Tehnička Analiza – grafovi, savjeti i analize

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Tehnička Analiza – grafovi, savjeti i analize

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.


@ e moj tigriću,
evo malo razumljivije od narodnih poslovica:
– ADX je dao buy signal puno ranije od ovi tvoji šema. Na ovom tvom crtežu već na ovoj prvoj okomitoj crti (da se opisno izrazim), tj. početkom ovog miseca, nakon šta je napravija dno, odbija se i uša iznad crvene (D-) linije, a pogotovo kad je u tom uzlaznom trendu i sa D+ već visoko priša vrijednost od 20 bodova. Je l ti sad jasnije, zašto ti kažem da je tvoje odčitavanje vidljivo u onoj gori poslovici?
Osim toga, na ovoj tvojoj slikici ADX je da milijun korisnih podataka i s njim se moglo trgovati gotovo savršeno (kao i uvik uostalom, pogotovo na takvim razvijenim tržištima za razliku od naše baruštine), a ne samo ovo što ti ističeš. To je skoro pa ništa, a i oba puta si to odčitao prekasno. To što je prvi put rast nastavljen još daleko, nije se vidilo na tom prvom signalu koji si ti zaokružija, nego na nečemu drugom… sokoliću moj [wink]

p.s. da ne bude nesporazuma: Nisam ja reka da spx500 sad neće rasti, nego samo da je tvoje odčitavanje signala površno i zakašnjelo. nhf

p.p.s. što se tiče ovih mačaka po selu, ako se niko ne bi okrenija to je valjda jer su navikli na puno jače p***je kad ti piše [wink]

1. nisam pisao o prvom buy signalu na ADXu, nego o definitivnom signalu na ADXu.

2. "na necem drugom" – ovo je stvarno hrabara izjava. mozes li to malo bolje elaborirati jer mislim da ti zbog ove izjave slijedi vritnjak…

3. ocitavanje nije zakasnjelo jer su mnogi sumnjali da ce biti vece borbe na sp500 koti 1150.
moj graf sluzi za ohrabrenje preplasenim ulagacima koji su se obeshrabrili zbog 1150 pull backa.

ps. do sada nitko od onih koji su se suprotstavljati mojim odlukama kamo ce trziste,
nije uspio izbjeci opaljenje vritnjaka!
sretno.

[bye] [smiley]

CROBEX – trenutna borba oko 2150 : potpore: SMA50=2156, , UP linija trenda od 03/2009 cca 2155, RSI-razina 50.

Krepat ma ne molat


vidim čita se evil …

zanimljiv je tip … al puno puta uništa….praktički od ljeta najavljuje pad….eto samo što nije…
I zato klasična TA….pa šta bude.

Scio me nihil scire


TA is a beautiful elegant mathematical system that tries to model the messy, sloppy, unfathomable reality of the markets. Most traders are using some version of it, crunching the same numbers, looking for nuances in the same signal lines and moving averages, staring hollow-eyed at the same Fibonacci numbers and lines, drawing the same trend lines with trembling hands. Where is the much-vaunted “Edge” in that? At any point in time there are probably 30 – 50 million traders of varying skill around the world looking at exactly the same data, using the same software, and interpreting the results in pretty much the same way.

"edge" – ma kaki eđ, probaj DELTU od W.Wildera

http://www.youtube.com/watch?v=UrU5t6ab7Vo

Zatišje pred oluju kod nas, čeka se ko prvi ima muda potegnuti od većih. Više mi se ne da ni pratiti kad znam napamet raspone cijena [yawn]

When speculation has done its worst, two and two still make four.

"2. "na necem drugom" – ovo je stvarno hrabara izjava. mozes li to malo bolje elaborirati jer mislim da ti zbog ove izjave slijedi vritnjak…"

@ tigriću,
sorry ne pratim baš previše forum, ali evo kad već oćeš samo ću ti kratko natuknuti što se tiče npr. ove tvoje crtarije i to je to što se mene tiče. Imam zbilja pametnijeg posla.

Allora: Svaki indikator ima svoje vremensko trajanje. Tako ne možeš na dnevnom grafu odčitati rast od idućih 6 mjeseci, valjda ti je to jasno?? Za računati takve stvari potrebno je kako spada uskladiti više tzv. "timeframeova". Tako da rast nakon onog prvog signala pa do cca 1150 definitivno nije bio siguran iz onog indikatora na adx-u, jer nakon toga on je pokazao i mali milijun drugih signala.
Ali ovisi kakav si tip investitora. Tko trguje na (po meni) optimalna razdoblja srednjih ciklusa, recimo od 4 miseca (reka bi barba Wilder, ovo što spominje gosp. Damir), a da ne govorim i na duža razdoblja onda ipak ne može raditi tako… A tko trguje na kratko, na tvojim signalima je već podosta okasnija. Mišaš elementarne stvari. Ali samo ti i daje savršeno trejdaj… Pazi nisam ja reka da je to pogrešno što ti računaš, nego da je prilično neupotrebljivo. But just do it! arrivederci [bye]


"2. "na necem drugom" – ovo je stvarno hrabara izjava. mozes li to malo bolje elaborirati jer mislim da ti zbog ove izjave slijedi vritnjak…"

@ tigriću,
sorry ne pratim baš previše forum, ali evo kad već oćeš samo ću ti kratko natuknuti što se tiče npr. ove tvoje crtarije i to je to što se mene tiče. Imam zbilja pametnijeg posla.

Allora: Svaki indikator ima svoje vremensko trajanje. Tako ne možeš na dnevnom grafu odčitati rast od idućih 6 mjeseci, valjda ti je to jasno?? Za računati takve stvari potrebno je kako spada uskladiti više tzv. "timeframeova". Tako da rast nakon onog prvog signala pa do cca 1150 definitivno nije bio siguran iz onog indikatora na adx-u, jer nakon toga on je pokazao i mali milijun drugih signala.
Ali ovisi kakav si tip investitora. Tko trguje na (po meni) optimalna razdoblja srednjih ciklusa, recimo od 4 miseca (reka bi barba Wilder, ovo što spominje gosp. Damir), a da ne govorim i na duža razdoblja onda ipak ne može raditi tako… A tko trguje na kratko, na tvojim signalima je već podosta okasnija. Mišaš elementarne stvari. Ali samo ti i daje savršeno trejdaj… Pazi nisam ja reka da je to pogrešno što ti računaš, nego da je prilično neupotrebljivo. But just do it! arrivederci [bye]

on prica o timefrjemovima…
[undecid]

naravno da moj graf nije pogresan, a cilj je bio upotrebiti ga iz perspektive zakljucka je li se rastuci trend nastavlja.


DOW JONES ide u proboj 11 000

Hvala na grafu kolega,
Ali ne razumijem šta znače one crte?

Barona za moderatora

http://www.javno.com/hr-hrvatska/tek-iduceg-proljeca-ocekuje-se-rast-zaposljavanja/298128

Pad vrijednosnih papira na burzi je uslijedio 1.g. prije stvarne krize! Sad smo 1.g. prije izlaska iz krize i vrijeme je da burza to pokaže! Idemo UP UP UP.

26.11.2010 - Dan D


http://www.javno.com/hr-hrvatska/tek-iduceg-proljeca-ocekuje-se-rast-zaposljavanja/298128

Pad vrijednosnih papira na burzi je uslijedio 1.g. prije stvarne krize! Sad smo 1.g. prije izlaska iz krize i vrijeme je da burza to pokaže! Idemo UP UP UP.

ostacemo mi odje i godinu nakon sta svi izidju ….. ja razmisljam pare da odnesem u neki fond pa ko ga …

ZELIM BITI BRUTALNO USPJESAN KO bananarama................................


naravno da moj graf nije pogresan.

naravno da nije.
zaokružio si ti dobre brojeve, al su oni izvukli krive. [thumbsup]

CROBEX: Kupovni signal aktivira se prelaskom razine od 2.170 bodova
Vaš link

Očekivanja investicijskih bankara za SPX 2010.
2009. su dobro skinuli.


Očekivanja investicijskih bankara za SPX 2010.
2009. su dobro skinuli.

gospon Prechter (koji je dosad fulal puuuno puta) kaže: bude eine masakr. možda bu fulal još ajnkrat.


gann analiza na INGR-RA ,kaže nam da bi moglo biti veselja, ali još treba pričekati ovu branu na 39-40 kn.

http://www.svijet-dionica.net/

ingri je veći problem slaba potpora na 36, nego jak otpor na 40
vidimo se na 29 do 32, i pozdravi šjor ganna [thumbsup]

New Report

Close