SNBA (Slatinska banka d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska SNBA (Slatinska banka d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Pogledom na promete u protekla četri dana, ispada da je protrgovano dionicama u
vrijednosti od 103.000 tisuće kuna!!
Napokon se značajno pokrenulo s obzirom na ˝nezainteresiranost˝koja je bila prisutna.

lp.

Danas dokupio da ne bi morao u ponedjeljak dokupljivati po većoj cijeni.

[b]Jednog dana krenuli smo mi putem kojim nisu mogli svi. Bili smo sigurni u svoj hepiend. U svoj dixie band[/b].

Vjerujem da ce uskoro doc do promjene vlasnistva slatinske a preuzet ce je agram banka….zivi bili pa vidili…


Vjerujem da ce uskoro doc do promjene vlasnistva slatinske a preuzet ce je agram banka….zivi bili pa vidili…

Preuzimanjem bih Agram banka imala velike koristi, prvenstveno mislim na broj klijenata
kojih je u Slatinskoj banci 90.000 tisuća!! Ta brojka bi čak i za jedan OTP (koji nakon
pripajanja Splitse banke ima preko 600.000 tisuća klijenata), značila povećanje broja
klijenata od 10-15%,što je golema brojka u poslovnom smislu za jedan sustav!!!
Zamislite što bi to značilo za Agram banku!? Međuostalim, povećanje aktive za 50% ,
temeljnog kapitala za 46% itd. itd……..!!

Vaš link …[/url]
Vaš link …

lp.



Vjerujem da ce uskoro doc do promjene vlasnistva slatinske a preuzet ce je agram banka….zivi bili pa vidili…

Preuzimanjem bih Agram banka imala velike koristi, prvenstveno mislim na broj klijenata
kojih je u Slatinskoj banci 90.000 tisuća!! Ta brojka bi čak i za jedan OTP (koji nakon
pripajanja Splitse banke ima preko 600.000 tisuća klijenata), značila povećanje broja
klijenata od 10-15%,što je golema brojka u poslovnom smislu za jedan sustav!!!
Zamislite što bi to značilo za Agram banku!? Međuostalim, povećanje aktive za 50% ,
temeljnog kapitala za 46% itd. itd……..!!

Vaš link …[/url]
Vaš link …

lp.

[/quote]

Je, al oni bi i dalje ostali mala banka, a male banke nemaju dugoročnu budućnost u RH. Barem ne pod palicom postojeće monetarne vlasti.

Spajanje ima smisla, al trebalo bi spojiti 5-10 manjih banaka i stvoriti jednu vecu srednju ili veliku banku. Al to sve ide u smjeru jačanja koncentracije sustava, a to nije pozitivna stvar za malu, otvorenu ekonomiju, koja ima ambiciju u sljedeçoj petoljetki prijeći na euro.

Nije pozitivna jer će ta koju godinu nestati svaki poticaj da ijedna velika banka bude Hrvatska banka (pod kontrolom HNB-a) već bi se većina njih mogle pretvoriti u podružnice inozemnih banaka u EU, a to bi znacilo potpuni gubitak monetarne vlasti i suverenosti RH. Ne samo u financijskom nego u širem, dakle općem smislu.

Doduše, to nije tema, al nije za zanemariti i već danas, ne promišljati, doglednu budućnost ove države, ali i nacije.

Naravno, ja ne znam ništa o prodaji koja se ovdje spominje, samo nacelno pišem o našom bankovnom sustavu i HNB-u. I njegovoj budućnosti iz moje perspektive.

Sto se tiče SNBA, banka na izgleda skupa, al cijeli proces eventualne prodaje koja je ovdje spomenuta, ovisi, očito je, iz pogleda na vlasničku strukturu, o željama, ambicijama, mogućnostima i perspektivi jednog vlasnika. SZAIF…. i naravno još vise o željama i namjerama monetarne vlasti i države koja je manjinski suvlasnik. Svi ostali su po mojem osobnom sudu, zasad sporedni.

Gledam na to malo drugacije…

Pogledajte tko je vlasnik SZAIF pod broj 1…
A tko je vlasnik Agram banke ista grupacija…moja logika je da euroherc odnosno GRGIC i company preuzmu slatinsku sad kad je niski multiplikator… jer su najveci vlasnici a i usko povezani s auctorom…pa da ucine neki swap za 1 dionicu slatinske dobijes 1 dionicu agrama…zar nebi bilo logicno preuzeti ono malo dobrog sto je ostqlo u szaifu….

Heh, nisu ti oni vlasnički povezani. Pogrešno si shvatio poziciju najvećeg dionicara. To je Auctor ili neka sestrinjska firma (privremeno) založila svoje dionice SLPF kod Euroherc osiguranja za pozajmicu. To se zove repo posao i oblik je kreditiranja, a ne vlasničkog preslagivanja. To sto je Euroherc dao repo Auctoru ne mora značiti ništa za SNBA. Ako si isključivo na temelju toga gradio priču o mogucem preuzimanju, lako moguće da si pogriješio. Toliko.




Vjerujem da ce uskoro doc do promjene vlasnistva slatinske a preuzet ce je agram banka….zivi bili pa vidili…

Preuzimanjem bih Agram banka imala velike koristi, prvenstveno mislim na broj klijenata
kojih je u Slatinskoj banci 90.000 tisuća!! Ta brojka bi čak i za jedan OTP (koji nakon
pripajanja Splitse banke ima preko 600.000 tisuća klijenata), značila povećanje broja
klijenata od 10-15%,što je golema brojka u poslovnom smislu za jedan sustav!!!
Zamislite što bi to značilo za Agram banku!? Međuostalim, povećanje aktive za 50% ,
temeljnog kapitala za 46% itd. itd……..!!

Vaš link …[/url]
Vaš link …

lp.

[/quote]

Je, al oni bi i dalje ostali mala banka, a male banke nemaju dugoročnu budućnost u RH. Barem ne pod palicom postojeće monetarne vlasti.

Spajanje ima smisla, al trebalo bi spojiti 5-10 manjih banaka i stvoriti jednu vecu srednju ili veliku banku. Al to sve ide u smjeru jačanja koncentracije sustava, a to nije pozitivna stvar za malu, otvorenu ekonomiju, koja ima ambiciju u sljedeçoj petoljetki prijeći na euro.

Nije pozitivna jer će ta koju godinu nestati svaki poticaj da ijedna velika banka bude Hrvatska banka (pod kontrolom HNB-a) već bi se većina njih mogle pretvoriti u podružnice inozemnih banaka u EU, a to bi znacilo potpuni gubitak monetarne vlasti i suverenosti RH. Ne samo u financijskom nego u širem, dakle općem smislu.

Doduše, to nije tema, al nije za zanemariti i već danas, ne promišljati, doglednu budućnost ove države, ali i nacije.
[/quote]
U potpunosti se slažem sa svime što ste naveli, i vezano za uspješnost banaka , sustava i
budućnosti HR bankarstva.

Međutim, ako hipotetski zamislimo da je potencijalni kupac Agram banka (iako sam
više sklon predviđanju da bih to u bliskoj budućnosti mogao biti OTP, jer je najavio
preuzimanje 5 banaka s 2019. godinom, i pripremio 1 milijardu dolara), smatram da
njima u ovom trenutku nije toliko važna veličina aktive koju bih povećali sa Slatinskih
1,5 milijardi kuna, već baza klijenata koja bi im poslužila kao izvrsna
˝potencijalna prodajna baza˝ za njihove proizvode u raznim osiguranjima, a banke kao
prodajni pultevi.

lp.

Smatram da bi logičnije bilo da ovu banku preuzme HPB, kao što već jest Jadransku.
Kao dio šire “regionalne”, zapravo lokalne penetracije po provinciji.

Najbolje dionice su one s najvećim potencijalom rasta i najmanjim rizikom pada. Znači, treba pronaći dno.

S obzirom na toliko ‘zainteresiranih’ banaka, cudi me da je cijene tu gdje je.

"...a nije isključeno ni da država počne oporezivati držanje kućnih ljubimaca..."


S obzirom na toliko 'zainteresiranih' banaka, cudi me da je cijene tu gdje je.

Slažem se ja s Vama da je cijena niska, ali je prije 12 dana cijena bila 86% niža od
današnje!!!!
Što je uz dobar financijski rezultat još dodatno potaknulo takav rast cijene i na
˝uspavanoj˝dionici ostvarilo promet od preko 110 000 tisuća kuna, ostaje za
nagađati!!! 🙂

lp.

Je to netko pokušava raditi umjetni pritisak na prodaji? Što znače prodajni nalozi na cijeni 2,5 puta većoj od trežišne? Do 99 kn ima 150 dionica na prodaji. Iznad 100kn ih je preko 2600 komada.


Je to netko pokušava raditi umjetni pritisak na prodaji? Što znače prodajni nalozi na cijeni 2,5 puta većoj od trežišne? Do 99 kn ima 150 dionica na prodaji. Iznad 100kn ih je preko 2600 komada.

nisi shvatio, na taj način žele pokazati kako je dionica tobože podcijenjena jer tobože vrijedi puno više tj. toliko gdje su njihovi nalozi….vrtićke fore

na ignore: retard "nabiduasku", plankovic, tizian, pific, barbosa....


Smatram da bi logičnije bilo da ovu banku preuzme HPB, kao što već jest Jadransku.
Kao dio šire "regionalne", zapravo lokalne penetracije po provinciji.

Osobno bih najviše volio da Slatinsku banku preuzme upravo HPB, kao trenutno
˝najveća hrvatska banka˝.
U tom slučaju bih to značilo povećanje baze klijenata HPB-a, i to za 90 000 tisuća, što bih
predstavljalo značajno povećanje baze, i to za preko 10%,!!
U uvjetima trenutno velike tržišne konkurencije, taj rast bih bio i više nego važan!!

lp.

New Report

Close