Tehnička Analiza – grafovi, savjeti i analize

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Tehnička Analiza – grafovi, savjeti i analize

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.




Ovo zna i moja baba reći: ako idući tjedan krene oštar pad vjerojatno nam se ne piše dobro, a ako krene oštar rast onda nam se vjerojatno piše dobro.
Bojim se da na ni jedno pitanje TA ne može dati kvalitetan odgovor.
[/quote]
Ti i ekipa koja ne razumijete TA jednosatvno necete i ne zelite nauciti!
Ne razlikujete satne,dnevne i mjesecne analize. I ja smatram kako tehnicari koji se orijentiraju na dnevne oscilacije gube vrijeme, ali mjesecne analize itekako su tocne!
Vecina tehnicara koja prati 5minutne ili 15 minutne grafove su kockari i tu se mogu s tobom sloziti , kolega Hanger! Ali tjedni i mjesecni grafovi jasno pokazuju PRIMARNI TREND !
I na zalost jos nema znakova njegove promjene.
Zato je lako pljuvati po dnevnim analizama, ali izlazak iz svih pozicija na Crobiju 4000bodova u ljeto ISKLJUCIVO prema TA analizi je docekana sa zgrazanjem fundamentalista (kad je Crobi narastao sa 3200 na 4100).
Ponavljanjem kako TA ne vrijedi mozete sebe tjesiti, ali ste debelo u krivu.
I pustite daytradere njihovom stresnom poslu…


1 ja sam novi, u dionicama od ovog ljeta, nakon bjega iz fondova shvatio sam da mi je bolje sam birati gdje i kad ulozit ako s bankovnim stednjama nisam zadovoljan.
….
3 kao sto sam vec se ispovijedio u nekoj ranijoj poruci (bilo bi dobro kad bi ljudi bili iskreni pa da ucimo na uzajamnim greskama), moja ulaganja bila su rezultata nervoze da ne propustim dno, 1/3 oko crobexa 3300 suprotno onome sto mi je govorio ewt, 1/3 neposredno ispod 2000 zaigravsi na jedinu ewt varijantu koja je ulaganje u tom casu cinila pametnim (ending diagonal), a koja je pala u vodu.
4 od sutra sam na putu, postavio sam se s jednim dijelom zadnje 1/3 malo ispod zadnjeg dna, s ostatkom cekam razvoj dogadjaja, ili uhvatiti dno ili rani uspon. ako ipak nastavimo superciklicki dole, a ja upucam sve, nastaviti cu s manjim i rjedjim ulaganjima sve dok ne krenemo gore.

Gospon drevil – nista valjda zaboravili da se dionice mogu i prodati, a ne samo kupiti! Mislim, one od 3300, pa one od 2000. Mislim, ono, stop-loss.

Pazite, od razine 3300 do sada izgubili ste oko 60%. A nijedan fond Vam nije pao preko 60% (u isto vrijeme). Dakle, bolje bi Vam bilo da ste ostali u fondu, nego što ste otišli u dionice. !!!

[i]"Bolje živjeti sto godina kao milijunaš nego sedam dana u bijedi!"[/i]

@mrgud28

ja mislim da idemo jos gore, a ako nas sreca i NYSE posluze, mozda uspostavimo jaci UP trend.

@skovacin

jel imas tu cijelu knjigu u PDF?

@drevil
moja potpora kolega! [thumbsup]

@darkus

[thumbsup] [thumbsup]

@bakar

kolega, zvucite kao da imate TA u malom prstu i da vec 10ak godina trgujete na razvijenim trzistima, pa mozete tako davati izjave da nit pomaze, nit odmaze
[huh]

SVAKOGA DANA, U SVAKOM POGLEDU, SVE VIŠE NAPREDUJEM



Ovo zna i moja baba reći: ako idući tjedan krene oštar pad vjerojatno nam se ne piše dobro, a ako krene oštar rast onda nam se vjerojatno piše dobro.
Bojim se da na ni jedno pitanje TA ne može dati kvalitetan odgovor.

Ti i ekipa koja ne razumijete TA jednosatvno necete i ne zelite nauciti!
Ne razlikujete satne,dnevne i mjesecne analize. I ja smatram kako tehnicari koji se orijentiraju na dnevne oscilacije gube vrijeme, ali mjesecne analize itekako su tocne!
Vecina tehnicara koja prati 5minutne ili 15 minutne grafove su kockari i tu se mogu s tobom sloziti , kolega Hanger! Ali tjedni i mjesecni grafovi jasno pokazuju PRIMARNI TREND !
I na zalost jos nema znakova njegove promjene.
Zato je lako pljuvati po dnevnim analizama, ali izlazak iz svih pozicija na Crobiju 4000bodova u ljeto ISKLJUCIVO prema TA analizi je docekana sa zgrazanjem fundamentalista (kad je Crobi narastao sa 3200 na 4100).
Ponavljanjem kako TA ne vrijedi mozete sebe tjesiti, ali ste debelo u krivu.
I pustite daytradere njihovom stresnom poslu…
[/quote]

Izvrsno, još se izvlače moje riječi i rečenice iz konteksta! Ovo je kao da novinar piše priču s namjerom da nekoga okalja.

U mom posljednjem postu sam objasnio da se pomoću TA ne može točno procjeniti dno, a na priloženom grafu (kako je nastao slom američke burze uslijed velike depresije) sam dao svima na uvid da je na primjeru ovog značajnog događaja gore navedena tvrdnja točna. Na ovo pitanje TA ne može dati odgovor, kao ni na ono zbog čega je baš od tog određenog trenutka burza nastavila rasti. Znači ova rečenica se odnosila na ova dva pitanja. Molim da se ne izvlače riječi iz konteksta.

Što se toga tiče, još nisam pročitao da netko demantira ovu tvrdnju na istom tom grafu.

A i na tom istom grafu, promatrajući ga pomoću TA, promjeni trenda nije bilo traga ni od korova dok se stvarno dno nije potvrdilo kasnije. Prema tome, to što sad nema istih znakova na Crobexu, ne znaći da nismo već tresnuli na svoje dno.

Nadalje, niti jednom nisam rekao da je TA apsolutno ništ´ koristi i ne vidim razloga da me se napada. Moja je jedina greška (i ono što mi možete zamjeriti) što smatram da primjena TA ima neka svoja ograničenja koja neki jednostavno ne žele vidjeti.

Ako se malo prisjetite, nisam ni riječi na ovom forumu rekao ni prigovorio dok su tehničari predviđali pad domaćeg indeksa s 4000-5000 na sve niže razine, sve do ovog posljednjeg pada indexa na 1400-1500. Tada sam morao reagirati, jer su se počele crtati polu-fantazije. I to nisam reagirao zbog toga što osobno više pri ulaganju preferiram FA, niti što se rjeđe služim s TA, već što ostvarivanje donjih targeta jednostavno nema realnu podlogu, gledajući osnovna obilježlja ove recesije.

Sviđalo se to nekima ili ne, prvi donji target se neće iz čista mira odraditi ni na S&P, ni na DAX-u, ni na Crobexu. Za sve trebaju postojati preduvjeti, a to je da netko pod svaku cijenu želi prodati dionice, a da ih nitko ne želi kupiti, tj. da nastupi još veće panično stanje od trenutnog paničnog stanja.

Prema predviđanjima dna koje nudi TA svaka bi recesija teoretski značila korekciju burze na sve niže vrijednosti do same 0, osnosno pad vrijednosti indeksa za 99,999%. Naravno ako netko to želi vidjeti.

Zato, po xx-ti put, TA vrijedi, ali samo kao pomoćno sredstvo pri ulaganju!

Prema tome, radi nekih elementarnih nedostataka TA kao što je npr. predviđanje točnog dna (što mnogi umišljaju da znaju a ne znaju) ili npr. predviđanje budućeg kretanja burze za godinu dana, neću odgađati svoja ulaganja ako procjenim da je dionica fundamentalno jeftina, a firma zdrava. Ja nisam ni proklet ni proračunat u ulaganju, samo realan.

@kjelic
I da, upravo sam te ocjenio s 90% jer si priznao da su dnevne analize vjerojatno slabo korisne i što se slažem s određenim dijelovima tvog posta. A nisi dobio 100% jer si me napao bez razloga.

I to je još jedan problem, vidim da se svi postovi ocjenjuju ili s 1% ili sa 100% što odgovara naravi većine. Ili valja ili nevalja, crno-bijelo, nema ništa između. Naučite se tolerirati različita mišljenja i naučite gledati svijet u više boja od dvije.

@kjelić
savjetujem da se prestaneš truditi.
holderi jako dobro znaju u kolikom minusu se nalaze.
negiranjem TA pokušavaju se uvjeriti da nisu mogli ništa bolje napraviti.
iako su itekako svjesni da su mogli.

p.s.
neću dalje polemizirati.
p.p.s.
ni mirovinci nemaju puno love.
a odustajanje od nultog deficita vjerojatno potencira mogućnost nove emisije obveznica, koje netko mora kupiti…

GROBEX, DEC MAJ BEJBI, DONT TAČ IT!

@skovacin

jel imas tu cijelu knjigu u PDF?

Imam. Javi se PM-om.

Parche mihi, Domine, quia Dalmata sum!


@kjelić
savjetujem da se prestaneš truditi.
holderi jako dobro znaju u kolikom minusu se nalaze.
negiranjem TA pokušavaju se uvjeriti da nisu mogli ništa bolje napraviti.
iako su itekako svjesni da su mogli.
p.s.
neću dalje polemizirati.
p.p.s.
ni mirovinci nemaju puno love.
a odustajanje od nultog deficita vjerojatno potencira mogućnost nove emisije obveznica, koje netko mora kupiti

absolutno točno
jučer je upravo o tome bio članak u Jutarnjem listu na 2 stranice.
sažetak: država nema para, HNB oslobađa 5 mlrd i to je sve, a samo u 1Q treba vratiti 10 mlrd, iduće godine ukupno firme i država 63 milijarde kuna!
posebno je apostrofiran ostatak keša kod mirovinaca jer da će ga država sigurno "posuditi" kroz trezorske zapise od mirovinaca. nisu posebno pisali o TK, ali je sasvim jasno što slijedi kad mirovincima oduzmu zadnji keš: mizerna likvidnost uz stalno klizanje crobexa, po meni ako ostanemo na 1000 bit će super


A nisi dobio 100% jer si me napao bez razloga.

Onda sorry jer ne napadam nikoga!
Ako pricamo o napadima, pogledaj postove Bakra i sta pise na necije TA analize na TA temi! 🙂
Zar nije smijesno?
Pa pustite ljude da analiziraju i Crobi na 50bodova ako to vide, jer to ionako nije realno.
Ja sam kolega Hangar jako iznapadan od fundamentalista na ovom forumu jos od 6tog mjeseca ove godine kad sam pisao kud ide Crobi.

Da se ne vrtimo u krug, postujem sve argumentirane komentare !

I tvoje postove citam cijele jer iznosis velikom vecinom argumente iako se sa nekima ne slazem! I tu ne vidim problem jer imas apsolutno pravo na svoje misljenje!

Evo tebi stotka za normalan razgovor! [wink]


ni mirovinci nemaju puno love.
a odustajanje od nultog deficita vjerojatno potencira mogućnost nove emisije obveznica, koje netko mora kupiti…

Deficit imamo svake godine od kada postoji Hrvatska.

7. prosinac 2008.
Rohatinski: HNB neće tiskati novac po narudžbi

"Netko je očito pogrešno protumačio da će Hrvatska narodna banka tiskati novca koliko državi treba, no to se neće dogoditi. Mogućnost financiranja novog deficita sada prije svega ovisi o mogućnosti financiranja države u inozemstvu", izjavio je guverner HNB-a Željko Rohatinski.

vlad reci koju o teh. crobexa. što misliš o mom countu par str. ispred. pozdr



4 od sutra sam na putu, postavio sam se s jednim dijelom zadnje 1/3 malo ispod zadnjeg dna, s ostatkom cekam razvoj dogadjaja, ili uhvatiti dno ili rani uspon. ako ipak nastavimo superciklicki dole, a ja upucam sve, nastaviti cu s manjim i rjedjim ulaganjima sve dok ne krenemo gore.
5 ewt analiziram i postavljam radi treninga i testiranja, nazalost ovdje na temi vise nemas od koga nesto uciti, s kim razmjeniti zanimljive stavove koji bi ti dali za misliti i od koga dobiti kvalitetnu kritiku na tvoje pokusaje koja ce me natjerati na ucenje i ispravljanje. ekipa koja je barem bila u stanju pratiti brojanja u vise razina vise se ne javlja. zato sam pisanje i sveo na jednom tjedno, uz drugi razlog sto mi je aktivnost oko burze pocela uzimati previse vremena od stvarnog zivota. da, kad budem znao dovoljno vjerojatno necu biti aktivan na forumu, tako je to pretpostavljam bilo sa svima nakon neke razine, ako ostanu onda nesto nije u redu s njima (tastina, druk?), altruizam svakako ne. nazalost, cini se da umjesto da cekam da se popnem do te razine znanja, razina znanja na forumu se izgleda spusta prema meni:(

Gospon drevil, Vi se tak trudite. Pročitali ste deseak knjiga. Bavite se vrlo soficticiranom tehnikom, EWT-om. Pa me muči to što ste kupovali na 3300, ostali u dionicama, pa sad imate gubitak oko 60%. Preporučam Vam da proučite zadnji bilten HANFA-e. U njemu je vrlo dobro obrazloženmo postavljanje stop-loss naloga, na bazi paraboličkog SAR-a.

[i]"Bolje živjeti sto godina kao milijunaš nego sedam dana u bijedi!"[/i]

New Report

Close