiza – grafovi, savjeti i analize

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Tehnička Analiza – grafovi, savjeti i analize

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.



Uf dobro, napričali ste se o malo duguročnijim prognozama i u globalu se slažem te nije to loše. Ipak više volim prognozice za samo koji dan unaprijed. Pa tako za SP 500 dajem prognozu za dan dva na donji target 923, te popunjavanje onog starog gapa. Nakon toga moguć rast.

.ebo te. Nisam znao, da sam tako dobar prognozer. Do sada SP 500 je jako brzo u roku jednog sata pao sa 946 na očekivanih 923 boda i nadajmo se, da sada krenu gore. Barem prema mojoj računici. Brzi su…
[/quote]
Upravo tako, baš sam se sjetio tvojih riječi kada sam ugled’o broj 923 na SP 500! Bravo, al’ jedna lasta ne čini proljeće, tako da ću te imati na oku! [thumbsup]


EWT pravilo: Ako korekcija zapocinje sa abc flat strukturom vala A, ocekuje se zigzig struktura vala B.

Podsjeca li prva korekcija na Crobex. Mislite li da je moguce da smo poceli sa P2 vec u prosincu, prije Amera i Europe ?

Pluton, ovo što si opisala na slici je korektivni val u up-trendu, dakle korekcija koja se zbiva dok indeks raste, prema tome ne može se primjeniti na Crobex od prosinca…

Ali se može primjeniti od ožujka, samo malo treba dorade (rotacija slike). I dobiješ korektivni val u down-trendu. Vrlo primjenjiv…


Mali doprinos.
Multitop sam uočio prije 3 radna dana, ali mislim da me do potvrde nitko ne bi slušao.

hehe, ali kolega, pošto niste sigurni, imate svježe ime:)

već se neko vrijeme vidi moguće formiranje hs-a na dosta dionica,a tu je i neckline koji bi trebao
potvrditi obrazac (ili ne), zatim volumeni? …prate li vrhove kako spada itd.

spx
za sad izgleda kao zdrava očekivana korekcija (abc sharp uzorak), ali ne bi smio ispod 915-912.
u tom bi slučaju ovaj mali abc koji je formiran bio dio veće strukture.



EWT pravilo: Ako korekcija zapocinje sa abc flat strukturom vala A, ocekuje se zigzig struktura vala B.

Podsjeca li prva korekcija na Crobex. Mislite li da je moguce da smo poceli sa P2 vec u prosincu, prije Amera i Europe ?

Pluton, ovo što si opisala na slici je korektivni val u up-trendu, dakle korekcija koja se zbiva dok indeks raste, prema tome ne može se primjeniti na Crobex od prosinca…

Ali se može primjeniti od ožujka, samo malo treba dorade (rotacija slike). I dobiješ korektivni val u down-trendu. Vrlo primjenjiv…
[/quote]

Ma ne nisam to mislila, onima koji shvacaju nemoram valjda uvijek crtati. Poanta je bila da je prvo flat, znaci od prosinca do sada ako smatramo da je ovo sad val 4 i kasnije odemo gore 5 gotov flat tj.A, pa bi onda isli B zigzag za dolje. Medutim kao sto si ti rekao "Na EWT-u se ne smije nužno inzistirati na točno određenom countu i uvijek treba biti u startu otvoren za više opcija"

Najvise me mucilo kod prijasnjeg counta ako je ovo velika 4, sto je onda rast u prosincu jer bi za val e bilo prenisko (nije u podrucju ABCD trokuta). Medutim izgleda da ipak val e moze podbaciti pa jos uvijek postoji izglednost da smo u 4 valu. U prilogu ranije postana slika.

Ovo je pitanje postavljeno ELIOTT WAVE INTERNATIONAL i njihov odgovor.

Q: Does it matter whether wave E of a triangle undershoots or overshoots the A-C trendline in making price projections?
In using the post-triangle thrust measurement to project a price target for wave 5, does it matter whether wave E of the triangle undershoots or overshoots the A-C trendline?

A. Whether wave E undershoots or overshoots the A-C trendline, the post-triangle thrust measurement guideline remains the same. For a contracting triangle, calculate the width of the triangle by drawing a perpendicular line that connects the A-C and B-D trendlines at the origination point of wave A. Add that distance to the termination point of wave E in order to estimate the termination point of wave 5 in the pattern at one larger degree.


Mali doprinos.
Multitop sam uočio prije 3 radna dana, ali mislim da me do potvrde nitko ne bi slušao.

Bez uvrede, ali dali vi ujedno koristite nickname Trosjed, ili ste uzeli njegove grafove sa foruma Moj Novac ?




EWT pravilo: Ako korekcija zapocinje sa abc flat strukturom vala A, ocekuje se zigzig struktura vala B.

Podsjeca li prva korekcija na Crobex. Mislite li da je moguce da smo poceli sa P2 vec u prosincu, prije Amera i Europe ?

Pluton, ovo što si opisala na slici je korektivni val u up-trendu, dakle korekcija koja se zbiva dok indeks raste, prema tome ne može se primjeniti na Crobex od prosinca…

Ali se može primjeniti od ožujka, samo malo treba dorade (rotacija slike). I dobiješ korektivni val u down-trendu. Vrlo primjenjiv…
[/quote]

Ma ne nisam to mislila, onima koji shvacaju nemoram valjda uvijek crtati. Poanta je bila da je prvo flat, znaci od prosinca do sada ako smatramo da je ovo sad val 4 i kasnije odemo gore 5 gotov flat tj.A, pa bi onda isli B zigzag za dolje. Medutim kao sto si ti rekao "Na EWT-u se ne smije nužno inzistirati na točno određenom countu i uvijek treba biti u startu otvoren za više opcija"

Najvise me mucilo kod prijasnjeg counta ako je ovo velika 4, sto je onda rast u prosincu jer bi za val e bilo prenisko (nije u podrucju ABCD trokuta). Medutim izgleda da ipak val e moze podbaciti pa jos uvijek postoji izglednost da smo u 4 valu. U prilogu ranije postana slika.

Ovo je pitanje postavljeno ELIOTT WAVE INTERNATIONAL i njihov odgovor.

Q: Does it matter whether wave E of a triangle undershoots or overshoots the A-C trendline in making price projections?
In using the post-triangle thrust measurement to project a price target for wave 5, does it matter whether wave E of the triangle undershoots or overshoots the A-C trendline?

A. Whether wave E undershoots or overshoots the A-C trendline, the post-triangle thrust measurement guideline remains the same. For a contracting triangle, calculate the width of the triangle by drawing a perpendicular line that connects the A-C and B-D trendlines at the origination point of wave A. Add that distance to the termination point of wave E in order to estimate the termination point of wave 5 in the pattern at one larger degree.

[/quote]

Ovo što je na slici označeno slovima abcde nije jedan val. Dojma sam da se radi zapravo o dvije četvroke različite kategorije counta. Znači val a i val e na slici su zapravo dva vala 4 (ali ne istog ranga!).

Rast od ožujka ne može biti četvorka jer onda bi morali čekati peticu, a iza petice nakon rasta novu seriju impuslnih valova 1-2-3-4-5 prema dolje koji bi u konačnici napravili cik-cak. To bi bilo stvarno previše korekcije i Crobex bi na kraju došao na ispod 200 bodova…realno?

Razlog je jednostavan, ovo je od početka (10.mj.2007.) korektivna struktura i mora imati korektivni count (bilo flat, bilo cik-cak, bilo nešto treće), prema tome ne može se završiti s korekcijom u samo 5 velikih valova…

Rast od ožujka ne može biti četvorka jer onda bi morali čekati peticu, a iza petice nakon rasta novu seriju impuslnih valova 1-2-3-4-5 prema dolje koji bi u konačnici napravili cik-cak. To bi bilo stvarno previše korekcije i Crobex bi na kraju došao na ispod 200 bodova…realno?

Razlog je jednostavan, ovo je od početka (10.mj.2007.) korektivna struktura i mora imati korektivni count (bilo flat, bilo cik-cak, bilo nešto treće), prema tome ne može se završiti s korekcijom u samo 5 velikih valova…

Malo sam skratio repliku, bila bi preduga. A dali netko od Vas misli da se radi o nekom drugom valu a ne o četvorci o kojoj svi govorimo, ili večina, mislim na kretanje od 09. ožujka do sada. Elwave daje mi više mogućnosti, pa ako ga netko nema, ukazat ću mu na grafove koje on nudi za Crobex. Bilo bilijepo kada bi netko o tome prokomentirao. Evo u prilogu 7 grafova.
LP

I very much love INGRA !!

@Hanger
Elliottovci kao sto vidis kazu da val e moze podbaciti. A isto tako, da je val e val drugog ranga trebao bi zavrsiti u podrucju cetvorke prethodnog ranga, a nije, kao sto ima premali retracement u odnosu na val 3. Ako bi nakon cetvorke uslijedila petica mogla bi zavrsiti cak isto ili iznad kraja 3 vala (bear market truncation). Tu uopce ne vidim problem. Priznajem da vise nisam ni sama sigurna zbog veceg izlaska iz kanala, ali ne iskljucujem tu mogucnost.


Mali doprinos.
Multitop sam uočio prije 3 radna dana, ali mislim da me do potvrde nitko ne bi slušao.

Da si tada stavio takvu medvjeđu prognozu onda bi te lokalni bikovi pojeli za doručak… [lol]

Ako je slušati ADX onda smo u padajućem trendu.



@Hanger

Elliottovci kao sto vidis kazu da val e moze podbaciti. A isto tako, da je val e val drugog ranga trebao bi zavrsiti u podrucju cetvorke prethodnog ranga, a nije, kao sto ima premali retracement u odnosu na val 3. Ako bi nakon cetvorke uslijedila petica mogla bi zavrsiti cak isto ili iznad kraja 3 vala (bear market truncation). Tu uopce ne vidim problem. Priznajem da vise nisam ni sama sigurna zbog veceg izlaska iz kanala, ali ne iskljucujem tu mogucnost.

Kolike su vjerojatnosti za sve to skupa? Najprije ekspandirajući trokut abcde kao val 4 mi nikako ne leži, pa ako i može ovakvo nešto biti očekivao bih da je vrh 4 iznad a ne ispod vrha vala 3. Ipak je korektivni val u pitanju. Truncation vala 5 mi još manje trenutno leži, koja bi sada bila svrha njegova nastanka?..samo se komplicira count ionako kompliciranog grafa.

Po meni treba težiti jednostavnijim principima označavanja dok god ti obrasci drže vodu. Pomaže logaritamski prikaz Crobexa zbog korekcije koja je težila postotnim omjerima (a ne cjenovnim). Npr ovaj Mrgudov Crobex br 6 koji je Elwave izbacio nije uopće loš, još samo možda treba mrvicu dorade da bi bio onako tip top. Ali kako god bilo, u biti svodi se na jedan te isti count: da je val 5 (ili 3 ili A, kako tko voli) završio početkom 3.mj. Usput svoj sam portfelj (tj svoje novce) doslovno spasio posljednje korekcije uviđanjem ovog counta tako da sam prilično lagodno mogao birati što ću kupovati u ožujku…

O slijedećem valu iza tog ožujskog dna se da naveliko raspravljati i on je sada trenutno jedini bitan (ne treba puno trošiti energiju na stanje counta iz prošle godine)…A obzirom da je ovaj val korektivne prirode, procjena njegovih mogućnosti bi mogla biti ipak malo teža nego kod impulsnih valova, jer je sve puno flatova i cik-cakova…


Za moderatore: Graf broj 7
Hvala !!

Mrgude legendo!
Ode po ovom countu Crobex najprije na 5000 a onda na 10000 za koju godinu…eh bilo bi to lijepo [smiley]

Svi bi mi to voljeli, ali nam strani indeksi ne nude trenutno takve mogućnosti…


ps. slijedece je gold kad nadjem vremena

pa za "gold" već imaš utvrđen DELTA u toj knjizi, ne moraš se mučiti… [wink]
[/quote]

pozdrav

nema na long term-u(LTD); nisam se zadrzavao na tozla kad sam nasao dow jones-a

ima i slika i 1000 rjeci

http://www.youtube.com/watch?v=UrU5t6ab7Vo

New Report

Close