Tehnička Analiza – grafovi, savjeti i analize

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Tehnička Analiza – grafovi, savjeti i analize

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.


Krikman – kućni ogdoj gore ili dole, ipak treba crtati po teoriji. Usput gavran pohvala, pa ti si sa filozofije krenuo stvarno sa crtanjem po TA. Suprotno od vas dvoje velikih prognozera, velikih tehničara moja prognozica glasi putpuno suprotno (duboki zaron SP i drugih svijetskih indexa u ponedeljak). Mislim, da je u petak završio veliki "Y". Pluton što kažeš?

kritika je uvijek dobrodošla, ali nije lijepo biti vulgaran.

glede tvoje prognozice zarona, to bi najvjerojatnije značilo da je party završio. jednostavno ne vjerujem da se ima snage za preokret ako sljedeći tjedan završi sa malo jačim zaronom.

inače fundamentalno gledano, situacija je očajna, i medvjedi u americi stalno izvlače van nove pokazatelje koji pokazuju koliko je loše, ali TEHNIČKI stvar i dalje izgleda obećavajuća, smrdi na još (prema gore)… budem postao sutra kad stignem koji graf gdje objašnjavam svoje razmišljanje…

čisto da se zna, naravno da nije krenuo bull, ovo je bull rally u bearu. znači završio je samo prvi čin drame. što ne znači da ovaj drugi čin prema gore ne može još potrajati.

Ima jos jedna varijanta. Zavrsio je zigzag, i sad slijedi pad ili mogucnost formiranja double zz.


Pokusavam izbrojati valove na Ingri ali sam u nedoumici. Prva varijanta. Zadnje je odraden 4 val od C slijedi 5. Problem je sto je u ovom slucaju 4 val usao u podrucje 1 vala, sto je slucaj kod leading diagonal, a ona se najcesce javlja kao 1 impulsni val ili kao A od zz. Neznam dali se moze javiti kao C od zz. Druga varijanta da se formira double zigzag kako je prikazano u drugoj slici. Takoder je u formiranju H&S koji bi probijanjem linije vrata dao target 120 kn, sto se ujedno poklapa sa 38,2% retracementa. Molim za kometare.

Mislim da si dobro riješila graf 1 (sve skupa kao nedovršeni LD- fali mu 5 val, impuls ili ED)
LD ide ili kao prvi ili A, nema ga u C, i rijedak je.
evo, to s tehničke strane, a drugo ne znam, nisam je pratila.

Nemojte se mučiti EWT-om…tek kad priča završi može se sa sigurnošću izbrojati…ovako je to jako jako teško i biti u pravu…samo rijetki to mogu. Hvatajte se nekih drugih TA vještina.
lp


@plutonica

varijanta 1 sa ending dijagonalom ti otpada. trojka NE MOŽE biti duža od jedinice u ED. poanta sa ED je da energija impulsa opada, tako da je val 1 najjačči, 3 slabiji, a 5 najslabiji. ujedno bi trebala imat strukturu 3-3-3-3-3.

ovaj H&S (slika 3) mi je sumnjiv, moram malo detaljnije pgledat da li je vjerojatno da će se realizirati…

Hvala na komentaru.
Slazem se da nemoze biti ED, vjerojatno u brzini nisi primjetio da sam napisala LD. Znam da LD moze biti impulsni val ili A od zz, ali nisam sigurna dali moze biti C od zz. To sam pitala.

Directional movement system primjenjen na Crobexu gledano kroz period 5 godina na tjednom grafu.

@Gavran
U pravu si, varijanta 1 ipak otpada. Kad se LD pojavi kao C u zz, onda ima strukturu 3-3-3-3-3.
http://www.elliottwave.com/club/members/tutorial/Lesson3/3-3.htm

ako je ovo 4 korektivni val jel moze ko napravit analizi za igh dokle ce bit korekcija

Dobar dan deca.
Krobeks. U tijeku moguća V top formacija.Uzlazna trend linija prekinuta, cijena zatvorena dva dana ispod linije trenda.U slučaju da i treći dan zatvorimo ispod, V top realizacija bi bila izvjesna.
Target 1775-1807

ATPL. V top formacija. Target 900

JDPL. Isto kao i na ATPL. V top fomacija, ili, kak bi mi rekli, vot gouz ap mast kom daun.
Mogući target 130.Al ne mora biti.Ali ak ipak bude onda nemojte reći da vam nisam rekla.
Valjda ne bu,bik mamicu


Nemojte se mučiti EWT-om…tek kad priča završi može se sa sigurnošću izbrojati…ovako je to jako jako teško i biti u pravu…samo rijetki to mogu. Hvatajte se nekih drugih TA vještina.
lp

potpisujem.

svakako bih za početak preporučio ono što se u americi zove "tape reading" i "price action" metode. s tim se relativno POUZDANO i KONZISTENTNO može zaraditi. EWT je napredna stvar za one koji ili već imaju "u nogama" pa traže više ili žele nešto intelektualno stimulativno.

New Report

Close