Tehnička Analiza – grafovi, savjeti i analize

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Tehnička Analiza – grafovi, savjeti i analize

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.



Nema probijanja u rasponu 2/3 do 3/4 dužine klina – znači šipak od ovakave analize.

Majstore [yawn]


krivo.
ca 35% klinova probija stranicu klina na 0-20% ukupne dužine klina udaljenosti od vrha.
klin je probijen prema gore za više od 5%.
prvo idemo gore.

svi donji targetio ostaju.
[/quote]

U krivu si ti. Trokuti i klinovi imaju proboj u rasponu 2/3 do 3/4 dužine (tako to stoji u mojoj kuvarici). A zašto? Jer su to Fibonacci brojevi majstore.


misse
I više nego zanimljiv.
pitaj zlog proroka, na ewt.forumu [bye]

uostalom ionako pišeš tamo


kako doći do tog foruma, molim link i hvala puno




Nema probijanja u rasponu 2/3 do 3/4 dužine klina – znači šipak od ovakave analize.

Majstore [yawn]


krivo.
ca 35% klinova probija stranicu klina na 0-20% ukupne dužine klina udaljenosti od vrha.
klin je probijen prema gore za više od 5%.
prvo idemo gore.

svi donji targetio ostaju.
[/quote]

U krivu si ti. Trokuti i klinovi imaju proboj u rasponu 2/3 do 3/4 dužine (tako to stoji u mojoj kuvarici). A zašto? Jer su to Fibonacci brojevi majstore.
[/quote]
griješiš.
nisi pročitao dovoljno literature.
a murphy je samo početnica, ali stvarno početnica.

GROBEX, DEC MAJ BEJBI, DONT TAČ IT!


griješiš.
nisi pročitao dovoljno literature.
a murphy je samo početnica, ali stvarno početnica.

Meni je Murphy zakon i on je neizostavna kompnenta mojih investicijskih odluka. Pročitao sam cijelu knjigu Murphyjevih zakonitosti i obavezno prije svake investicijske odluke namažem pekmez na šnitu kruha, bacim ju u zrak da se dočeka na pod. Ako padne na pekmez prodajem, ako padne na kruh kupujem.

I'LL BE BACK


Ja se ne bih s tim složio,

bogme ni ja..ne znam s cim to uopce ima veze..takvih ciklusa padova i rastova je uvjek bilo (vecih ili manjih) i opet ce doci jedan ciklus od par godina gdje ce biti uzlaznog rasta i to je za mene dugorocno…

U petak je grobi lupil u gornji Boll i probil ga, a na zatvaranju je otišel ispod njega za 0,07 boda. U ponedjeljak ako nas ponese inercija od petka i moguci ukrcaj kešodržaca i ovih kaj su se vratili sa skijanja možda odemo još malo gore. Po mojim grafikonima grobi nikad nije ostal iznad gornjeg bolla duže od u prosjeku 5-10 dana. Poslje toga obavezno se spušta do sredine bolla ili ako baš nema sreće ode i debelo ispod. Trenutno imamo veliko suženje boll kanala što bi moglo značiti promjenu trenda, a kratkoročni je trend UP.
MACD se opasno približil liniji okidača i prijeti da će je presjeći odozgora na dole. Divergencija je u blagom silaznom trendu.

Zadnje povjesno stanje (oblik, ne vrijednost) grobija najsličnije ovom kratkoročnom sa sličnim bollom i MACD-om je bilo u srpnju i trajalo je do polovice kolovoza 2008. nakon toga je krenulo dole.

Da li će se povjest ponoviti?

Preporuka – oprez.

Nije bolest sve što boli






malo grobi klasike…

kolega,
prodao sam Ht na 195, cekajuci pad na 140 prema Vasim uputama,
ima li tu nade za to?
hvala
[/quote]
Kolega istu situaciju u svom portfelju imam i ja.
Vlad molim te ako možeš navesti kako da sada postupim s Ht-om, ja sam ga prodao po 201 kn u nadi daću ga ponovno kupiti na 130-140 kako ste mi preporučili. Kada mogu očekivati te cijene?

[/quote]
Od svega što je VLAD pogodio je kad je govorio ide to doli ide to doli i stvarno je išlo ali u tome trenutku to i nije bio neki problem jer je sentiment tržišta bio takav ali kad je trebalo pogoditi trend obrata potpuno je zakazao, jedini je kolega ALEXANDER to uočio na vrjeme i javno obznanio da je tržište dotaklo dno i da je on sav cash utukao u dionice.

Svaka čast kolega ALEXANDER

Vlad sad govori da tržište ide gore pa valjda je svima jasno da je trend uzlazni i da će to još potrajati.
Kolega vlad vi samo pišite jer više različitih stavova pa netka svako sam odluči.
[/quote]

Kolega hvala na pohvalama.
Ja nemam pojma TA,ali znam puno više od samozvanih tehničara i znam da neke stvari ne mogu samo pravocrtno dolje i znam da su cijene na 1400 jednostavno nerealne. Barem za ovo vrijeme. Orijentiran sam bikovski, i ne vjerujem da crobex ide na 1000 bodova, ali naucio sam da nema nemoguceg i ako dodje Baba Vanga možda i 500 bodova bude skupo, pa se onda budemo borili za goli život, ali tako gledajuci, svi koji ste se nedavno oženili nemojte slucajno pravit djecu jer ionako dolazi smak svijeta

[/quote]

Eto da se malo oglasim doduše rijetko,na pitanje kada ce Ht se kupovati na 130-140 kn onda kada ga gospon Ivica bude kupoval na 145 kn, a na prognoze ocemo gore ili dole to bog otac na ovom nasem trzistu nezna.Sve dok sa 50 milja netko radi sta hoce nema srece već je sve čista kocka.
Čisti primjer petak .Pa nisu blesavi da plaćaju 7 dana prije nove godine skupo kada u novoj si u tjedan dana kupe i vrijednost udjela fondova raste.Takvu stvar sam već preživio kraj 2005 a onda prvi dani 2006 up.Gledajte HDEL,Tehniku,Viadukt,IPKK,….. i more drugih sa par stotina kuna cijena se bitno mijenja ,…..Mislim da nam predstiji rast do razina početka ponora (2600 ) bez puno muke.
LOva za plaće osigurana,najbolji bankar,nema pritiska na prodaju,….. fondovi žele lovu a mi smo lakomi brzo zaboravljamo što se desili prije nekoliko mjeseci.Primjer ATPL kada je padala ko picka na beton 1000 kupnje 18000 prodaje , sada svi bi kupili a onaj tko nije prodao na 500-600 neće ni sada prošli bozic i nova godina,……
Buduci sam 85% u dionicama mogu samo gledati razvoj ne mislim ništa prodavati , jer ionako ideu u Ameriku tri tjedna pa uživajmo.(Da nebi bilo zabune sa dionicama se bavim od 2001 godine)
Pozdrav

Trend je najjači tehnički pokazatelj. Primarni trend je down ali sekundarni trend je up i za sada nema pokazatelja o promjeni tog trenda. Ako gledam cjenovni kanal ovaj rast bi mogao potrajati sve do 2400-2500. Target s obzirom da je probijen padajući klin je isto dosta blizu. Sve ostalo o čemu se ovdje piše su gluposti, rastući klinovi, pregrijani oscilatori i slično. Bull je tek počeo. Tek se zagrijavamo. Prije promjene trenutnog trenda boolinger će se sigurno proširiti, sada je vrlo uzak. Imati ćemo sigurno dva, tri euforična dana. Tako to ide. Neke bitne sastavnice Crobexa su još na početku rasta. Prijerice Adris. Imamo još dosta prostora za gore.

Ovaj tjedan ili moguće danas će krenuti potvrda završetka ovog bull ciklusa.

Bollinger probijen prema gore i pull back je neminovan.

1800 bodova je psihološka granica, povratak ispod je dosta moguć.

CROBEXA na 1000 BODOVA SE TREBAMO NAJMANJE BOJATI !!!

Evo prognoza Zlog špekulanta

The difficulty lies not so much in developing new ideas as in escaping from old ones

Jel to taj pullback? Mislim… da znam za inače što to znači… želim ulagati u znanje.

hvala.

I'LL BE BACK

@mig
?

@sotomaić

sta reci, krhko je znanje [tongue]
jesi siguran da zelis procjenu od mene..?

po meni je DLKV definitivno u 5ici, stavio sam 460-480, da li ce otici do 500 stvarno ne znam, lako moguce.ovisno di stavis 1icu,ali kako god po meni iznad 480 ne bi trebao prije malo jace korekcije.
po EWTu gledano.

uzmi to s rezervom, lako je moguce da opet nisam u pravu.
ali bit ce zanimljivo pratit, ovako iz casha. [lol]

SVAKOGA DANA, U SVAKOM POGLEDU, SVE VIŠE NAPREDUJEM

dnevnog pada na dlkv-u u smislu neke korekcije nije ni bilo od 8.12. ja sam djelomično i izašla očekujući blaže smirivanje, a ostatak u petak, pa što bude.
za današnji dan sam potpuno u krivu.

@roger

ma da bar..
a sta da radim da drukam gore-dolje ovisno jesam tranu ili anva, ko Tigrus? [huh]

jedem cokoladu i patim se, sta drugo..
budem danas poslije radnog dana napravio analizu, pa se zbrojio..zajedno sa US.
uostalom, daobog da odsad ide samo gore! [pray]

evo jedan mali druk..
[lol] [lol]

SVAKOGA DANA, U SVAKOM POGLEDU, SVE VIŠE NAPREDUJEM

New Report

Close