Švedska traži čak 78.000 radnika: Evo za koja zanimanja

Naslovnica Forum Komentari članaka Švedska traži čak 78.000 radnika: Evo za koja zanimanja

Forum namijenjen komentiranju objavljenih članaka.

Sagradili su ulice poplocane normalnoscu, i isli njima. Oslobodjeni od bolesti nacionalizma, gordosti, predrasuda, mrznje, i nije im preostalo nista drugo nego uspjeh. Ne kao balkanske pecinske drzave s neandertalskim tipom mrznje prema svemu drugacijem.


Sagradili su ulice poplocane normalnoscu, i isli njima. Oslobodjeni od bolesti nacionalizma, gordosti, predrasuda, mrznje, i nije im preostalo nista drugo nego uspjeh. Ne kao balkanske pecinske drzave s neandertalskim tipom mrznje prema svemu drugacijem.

Eto onda,….sta cekas?
Jedino sto moras nesto znati raditi u takvim zemljama da bi te platili.

Svedi su u drugoj polovici proslog stoljeca prosli nevjerojatan put od 4-e najbogatije zemlje na svijetu (1970.) do masivne devalvalvacije valute i spasavanja od bankrota (1993). Svedska je 1993-e godine bila kao Grcka 2011-e. Razlika je sto su Svedi imali svoju valutu koju su 1993-e u samo u jednom danu devalvirali 23%.

Od 1993-e su masivno smanjili drzavnu potrosnju, smanjili poreze (pogotovo korporativne), deregulirali sve sto se moze deregulirati. Recimo u Svedskoj roditelj bira izmedju drzavne i privatne skole i vlada uplati skolarinu onoj skoli koju su roditelji izabrali. Nesto o cemu US Republikanci mogu samo sanjati.

Najbitnija znacajka Svedskog modela su veliki transferi proracuna gradjanima. Porezi na place i potrosnju su visoki (maji nego u 80-im godinama proslog stoljeca), ali veliki dio tog novca se vraca gradjanima kroz mirovine, investiranje u infrastrukturu, skolstvo, zdravstvo. Skoro 85% proracuna gradjani dobiju nazad.

Svedska je do te mjere zemlja slobodne trgovine da je The Economist jednom napisao da bi se Milton Friedman, da je ziv, bolje osjecao u Stockholmu nego u Washingtonu. Kad je bankrotirao SAAB Svedska vlada ni prstom nije mrdnula, niti kada su Kinezi kupili Volvo.

Svedska ima veliki broj drzavnih zaposlenika, ali je vecina njih izlozena privatnoj konkurenciji. Kada netko nije zadovoljan drzavnom skolom i prebaci djete u privatnu za djetetom ide i skolarina.

The nine most terrifying words in the English language are: "I'm from the government and I'm here to help" - Ronald Reagan


….
Eto onda,….sta cekas?
Jedino sto moras nesto znati raditi u takvim zemljama da bi te platili.

U Svedskoj ne placaju profesiju ugrozeni Srbin,crnac, gay…. Takve profesije se placaju samo u Hrvatskoj.

ja imam tamo rođaka , radi kao električar, ima 30.000 švedskih kruna plaću što je 3.000 eura , plaća stan i režije u Štokholmu 1100 eura , zanači ostane mu za život 1900 eura , imam drugog rođaka u Zg ima plaću 3.600 kuna a samo stan plaća 1.900 kuna !!!!!!!


ja imam tamo rođaka , radi kao električar, ima 30.000 švedskih kruna plaću što je 3.000 eura , plaća stan i režije u Štokholmu 1100 eura , zanači ostane mu za život 1900 eura , imam drugog rođaka u Zg ima plaću 3.600 kuna a samo stan plaća 1.900 kuna !!!!!!!

I?
Sta zelis reci sa tim tvojim rodjaoom ?
Tko nije probao sta znaci rad u tudjini trebao bi sutjeti.



ja imam tamo rođaka , radi kao električar, ima 30.000 švedskih kruna plaću što je 3.000 eura , plaća stan i režije u Štokholmu 1100 eura , zanači ostane mu za život 1900 eura , imam drugog rođaka u Zg ima plaću 3.600 kuna a samo stan plaća 1.900 kuna !!!!!!!

I?
Sta zelis reci sa tim tvojim rodjaoom ?
Tko nije probao sta znaci rad u tudjini trebao bi sutjeti.
[/quote]

samo što ovdje nisu imali dovojno za život , a tamo imaju i nisam čuo da se žale na život tamo, a ovaj rođak u Zg radi posao gdje je zaposlen 5 dana , subotom i nedjeljom konobari , da bi imao dovljno za život, a ako je vama važnija nacija već kako živite, onda živite ovdje




ja imam tamo rođaka , radi kao električar, ima 30.000 švedskih kruna plaću što je 3.000 eura , plaća stan i režije u Štokholmu 1100 eura , zanači ostane mu za život 1900 eura , imam drugog rođaka u Zg ima plaću 3.600 kuna a samo stan plaća 1.900 kuna !!!!!!!

I?
Sta zelis reci sa tim tvojim rodjaoom ?
Tko nije probao sta znaci rad u tudjini trebao bi sutjeti.
[/quote]

samo što ovdje nisu imali dovojno za život , a tamo imaju i nisam čuo da se žale na život tamo, a ovaj rođak u Zg radi posao gdje je zaposlen 5 dana , subotom i nedjeljom konobari , da bi imao dovljno za život, a ako je vama važnija nacija već kako živite, onda živite ovdje
[/quote]
ricardo je osoba koja je nevjerojatno licemjerna..javlja se po forumu i blati.ljude te cak i prijeti dorhom.i slicno zbog nas koji napustamo drzavu s preziron …a ricardo vec godinama ! zivi i radi izvan Hrvatske…covjeku ovo uopce nije domovina…puno takvih iseljenika.postoji koji bi zeljeli da rvacka ostane ovakva kakva je – ognjisće , a oni bi zivjeli u usa po.mogucnosti i pljuvali po hrvatima koji s gnusanjem bjeze iz ove hrvatske

Status Quo: Roll Over Lay Down

New Report

Close