SNHO (SN Holding d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska SNHO (SN Holding d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Fini čovječe! Netko nam dijeli jedinice i dvojke na postove, samo da mi ne dođe stara u školu [lol] [lol]

Mislim da znam ko će se pojavit slijedeći s jednim postom ali neću reć:)

p.s. probat ću ja malo urgirat da vam se dignu ocjene:)

…nadam se da USKOK ne prati ovu temu… [lol]

Neke će dionice vrijditi više od sadašnje cijene. Puno puno više. Donirajte humanitarnoj organizaciji po vašem izboru klikom na ovaj link http://www.thenonprofits.com


Mislim da znam ko će se pojavit slijedeći s jednim postom ali neću reć:)

[thumbsup] [lol] hi hi!!


Mislim da znam ko će se pojavit slijedeći s jednim postom ali neću reć:)

p.s. probat ću ja malo urgirat da vam se dignu ocjene:)

…nadam se da USKOK ne prati ovu temu… [lol]

[lol] u ovoj zemlji me to ne bi iznenadilo [lol] . Kako bilo, fini čovječe, panda i oberst pozdrav do idućeg javljanja [yawn]

evo nasao sam…ono preko 500 milijuna prvotno potrazivanje je iz 2001.g.
prenosim iz nacionala

"Pobjeda u sporu o kojoj govori Darko Ostoja nedvojbeno je jedan od njegovih i Eltzovih najvećih ali i najsumnjivijih uspjeha. Nakon što su 2001. njihovi Dom i SN holding tužili državu, točnije HFP jer je, tvrdili su, u kuponskoj privatizaciji za stradalnike osigurao dionice znatno manje vrijednosti od najavljenih, Arbitražni sud Hrvatske gospodarske komore dosudio je u njihovu korist i odlučio da HFP mora Dom fondu prenijeti dionice vrijedne čak 43 milijuna eura, a SN holdingu isplatiti 224 milijuna kuna. Upravo je tom presudom nastao HFP-ov dug prema Dom holdingu i SN holdingu, koji je država prije desetak dana odlučila podmiriti ustupanjem 92,73 posto dionica Liburnije."

ja sam racunicom od 533 milijuna kuna ukupno (DOM holding je prenio svoja potrazivanja na SN) iz 2001.g. sa kamatama od 15% dosao do iznosa od 1,419 milijardi kuna
533 miliuna puta 1.15 na 7 (7 godina), tu sam znaci kumulativno obracunao kamate..
moze li netko reci da li se racunaju kamate na kamate kao sto sam ja izracunao pri sudskim postupcima?

tu se misli valjda na prvu odluku arbitraze…
naslov clanka nije bas najbolji, ali sta je tuje
http://89.201.163.71/articles/view/19866/

p.s. dug od 1,419 mlrd kuna podijeljeno sa 2752000 komada dionica daje 515 kuna po dionici….nije lose…

PRODAJA DIONICA PTKM JE ISTO ŠTO I PRODAJA ZEMLJIŠTA PRIJE POČETKA IZGRADNJE AUTOCESTE

Prema najnovijim odlukama Hrvatske narodne banke o visini eskontne stope, u prvom po-lugodištu 2008. zatezne će kamate u odnosima između pravnih i fizičkih osoba iznositi 14 posto, a u odno-sima između pravnih osoba i u odnosima između pravnih osoba i osoba javnog prava iznosit će 17 posto.

U vezi s metodom obračuna zateznih kamata i nakon 1. siječnja 2008. zatezne se kamate obračunavaju jed-nostavnim kamatnim računom. Neovisno o razdoblju za koje se izračunava svota kamata, dulje ili kraće od godinu dana, primjenjuje se jednostavni kamatni račun. I u slučaju kad je razdoblje dugovanja dulje od go-dinu dana, kamate se ne pribrajaju glavnici radi obračuna kamate za iduće kalendarsko razdoblje.

http://www.liderpress.hr/Default.aspx?sid=33740

Čini se da nas nema dovoljno, koliko netko ima multiplih nickova da nam dijeli loše ocjene. [lol]

Only God, Muammar and Libya!

Obračunavanje zatezne kamate

Članak 2.

Stopa zatezne kamate kada dužnik kasni sa ispunjenjem novčane obveze ne može biti viša od stope zatezne kamate koje na preporuku Odbora za utvrđivanje kamatnih stopa uredbom propiše Vlada Republike Hrvatske.

Članak 3.

(1) Zatezna kamata obračunava se primjenom dekurzivnoga jednostavnoga kamatnog računa na dospjelu glavnicu bez pripisa zatezne kamate glavnici istekom obračunskog razdoblja.

(2) Pri obračunu zatezne kamate primjenjuje se ovaj matematički izraz:

C x p x n
K= ——————
100

gdje oznake imaju sljedeće značenje:

K = zatezna kamata

C = glavnica

p = stopa zatezne kamate

n = broj godina

(3) Pri obračunu zatezne kamate za obračunsko razdoblje kraće od jedne godine primjenjuje se kalendarski broj dana za tu godinu i koristi se ovaj matematički izraz:

C x p x d
K= ——————
36.500

odnosno za prijestupnu godinu:

C x p x d
K= ——————
36.600

gdje oznake imaju sljedeće značenje:

K = zatezna kamata

C = glavnica

p = stopa zatezne kamate

d = broj dana.

@ oberst
u tome slucaju, a bit ce da je to slucaj
imamo pocetni dug od 533,6 milijuna kuna godisnja kamata je 15% i to daje 80,04 milijuna kuna godisnjih kamataX7 godina=560,28 milijuna kuna kamata
kada se na glavnicu pribroje kamate od 560,28 milijuna kamata, imamo dug od 1,09388 milijardi
kuna

to po dionici iznosi 397,48 kuna i uzevsi kapital od oko 160 kuna po dionici (a taj ukupni kapital je sigurno i veci zbog umanjivanja vrijednosti imovine),
SN ukupno vrijedi 557,48 kuna

tu ne racunamo dobit za 2008. koja zbog nekretninskih pothvata moze biti znatna

PRODAJA DIONICA PTKM JE ISTO ŠTO I PRODAJA ZEMLJIŠTA PRIJE POČETKA IZGRADNJE AUTOCESTE

Samo tu je bila još i protutužba za naknadu štete za loše dionice koja je u nagodbi spojena s ovim dugom, pa pretpostavljam da zato to ide na veći iznos.

Only God, Muammar and Libya!

254.410 dionica LRH puta nominala od 3200 kuna daje iznos od 814,112 milijua kuna
to se poklapa sa racunicom od 533 milijuna kuna pocetni dug iz 2001, a do 2005.g. kada su dane pa oduzete dionice LRH imamo 4 godineX godisnje kamate od 80,04 milijuna kamata je oko 320 milijuna kuna+ pocetni dug od 533 milijuna kuna=853 milijuna kuna, sto je nesto vise od danih dionica Liburnije…

da, sada imamo naravno jos dodatne 3 godine(dodatnih 240 milijuna kuna) i jos priznata steta za lose dionice, odnosno 1.3 milijarde duga kao sto je Linic rekao…skopljeno 2007.g. sa kamatama to je onda 1,5 mlrd HRK

PRODAJA DIONICA PTKM JE ISTO ŠTO I PRODAJA ZEMLJIŠTA PRIJE POČETKA IZGRADNJE AUTOCESTE

čitam dobre vijesti,upalim komp i vidim "dobre"ocjene na postovima,znamo ko i djeli!!!!!al niko nam neće uzeti ove dobre info!!!!!držite se,a bit će još i bolje,jer ova vlast će morati vratit samo naše!!!

Ponovno ću ponoviti post od petka. Bez ljutnje, ali mislim da ste malo zaspamali temu pa neki možda nisu vidjeli top vijest prošlog tjedna.
_____________________________________________________________
Darko Ostoja dobio još jedan spor protiv države

Odbijen zahtjev za poništenje Arbitraže

Trgovački sud u Zagrebu odbio je zahtjev Državnog odvjetništva da se poništi pravorijek Arbitraže HGK, koji je prošle godine donesen u korist SN Holdinga, odnosno Darka Ostoje……

http://www.poslovni.hr/94805.aspx

Wile E. Coyote: Carnivorous Vulgaris; Apetitius Giganticus; Eatius Birdius


Ponovno ću ponoviti post od petka. Bez ljutnje, ali mislim da ste malo zaspamali temu pa neki možda nisu vidjeli top vijest prošlog tjedna.
_____________________________________________________________
Darko Ostoja dobio još jedan spor protiv države

Odbijen zahtjev za poništenje Arbitraže

Trgovački sud u Zagrebu odbio je zahtjev Državnog odvjetništva da se poništi pravorijek Arbitraže HGK, koji je prošle godine donesen u korist SN Holdinga, odnosno Darka Ostoje……

http://www.poslovni.hr/94805.aspx

krivi ti je link kolega!!!
pravi link je ovaj: http://www.poslovni.hr/97793.aspx

PRODAJA DIONICA PTKM JE ISTO ŠTO I PRODAJA ZEMLJIŠTA PRIJE POČETKA IZGRADNJE AUTOCESTE

Sorry, greška. Hvala panda.

Wile E. Coyote: Carnivorous Vulgaris; Apetitius Giganticus; Eatius Birdius

http://www.zse.hr/UserDocsImages/financ/VRBS-fin2008-3Q-NotREV-N-HR.xls

Only God, Muammar and Libya!

New Report

Close