Tehnička Analiza – grafovi, savjeti i analize

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Tehnička Analiza – grafovi, savjeti i analize

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.


atpl
čekam sell signal.

dnevni graf:
– na 823 limit moguće ewt konfiguracije
– na ca 840 mogućnost triple topa
– u slučaju proboja razine 845 došlo bi do negativne divergencije macd histograma- indikacija pada
– još prije mjesec dana odrađen TD sell set up; TD sequential odrađen u 10 od max 13 koraka
– blizina gornjeg bolla

15- minutni graf
– macd sa sell signalom, no adx još uvijek bez njega.
nakon eventualnog sell signala na adx-u,prodaja.

inače,
ako se prijeđe razina 860-880 (dakle, ne bude sell adx signala na 15-minutnom grafu), čak 5 formacija ukazalo bi na mogućnost rasta do ca 1050.


Što se tiče ATLP na meni podešenoj platformi nema još sell signala, prije je mogući rast još neko vrijeme. DO kada ne usudim se reći, ali mislim da ću znati kada je treba prodati.

Da li je neki znalac voljan prokomentirati ovaj graf?

Iz prošlosti se može izvući samo pouka, da ljudi nikad neće izvući pouke iz - prošlosti. wb

Vlad,
molim mišljenje o kretanju grobia za idući tjedan, obzirom na izglasavanje paketa u USA i targete za DLKV, PBZ, JDPL, KOEI na PM, ako može i lijepo zahvaljujem.
pozdrav


Evo u prilogu moje viđenje kretanja SP500. Očekujem ponedjeljak zeleno do 890, lažni BUY, utorak i srijeda gušenje na istoj razini, od srijede kreće SELL OF do 835-840. To je prijelomna točka, jer ako se obrani na jačem volumenu odredit će smijer tržišta.
Ako pukne obrana na 840, SMA50 se ne obrani, idući target je jako nisko, 640.
Moja preporuka svima, ne zalijetati se bezglavo, pratiti tržište,al ne punom snagom!
Još smo daleko od zauzimanja LONG pozicije…

to si sam došao do toga?

http://social.stocktock.com/profiles/blogs/the-bullish-scenario-for-900

14% glasača je glasalo protiv ulaska u EU ....

Sutra na ATPL ako (vidi sliku). Od triple top nema ništa ?? Zašto (vidi sliku). Ako porastemo preko 4-5% a hočemo (vidi sliku) idemo tamo gdje smo trebali već biti. Dosta drukanja "Idemo dole", spominjati kojekakve smiješne cifre. Idemo gore i DOSTA. Sada je definitivno zadnje vrijeme za ulaz. Tko ne uđe kasno se kajati poslije.
Pozdravlja Vas Mrgud pun ATPL, a ujutro dokup 100% !! [thumbsup]

I very much love INGRA !!

Ako baš hočete, može se povući i linija dornja, (dodiruje dva vrha), ali to se podrazumijeva, da se netko nebi uvrijedio. [bye] [angry]

I very much love INGRA !!

Mig ista stvar ko na onom mom grafu koji je propo padom ispod 1710….jedinica 3 svijeće, petica 103.
Prezajeban crobex za prebrojit a još i da fino izgleda.


evo da malo kopiram kolegu Drevila, pa da bacim nekakav svoj pogled na tjednu situaciju.

prije tjedan dana imali smo 2 varijante.zasada, sve po ocekivanjima, manje-vise.

optimisticna- da smo u nekakvoj korekciji uzlaznog trenda prema gore.najoptimisticnije bi bilo da je to bila (2) a optimisticna ali manje bi bila da smo u B od IV.
pesimisticna-da je krenuo impuls prema dolje.
grafovi u privitku.Crobinho-optimisticni i Crobinho2-pesimisticno.

Mislim da cemo ovaj tjedan moci odbaciti jednu od varijanti.

na grafu Crobi-sad su obiljezene krucijalne tocke.To su 1712pts i 1726pts.
ako se to ne probije onda ovaj odbijanac od 1600 i kusur mozemo proglasiti ili 4 od (3) ili (4) i ocekivati nastavak trenda prema dolje.u tom slucaju odbacujemo optimisticnu varijanu.
ukoliko se tocke probiju, pesimisticna opcija otpada, a dalje nastavljamo po optimisticnoj, pa sta bude.

ako se desi nesto trece, onda cijeli count ne valja…
je li u pitanju moje oskudno znanje, EWT ne valja ili nesto trece, nevazno.
(bit ce da je ono prvo [tongue] )


a moguće je i ovako (crveno)



evo da malo kopiram kolegu Drevila, pa da bacim nekakav svoj pogled na tjednu situaciju.

prije tjedan dana imali smo 2 varijante.zasada, sve po ocekivanjima, manje-vise.

optimisticna- da smo u nekakvoj korekciji uzlaznog trenda prema gore.najoptimisticnije bi bilo da je to bila (2) a optimisticna ali manje bi bila da smo u B od IV.
pesimisticna-da je krenuo impuls prema dolje.
grafovi u privitku.Crobinho-optimisticni i Crobinho2-pesimisticno.

Mislim da cemo ovaj tjedan moci odbaciti jednu od varijanti.

na grafu Crobi-sad su obiljezene krucijalne tocke.To su 1712pts i 1726pts.
ako se to ne probije onda ovaj odbijanac od 1600 i kusur mozemo proglasiti ili 4 od (3) ili (4) i ocekivati nastavak trenda prema dolje.u tom slucaju odbacujemo optimisticnu varijanu.
ukoliko se tocke probiju, pesimisticna opcija otpada, a dalje nastavljamo po optimisticnoj, pa sta bude.

ako se desi nesto trece, onda cijeli count ne valja…
je li u pitanju moje oskudno znanje, EWT ne valja ili nesto trece, nevazno.
(bit ce da je ono prvo [tongue] )


a moguće je i ovako (crveno)
[/quote]

Moguće je ali se neće desiti. Gledaj i pamti.

Nisi objasnio čime je uvjetovan taj rast. Oscilatorima i TA pokazateljima sigurno nije.

DIONICE SU TRENUTNO BEZVRIJEDNE........CASH IS THE KING !!!



evo da malo kopiram kolegu Drevila, pa da bacim nekakav svoj pogled na tjednu situaciju.

prije tjedan dana imali smo 2 varijante.zasada, sve po ocekivanjima, manje-vise.

optimisticna- da smo u nekakvoj korekciji uzlaznog trenda prema gore.najoptimisticnije bi bilo da je to bila (2) a optimisticna ali manje bi bila da smo u B od IV.
pesimisticna-da je krenuo impuls prema dolje.
grafovi u privitku.Crobinho-optimisticni i Crobinho2-pesimisticno.

Mislim da cemo ovaj tjedan moci odbaciti jednu od varijanti.

na grafu Crobi-sad su obiljezene krucijalne tocke.To su 1712pts i 1726pts.
ako se to ne probije onda ovaj odbijanac od 1600 i kusur mozemo proglasiti ili 4 od (3) ili (4) i ocekivati nastavak trenda prema dolje.u tom slucaju odbacujemo optimisticnu varijanu.
ukoliko se tocke probiju, pesimisticna opcija otpada, a dalje nastavljamo po optimisticnoj, pa sta bude.

ako se desi nesto trece, onda cijeli count ne valja…
je li u pitanju moje oskudno znanje, EWT ne valja ili nesto trece, nevazno.
(bit ce da je ono prvo [tongue] )


a moguće je i ovako (crveno)
[/quote]

upravo ljubicasti count to prikazuje, nista novo nisi dodao
[yawn]

SVAKOGA DANA, U SVAKOM POGLEDU, SVE VIŠE NAPREDUJEM

hocu reci..ja ne mogu nabrojati 5komada do crvene 1, ako ti mozes, molio bih count. [smiley]

SVAKOGA DANA, U SVAKOM POGLEDU, SVE VIŠE NAPREDUJEM

ANALIZA ZA INU:

1. izvjesno formiranje Reversal paterna – Bullish Three White Soldiers – vise o tome na:
http://www.candlesticker.com/Cs63.asp

2. svi oscilator pokazuju rastuci trend, objasnjenja na grafu u privitku

3. snazan poticaj izvana zbog analize Credit Suissa – vise o tome na:
http://www.poslovni.hr/107874.aspx

4. srednjorocno postoji mogucnost formiranja "salice sa drskom" ili "tanjurica"

prvi graf analizira trenutnu situaciju, drugi graf pokazuje mogucnost formiranje standardnog bullish TA obrazca.

ps. komentari, sugestije i kritike su dobrodosle.


Mig ista stvar ko na onom mom grafu koji je propo padom ispod 1710….jedinica 3 svijeće, petica 103.
Prezajeban crobex za prebrojit a još i da fino izgleda.

ne bih se slozio.

nije mi porblem ako je 1ica krzljava, ali ne volim 3ojku takvu vidjet.
nadalje, vise mi je bitna cijena nego vrijeme.ako po ewt gledam.iako Gann kaze drugacije [thumbsup]

SVAKOGA DANA, U SVAKOM POGLEDU, SVE VIŠE NAPREDUJEM


hocu reci..ja ne mogu nabrojati 5komada do crvene 1, ako ti mozes, molio bih count. [smiley]

v/III/1/5

New Report

Close