Tehnička Analiza – grafovi, savjeti i analize

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Tehnička Analiza – grafovi, savjeti i analize

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

60 minutni grafovi ATPL i JDPL imaju slične značajke i mogli bi tu vidjet malo zelenila,ako bude sreće možda i do gornjeg bolla.MACD se prekrižio nisko,kao i Stohastic,a RSI je još uvijek prilično nisko.Baš me interesira sutrašnje otvaranje,možda uđem na kratko…



Na tom forumu sam vec u sijecnu 2009 najavio da crobex ide prema ca 1250 razini ! U to vrijeme je Crobex bio u blizini 1800 nivoa.

Ja tvoje analize čujem isključivo kad je sve gotovo.
Moja analiza Crobija na 1000-1280 stoji od Tue 11. Nov 2008, 14:48 .

[/quote]

Na ovoj temi u to vrijeme nema tvoje poruke. Možeš reć gdje si stavio tu analizu?

The cure for low price is low price. Demand goes up, supply comes down, the price goes up.


Na ovoj temi u to vrijeme nema tvoje poruke. Možeš reć gdje si stavio tu analizu?
[/quote]
Isprika, pricalo se o EWT forumu! Tamo sam poslao radi ‘mira u kući’. [smiley]

Meni se ovo čini skroz bitnim za SP.

Uz priloženi graf ide ovo :

"As of now, the S&P 500 index is about 35% below it’s 200-day moving average, which is not far below the one-day gap of 39.65% seen on November 20th — just before the market staged a 5-day, 19% rally — as well as the record differentials hit during the Great Depression, which also proceeded powerful upside reversals."

Obey Ferengi Rules of Acquisition



fali još samo spike za ljepoticu od divergencije.

Kolega, svaka cast ! Isto mislimo. [proud]
[/quote]

I ja se također pridružujem vašim razmišljanjima. Došlo je vrijeme za polako ulaženje. Oprezno i samo u pažljivo odabrane dionice jer će dosta njih roknuti u nepovrat.
Kolega Ferengi ima također dobro mišljenje za S&P.
Nekakav odbijanac ili u najgorem slučaju stabilizacija je na vidiku.

oko ovih divergencija: ako netko čeka divergenciju MACDa na tjednom grafu – mislim da će ga dočekati svakako. naime, kad bi od danas crobex tjedno konstantno padao 10% tjedno, MACD bi rastao i imali bi divergenciju. i sve tako do crobexa 0.
osim ako sam krivo shvatio što je MACD.

Never pay the slightest attention to what a company president ever says about his stock. Bernard Baruch

Evo 1 indikator da dno na IGH je jako jako blizu!
Slično je na mnogim dionicama!


Meni se ovo čini skroz bitnim za SP.

Uz priloženi graf ide ovo :

"As of now, the S&P 500 index is about 35% below it’s 200-day moving average, which is not far below the one-day gap of 39.65% seen on November 20th — just before the market staged a 5-day, 19% rally — as well as the record differentials hit during the Great Depression, which also proceeded powerful upside reversals."

To ne mora značiti ništa.
Market može ostati sold još jako dugo,tj. ispod EMA200.
Da budem precizniji, ovako može još 120 dana biti ispod MA200 i još uvijek bi bio kraće od marketa u 1931.
Market je bio 220 dana ispod MA 200 u 1931.
Mi smo sada na 95 dana.
Dakle ima se još dosta dana,tj. do kraja godine sigurno.
Buy to open call/put ratio ne pokazuje nešto što bi upućivalo na značajan odbijanac.
I uz VIX na 48 šanse za značajan odbijanac su ravne nuli.
Ovo je školski primjer kuhanja žabe.
Već mjesecima je ovo u primjeni na Crobexu.
SVi pričaju o kapitulacijama i odbijancima mjesecima a njima ni traga ni glasa.
Niti ih neće biti sve dok se o njima priča.
Ovo je gadan bear market najgore vrste gdje nema niti klasičnih kapitulacija niti odbijanaca.
Kao što vidite od 10 mjeseca se kontinuirano pada bez stajanja osim povremenih malih,nikakvih dana zelenila.
Tako će se i nastaviti dalje.

NE CVETA CVEĆE NI U NAŠE PREDUZEĆE

Usporedba ronjenje S&P-a, malo out-dated ali zanimljivo

The cure for low price is low price. Demand goes up, supply comes down, the price goes up.

Splite…
A koliko će godina IGHu trebati da popuni te jazove?

Kud ja uđem tu više ni trava ne raste...


Usporedba ronjenje S&P-a, malo out-dated ali zanimljivo

Zanimljivo, daj produži grafove da vidimo kako je tekao oporavak [embarass]

Uhljebe na ulicu!!!!!

Na jednom drugom forumu sam pročitao jedno interesantno razmišljanje pa evo copy/paste

"Prošla su vremena dugotrajnih kriza, dugotrajnih ratova…sve se danas događa i pogađa brzo, kratko, ali jako i bolno. Pod ovu krizu kod nas provući će se sve što i nema veze sa krizom; i oni kapitalisti koji su okrali ovu napaćenu zemlju i ljude, otpustit će radnike koji su im stvorili sve što imaju….trebalo je već postaviti limite što kriza smije dirnuti….jer neće trajati duže od godine-dvije dana ali može pokositi kao kuga…a godina je duga ako je trbuh prazan…."

Svijet je daleko više povezan nego prije 30 i više godina, i to ne samo komunikacijski; a svakako je bitno jača gospodarstvena međuovisnost – pa zvuči logično da se danas sve događa puno brže…i puno intenzivnije.
Samo se nadam da je i komentar o trajanju krize na pravom tragu.

I ne moramo sjeći SMA200, pa čak i da narastemo u idućih pola dobrih 30%, dapače bit ćemo debelo ispod SMA200. Stoga ti ova priča Ententinis i ne drži vodu nimalo!

ponovio bih vladu ovo pitanje .
mislim da je vrlo bitno jer ima dosta forumaša u ovoj dionici.

txs


molio bih vlada za td combo kod atpl .
da li je to već odrađeno ?

txs

drastično smanjti doprinose na plaće i drastično smanjiti poreze. samo tako možemo dalje !

evo moje vidjenje stvari na crobexu,slijedi odbijanac do 1430 sto bi bilo oko 38% u odnosu na zadnji pad od 418 bodova,sto bi bio 3 pod val.osim toga jucer je bio 10 dan TD combo ciklusa a danas ako zavrsimo ispod1332 biti ce 11dan.dodajem i 60 minutni graf istog na kojem se MACD krece u kanalu od sredine prosinca i trenutno se nalazi pri dnu tog kanala i na putu je da se prekrizi,i ostali oscilatori su u podrucju prekomjerne prodaje sa tendencijom rasta.

http://aqua-art.org/news.php

New Report

Close