Tehnička Analiza – grafovi, savjeti i analize

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Tehnička Analiza – grafovi, savjeti i analize

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

I kako mislite nekoga još navući na ovom forumu (mrgud i slični) ? Barem se naučite pristojnosti i šutite ako ne znate osnove.



Stop loss prema gore se postavlja kad po TA definiramo točku otpora i tako kapitaliziramo dobit. Inače bi to bilo Take profit.
A SL prema dolje bi postavili također kad probije liniju potpore i ima predispozcije za daljnji pad. Gore navedena definicija točna iako to kod nas nije moguće postaviti zbog nedostatka tehničke podrške.

What Does Stop-Loss Order Mean?

An order placed with a broker to sell a security when it reaches a certain price. It is designed to limit an investor’s loss on a security position.
In other words, setting a stop-loss order for 10% below the price you paid for the stock would limit your loss to 10%.

What Does Stop-Limit Order Mean?

An order placed with a broker that combines the features of stop order with those of a limit order. A stop-limit order will be executed at a specified price (or better) after a given stop price has been reached. Once the stop price is reached, the stop-limit order becomes a limit order to buy (or sell) at the limit price or better.

[/quote]
Sa svime se potpuno slažem. Možda se nisam dobro izrazio, ali sam tako i mislio. Stop Loss ima jedinu funkciju ograničavanja gubitka. U prethodnom postu sam htio opisati kako možemo razmišljati kad određujemo gdje ćemo postaviti stop loss. To također može biti i fiksan postotak i gotovo.


Danas -3,68%
Ako bi izuzeli samo dvije dionice
INA -1,48
HT +0,98
koje čine preko 30% CROBEXA onda možemo zamisliti koliki bi pad crobexa bio danas. Ali kako to kod nas obično biva, neće nama biti dosta današnjih -3,68%.

zeus po tom bi pad bio maanji posto je ina vise pala nego ht rastao… [thumbsup]

moji postovi nisu poziv na kupnju ili prodaju..odraz su mojeg misljenja......

Da li je TD combo dobro izbrojen? Još fale 2 dana rasta?

U grafu prilažem potencijalni razvoj događaja za Crobi. Po meni razina 1330 je ključna, ako obrana izdrži to će biti dobar znak. Svako probijanje put dolje donosi opasnost još nižeg dna.
Naravno ovo je samo moje viđenje i ne mora se uopće dogoditi.



dax procurio. [tongue]

evo ga na oko pola puta.
[/quote]

Na pola puta da – ali sutra ipak mali oporavak na gore.



Danas -3,68%
Ako bi izuzeli samo dvije dionice
INA -1,48
HT +0,98
koje čine preko 30% CROBEXA onda možemo zamisliti koliki bi pad crobexa bio danas. Ali kako to kod nas obično biva, neće nama biti dosta današnjih -3,68%.

zeus po tom bi pad bio maanji posto je ina vise pala nego ht rastao… [thumbsup]
[/quote]
Ja ne mislim tako. Napisao sam koliko bi crobex pao da ove dvije dionice nisu smanjile prosjek, jer su obadvije manje pale od ostalih a imaju veliki udjel u crobexu. Ili ja ne znam kako se to računa. Možeš mi objasniti.

Crobex-GAP


U grafu prilažem potencijalni razvoj događaja za Crobi. Po meni razina 1330 je ključna, ako obrana izdrži to će biti dobar znak. Svako probijanje put dolje donosi opasnost još nižeg dna.
Naravno ovo je samo moje viđenje i ne mora se uopće dogoditi.

a da se pozabaviš malo esenpejom? jer ionako bumo kak oni…

I'LL BE BACK




Danas -3,68%
Ako bi izuzeli samo dvije dionice
INA -1,48
HT +0,98
koje čine preko 30% CROBEXA onda možemo zamisliti koliki bi pad crobexa bio danas. Ali kako to kod nas obično biva, neće nama biti dosta današnjih -3,68%.

zeus po tom bi pad bio maanji posto je ina vise pala nego ht rastao… [thumbsup]
[/quote]
Ja ne mislim tako. Napisao sam koliko bi crobex pao da ove dvije dionice nisu smanjile prosjek, jer su obadvije manje pale od ostalih a imaju veliki udjel u crobexu. Ili ja ne znam kako se to računa. Možeš mi objasniti.
[/quote]
pa kolega isto tako koliko bi se crob digao zadnjih dana da ih nije bilo,ht nije rastao skoro nista,ina nesto sitno….

moji postovi nisu poziv na kupnju ili prodaju..odraz su mojeg misljenja......


Crobex-GAP

znači sutra bi morali rast da ga popunimo…..



Crobex-GAP

znači sutra bi morali rast da ga popunimo…..
[/quote]

Teško da će sutra biti rasta nakon ovakve američke predstave (barem kako za sad izgleda).

Resistance is futile! You will be assimilated!


U grafu prilažem potencijalni razvoj događaja za Crobi. Po meni razina 1330 je ključna, ako obrana izdrži to će biti dobar znak. Svako probijanje put dolje donosi opasnost još nižeg dna.
Naravno ovo je samo moje viđenje i ne mora se uopće dogoditi.




Stop loss prema gore se postavlja kad po TA definiramo točku otpora i tako kapitaliziramo dobit. Inače bi to bilo Take profit.
A SL prema dolje bi postavili također kad probije liniju potpore i ima predispozcije za daljnji pad. Gore navedena definicija točna iako to kod nas nije moguće postaviti zbog nedostatka tehničke podrške.

What Does Stop-Loss Order Mean?

An order placed with a broker to sell a security when it reaches a certain price. It is designed to limit an investor’s loss on a security position.
In other words, setting a stop-loss order for 10% below the price you paid for the stock would limit your loss to 10%.

What Does Stop-Limit Order Mean?

An order placed with a broker that combines the features of stop order with those of a limit order. A stop-limit order will be executed at a specified price (or better) after a given stop price has been reached. Once the stop price is reached, the stop-limit order becomes a limit order to buy (or sell) at the limit price or better.

[/quote]

A g. Croman podučava Engleski, a ne TA, inače? 😛



Crobex-GAP

znači sutra bi morali rast da ga popunimo…..
[/quote]
Ništa mi ne moramo. Bilo bi lijepo, ali bojim se da ovo ide još dublje.

Parche mihi, Domine, quia Dalmata sum!




Crobex-GAP

znači sutra bi morali rast da ga popunimo…..
[/quote]

Teško da će sutra biti rasta nakon ovakve američke predstave (barem kako za sad izgleda).
[/quote]

Mislim da upravo obrnuto, jer u Americi se nakon ovako velikog pada vrlo često događa odbijanac prema gore. No vidjet ćemo što će biti. Vrijeme će sve pokazati.

New Report

Close