Tehnička Analiza – grafovi, savjeti i analize

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Tehnička Analiza – grafovi, savjeti i analize

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Trenutno stanje SPX-a graf 1h prema DMS-u : slabljenje negativnog trenda plus dodatna divergencija na negativnom trendu, jačanje pozitivnog trenda usprkos novom cjenovnom dnu. Divergencije RSI-a, momentuma, Williamsa i DMS-a kao uvod u mogući početak preokreta trenda. [pray]

Krepat ma ne molat


Rekli su naši tehničari,njih 90%. Brodari idu gore. Pa kad sam pitao pred par dana jel ovaj pad dio plana neki su se naljutil. I nazvali ovo akumulacijom. Čini mi se da t.a. Ima riješenje za sve. Znaći ako ovaj pad ode do 900kn(atpl) to će i dalje biti akumulacija?
Sve mi više sličite na naše političare. Ostavite se nečeg što neznate radit.

Da to si dobro rekao kolega,naročito ovi šta tu pišu tehničku analizu i broje nekakve valove i daju savjete a veze s vezom nemaju, e ti su mi najbolji.Kad spominješ brodare,pa onaj mrgud trubi dva mjeseca kako ATlantska ide gore i kako je on izbrojao valove i crta tamo neke črčkarije bezveze, bez ikakvih rezultata naravno, a tek Tigrus šta vidi svaki dan odbijance i kupuje IGh prvo na 3800,pa 3700,pa 3600, možete slobodno nastaviti niz.Sigurno je samo da oni šta su znali nekog vraga oni ovdje više ne pišu,
a šteta

AZ FONDOM DO BLAGOSTANJA

PTKM – hammer – sugerira dno i zaokret trenda / potrebna potvrda/

Krepat ma ne molat


PTKM – hammer – sugerira dno i zaokret trenda / potrebna potvrda/

Kao prvo kolega to ti nije hammer a kao drugo na stvojoj slici imaš pravi hammer pa vidimo kako je to završilo,ja sam ti ga zaokružio

AZ FONDOM DO BLAGOSTANJA



@tony

DMS:
za generiranje signala odnos +DI/-DI je ujedno i najbolja metoda jer konzistentno opisuje trenutni trend.
Ako kreneš gledati odnose prema ADXu na jednostavniji ili kompliciraniji način dobijaš ‘lokalne’ signale, više kao opis trenutnih mogućnosti.
Naravno, sva ti lokalni signali su odlični pokazatelji, ali nema konzistentnosti.

Isprobao sam 3 najpoznatija kriterija dobivanja signala na temelju odnosa ADX/+DI/-DI i nisam uspio dobiti bolje rezultate nego sa +DI/-DI usporedbom.
Može se ubaciti pojedine signale kao dodatno osiguranje, no ako već idemo kombinirati, bolji rezultati se dobivaju kombiniranjem s drugim oscilatorima.
Ima netko drugačija iskustva?

Uzmi knjigu autora toga sustava W. Wildera (New concepts in tech. trading) , pa lagano i detaljno prouči sve što on tu istražuje. Naravno, da je križanje d+ i d- linija najjednostavnije i najobičnije u primjeni, ali imaš i fenomenalne signale za zaokrete trenda, praćenje intenziteta… zatim kad se ne treba trgovati po DMS sustavu itd.



Rekli su naši tehničari,njih 90%. Brodari idu gore. Pa kad sam pitao pred par dana jel ovaj pad dio plana neki su se naljutil. I nazvali ovo akumulacijom. Čini mi se da t.a. Ima riješenje za sve. Znaći ako ovaj pad ode do 900kn(atpl) to će i dalje biti akumulacija?
Sve mi više sličite na naše političare. Ostavite se nečeg što neznate radit.

Da to si dobro rekao kolega,naročito ovi šta tu pišu tehničku analizu i broje nekakve valove i daju savjete a veze s vezom nemaju, e ti su mi najbolji.Kad spominješ brodare,pa onaj mrgud trubi dva mjeseca kako ATlantska ide gore i kako je on izbrojao valove i crta tamo neke črčkarije bezveze, bez ikakvih rezultata naravno, a tek Tigrus šta vidi svaki dan odbijance i kupuje IGh prvo na 3800,pa 3700,pa 3600, možete slobodno nastaviti niz.Sigurno je samo da oni šta su znali nekog vraga oni ovdje više ne pišu,
a šteta
[/quote]

vezano za IGH.
kad sam kupio prvi put napisao sam:

"sto je jace? linija trenda ili potencijalni H&S"

pogledaj temu: sto smo danas trzili?.

jedna rijec za Vas: "zganci"
[thumbsup]

Kad nitko neće ja ću.
Svaka čast tigruse na dobroj tehn. procjeni BDi prije par dana. Pogodio si rast baš onako kako treba. [thumbsup]

Don't be convinced of your super knowledge of the market, the market does what it wants, and you are just along for the ride!

ljepotani moji…
evo, shooting star se formira na dnu trenda.

imamo na dnevnim i pozitivnu divergenciju na rsi i slow stochu koji se u oversoldu prekrizio za buy…
cccc….

velika depresija 2 ili kako se vec zove ona tema…?…
bit ce po repu, prije bi rekao.
[kiss]


Kad nitko neće ja ću.
Svaka čast tigruse na dobroj tehn. procjeni BDi prije par dana. Pogodio si rast baš onako kako treba. [thumbsup]

hvala, hvala…
znas kako se kaze: i corava koka pogodi zrno!
[wink]

vezano za probijanje linije rastuceg trenda na sp500:

nije niti cudo da su se ameri odbili od multi otpora na 1100 pri ovom nagibu rastuceg trenda jer
pa da su iz prve probili tu liniju nastao bi stampedo prema ponistenju cijelog pada.

a to bi ipak bilo malo too much.

zapamite jedno pravilo:
ako postoji trend puno su vece sanse da ce se taj trend i nastaviti nego da ce se trend promjeniti.



PTKM – hammer – sugerira dno i zaokret trenda / potrebna potvrda/

Kao prvo kolega to ti nije hammer a kao drugo na stvojoj slici imaš pravi hammer pa vidimo kako je to završilo,ja sam ti ga zaokružio
[/quote]

Kolega: hammer ima malo tijelo i vrlo dugačku donju sjenu sa malom ili bez gornje sjene.
Za dovršetak obrasca potrebna je potvrda, tj.zatvaranje naredni dan iznad zatvaranja prethodnog dana ( kao što sam i napisao:"potrebna potvrda"). U tvom je primjeru bio hammer, ali na našu žalost bez potvrde.
LP

Krepat ma ne molat




PTKM – hammer – sugerira dno i zaokret trenda / potrebna potvrda/

Kao prvo kolega to ti nije hammer a kao drugo na stvojoj slici imaš pravi hammer pa vidimo kako je to završilo,ja sam ti ga zaokružio
[/quote]

Kolega: hammer ima malo tijelo i vrlo dugačku donju sjenu sa malom ili bez gornje sjene.
Za dovršetak obrasca potrebna je potvrda, tj.zatvaranje naredni dan iznad zatvaranja prethodnog dana ( kao što sam i napisao:"potrebna potvrda"). U tvom je primjeru bio hammer, ali na našu žalost bez potvrde.
LP
[/quote]

bitno je shvatiti koja psihologija stoji iza svijeca.
ja bi isto rekao da je ovo hammer.




PTKM – hammer – sugerira dno i zaokret trenda / potrebna potvrda/

Kao prvo kolega to ti nije hammer a kao drugo na stvojoj slici imaš pravi hammer pa vidimo kako je to završilo,ja sam ti ga zaokružio
[/quote]

Kolega: hammer ima malo tijelo i vrlo dugačku donju sjenu sa malom ili bez gornje sjene.
Za dovršetak obrasca potrebna je potvrda, tj.zatvaranje naredni dan iznad zatvaranja prethodnog dana ( kao što sam i napisao:"potrebna potvrda"). U tvom je primjeru bio hammer, ali na našu žalost bez potvrde.
LP
[/quote]

Kolega to ti je čisti long shadow a ne hammer i to je beriš znak

AZ FONDOM DO BLAGOSTANJA

SPX graf 1H završetak dana : divergencije (Williamsa, slow.stoch, RSI, DMS, momentuma) nisu kompromitirane /privitak: divergencija ROC-a/. Ukoliko ne bude iznenađenja mogući završetak formacije preokreta trenda SPX-a za cca dan-dva. Kod nas su se na pojedinim dionicama isto tako počele pojavljivati formacije preokreta trenda, ali još nisu potvrđene divergencijama.

Krepat ma ne molat

evo malo o adx-u





PTKM – hammer – sugerira dno i zaokret trenda / potrebna potvrda/

Kao prvo kolega to ti nije hammer a kao drugo na stvojoj slici imaš pravi hammer pa vidimo kako je to završilo,ja sam ti ga zaokružio
[/quote]

Kolega: hammer ima malo tijelo i vrlo dugačku donju sjenu sa malom ili bez gornje sjene.
Za dovršetak obrasca potrebna je potvrda, tj.zatvaranje naredni dan iznad zatvaranja prethodnog dana ( kao što sam i napisao:"potrebna potvrda"). U tvom je primjeru bio hammer, ali na našu žalost bez potvrde.
LP
[/quote]

bitno je shvatiti koja psihologija stoji iza svijeca.
ja bi isto rekao da je ovo hammer.

[/quote]

Slažem se kolega sa Vama. Po meni hammer, kao i bilo koja druga stvar, sama po sebi ne znači puno ako nema potvrdu u zatvaranju sljedeći dan, potvrdu u drugim indikatorima, divergencijama itd.
LP

Krepat ma ne molat

New Report

Close