Tehnička Analiza – grafovi, savjeti i analize

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Tehnička Analiza – grafovi, savjeti i analize

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.


imamo dobre temelje za barem odbijanac..

Koji su temelji, ako smijem pitati stručnjaka uvaženog?
[/quote]

u ovom trenutku "dobri temelji" – ne postoje.

ocekuje se daljnje pogorsanje makroekonomskih parametara i suklando s time daljnje obezvrjedivanje imovine.
TA ce to popratiti…
ustvari, sve je vec pokazano ranije na grafovima.
mozemo biti sretni ako nam "dno" bude na 1100.

prije tjedan dana sam napisao da prebrzo padamo.
zato sumljam da ce nam " the dno" biti na 1100.

…pattern perfomance 23% in bear market!

Ujedno i odgovor kolegi mrgudu:
Veliki odbijanci odnosno velika volatilnost događa se upravo u ovakvim trenucima kao danas, ali to su samo tehnički odbijanci uz vrlo malu vjerovatnost održivosti cijene (idealno za trejdere), ali u slučaju da se kriza produbi i da traje, što je velika vjerovatnost i da ne daj bože Crobex padne na -90% (trenutno smo na -70%) veća je vjerovatnost stabilizacije nego li naglog i trajnog odbijanca i u tom slučaju imamo zaobljeno dno kao što je to bilo i kod Dow Jonesa u velikoj depresiji (pogledaj gornji link). To se dogodi kada kriza duže traje, a dionice više nemaju kamo padati jer ni nema pravih kupaca. Da li će se to dogoditi, nitko ne može znati, ali kao takvu mogućnost ne možemo anulirati, čak što više puno više ide u prilog takvom raspletu, nego da bi ovo danas moglo biti dno.

Kolega pa tebi je početak i kraj svakog posta velika depresija, kada su informacije putovale mjesecima, a tako i regirale i burze. Daj mi molim te nađi još dva primjera zaobljenog dna u povijesti, a pogotovo u novije vrijeme. I kada je nešto tako rijetko kako možeš tvrditi da je za to veća mogućnost. Novaca ima, to smo vidjeli danas, a s obzirom na ovakvu oversold situaciju na Crobexu sumnjam da na ovim cijenama može biti zaobljenog dna, prodavača već pomalo nestaje, otvoreni fondovi su već rasprodali što su mogli, država je osigurala novac za reprogramiranje duga, i višek likvidnosti bi se vrlo brzo morao osjetiti i na burzi.

…obzirom da je usa i službeno potvrdila da je u recesiji,to bi bio ujedno i početak kraja recesije.Svaka recesija u sebi nosi klicu budućeg gospodarskog buma i obrnuto.Najgore na tržište kapitala utječe neizvjesnost moguće recesije.87 i 97 u nekim zemljama dionice su padale pod utjecajem vijesti o mogućoj recesiji,a da je na kraju uopće nebi niti bilo.
p.s.ovaj šta mi je zalipija jedinicu molim da mi to i obrazloži barem na pm.


@ direktor1
Jesi ti čuo kad da je netko za takvo što uhićen. Ja nisam. Sve što pišeš u postunosti potpisujem. Sve je ovo režirano, a mediji su samo instrument koji u RH je sve, samo ne neovisan. Ako pratimo malo unatrag vidljivo je da reagiraju kolektivno. Evo samo jedan primjer: neki dan piše Azijske dionice skliznule 0,4% (kakva propast). A pozitivna događanja opisuju se umanjenicama. Jedan tekst pod naslovom "Od danas Amerika službeno u recesiji" piše o analizi podataka unutar zadnjih godinu dana i utvrđivanju stanja da li zadovoljava sve kriterije da bi razdoblje bilo označeno kao recesija. A po naslovu se može posumnjati na nešto sasvim drugo (baš su to sada otkrili). Takvih i sličnih primjera imaš koliko želiš. Sve jasno.

Potpis [thumbsup]

A i ti si isto našao gdje češ vrijeme gubiti. Bolje da si otišao na seminar o razmnožavanju jednojajčanih algi, nego na BRA

Danas sam već postao medijalne linije jer smatram da su izuzetno jak otpor, ali pošto sam moderiran grafovi ostaju prilično nezapaženo jer se ljudi ne vraćaju unatrag čitati postove.
Koliko vremena treba proći da me se odmoderira?

Nisam opasan.

Budući da sam dobio podršku za onaj školski primjer padajućeg trokuta, šaljem još tri grafa, INGR – isto trokut, i DLKV i VDKT – falling wedge (ali za njih opet nisam siguran da li je tako ispravno).
Komentari dobrodošli.

Ovaj komentar predstavlja mišljenje autora i nije nagovor na K/P, autor nema dionice u močvari.

Jedna zanimljivost za laku noć. Ponavljanje bliže povijesti? Prva slika je događanje od 18.09.2008 do 10.10.2008 (dejavue).
Druga slika zaboravljena mogućnost ED.
Treća slika zanimljiv pogled na intraday – poveznica na sliku broj jedan.

Možda ipak sve ostane u rubrici "zanimljivosti" – vidjet ćemo ovih dana.

Pozdrav.

@Therion

I u padajućem i u rastućem trendu, ako je padajući klin dobro prepoznat, trebao bi rezultirati rastom…

Iz prošlosti se može izvući samo pouka, da ljudi nikad neće izvući pouke iz - prošlosti. wb

@Jame Knox

Molim te grafikon dalekovoda, logaritamski, dnevne svijeće i rsi, od ATH…

Iz prošlosti se može izvući samo pouka, da ljudi nikad neće izvući pouke iz - prošlosti. wb



@Therion

I u padajućem i u rastućem trendu, ako je padajući klin dobro prepoznat, trebao bi rezultirati rastom…

Da, sad sam išao još jednom pogledati u Murphy-a. Ali su obje dionice nekako preduboko otišle van klina prema dolje pa mi je bilo logičnije. A i falling wedge bi trebao biti continuation, a prema ovoj situaciji bi bio reversal, jer se klin počeo formirati s prvom točkom na donjoj stranici, umjesto na gornjoj, kako je “by the book”. Tako da sam u nedoumici.

Ovaj komentar predstavlja mišljenje autora i nije nagovor na K/P, autor nema dionice u močvari.


…obzirom da je usa i službeno potvrdila da je u recesiji,to bi bio ujedno i početak kraja recesije.Svaka recesija u sebi nosi klicu budućeg gospodarskog buma i obrnuto.Najgore na tržište kapitala utječe neizvjesnost moguće recesije.87 i 97 u nekim zemljama dionice su padale pod utjecajem vijesti o mogućoj recesiji,a da je na kraju uopće nebi niti bilo.
p.s.ovaj šta mi je zalipija jedinicu molim da mi to i obrazloži barem na pm.

Bravo Kirkman, nema ovo više di nego UP. Jedva čekam kako će pola ovih medvjeđih nickova s vremenom odumirati. Mljac mljac medeki na bikovim rogovima [thumbsup]

I'LL BE BACK

New Report

Close