SLRS (Solaris d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska SLRS (Solaris d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Bilo bi lijepo da su o tome poslali obavijest na burzu.
Znam da nije obvezno, to je samo oko 2% dionica, ali…

Imam ADPL, ARNT, DLKV, HRDH, RIVP, SLRS, SUKC, TKPR, ULPL, VART Ovo nije savjet niti nagovor ni na kakvu akciju na tržištu kapitala.

Izašlo izvješće. Lijep napredak. 15 milja više prihoda i 10 milja veća dobit za 3q.
3Q kons

Sljedeće godine American meteorological society organizira konferenciju u Amadria Park hotelu u Šibeniku.
Lijepa reklama, obzirom da će doći ljudi iz cijelog svijeta (+ njihove obitelji).[/url]


Sljedeće godine American meteorological society organizira konferenciju u Amadria Park hotelu u Šibeniku.
Lijepa reklama, obzirom da će doći ljudi iz cijelog svijeta (+ njihove obitelji).[/url]

Ima tamo dosta kongresa. Npr. Metalurga, svake godine.

Imam ADPL, ARNT, DLKV, HRDH, RIVP, SLRS, SUKC, TKPR, ULPL, VART Ovo nije savjet niti nagovor ni na kakvu akciju na tržištu kapitala.

Ugo ide na squezze out.

 

 

https://eho.zse.hr/fileadmin/issuers/SLRS/COI-SLRS-50d800da5de46a624124329393387644.pdf

Dionicama se, cini mi se, nije trgovalo 1/3 trgovinskih dana u zadnja 3 mj i tko zna što možemo očekivati od elaborata o fer vrijednosti. Fer vrijednost, bojim se ne…

"Wide diversification is only required when investors do not understand what they are doing." - Warren Buffet

 


Ugo ide na delistiranje. Ispravak prethodnog posta. Zakljucak na zalost isti. Dovoljno im je 75% glasova prisutnih na skupštini po ztd-u


 


 


https://eho.zse.hr/fileadmin/issuers/SLRS/COI-SLRS-50d800da5de46a624124329393387644.pdf


Dionicama se, cini mi se, nije trgovalo 1/3 trgovinskih dana u zadnja 3 mj i tko zna što možemo očekivati od elaborata o fer vrijednosti. Fer vrijednost, bojim se ne…


[/quote]


 

"Wide diversification is only required when investors do not understand what they are doing." - Warren Buffet

Dal bi realna cijena dionice ako nema dovoljno trgovanja trebala biti knjigovodstvena cijena dionice ?

Nenek65, 14.01.2021. u 19:19

Dal bi realna cijena dionice ako nema dovoljno trgovanja trebala biti knjigovodstvena cijena dionice ?

Ne. Realna cijena je oko 800kn. Cak i vise, ali je corona. Znam jer sam radio analizu. Tako da je ovo odlicno za dionicare jer nije bilo dovoljno dana trgovanja. Problem je jedino ako nađu nekoga kog mogu potplatiti, što u hrvatskoj nije problem

Nenek65, 14.01.2021. u 19:19

Dal bi realna cijena dionice ako nema dovoljno trgovanja trebala biti knjigovodstvena cijena dionice ?

Knjigovodstvena vrijednost po dionici sama po sebi ne predstavlja “realnu cijenu”, ali se često koristi kao jedan od bitnih parametara u procjeni.

Na zse se dionicama turista uglavnom trguje po cijenama većim od knjigovodstvene. Iznimke su solaris, jadran i mozda jos neka manja… Možda većinski zbog toga zapravo i priželjkuje prosjek, a ne elaborat.

Elaborat ne mora biti nužno loš. Ako će se napraviti fer i transparentno…

Ključan problem za burzu u hrvata što zakon:

-omogućuje ovakva povlačenja dionica gdje većinski vlasnik nerijetko ima mogućnost oštetiti male dioničare bez ikakvih posljedica

-uopće gleda prosjek (često to ima vrlo malo veze s fer vrijednošću, a posebno usred covid krize) jer poštenije bi bilo da taj netko plati premiju na prosjek ili čak najvišu trgovanu cijenu u nekom razdoblju. Mozda je netko trebao uvesti moratorij i na ovo

-omogućava korištenje procjene koja nije potpuno transparentna. Nadam se da će ovu napraviti neka renomirana firma.

 

Ima SLRS. Ovo nije nagovor na kupnju niti prodaju. Ne znam što će biti, ali nadam se da će biti pošteno.

Hvala momci na odgovoru .Malo mi je formulacija obavijesti nejasna jer pise da 3 mjeseca prije skupstine a skupstina je u planu pa ako bude za koji mjesec moze bit i likvidnosti i svakakva srednja cijena .

Pitam takoder jer koliko me sjecanje sluzi prije 10 tak godina sam imao jednu nelikvidnu dionicu na regionalnom trzistu i tamo je jedini parametar bio knjigovodstvena cijena .

Znaci ako nije bilo dovoljno trgovanja islo je po booku .

Kod nas izgleda nije tako.

Moguci scenarij je da ce ova objava izazvati paniku, da ce u sljedeca 3 mjeseca manjinski dionicari panicno prodavati dionice ispod 500 kn te da ce, slijedom toga biti ostvaren uvjet da se dionicom trgovalo kroz 30 od 90 dana.

A onda cemo mi ostali biti isplaceni s velikodusnih npr 450 kn tromjesecnog prosjeka.

A sve po zakonu šta je najgore…

"Wide diversification is only required when investors do not understand what they are doing." - Warren Buffet

Racuna se od kad su izdali vijest, znaci od jucer unazad 3mj. Ne koja 3mj oni hoce

@percepcia

Koliko ja znam računa se tri mjeseca unatrag od dana poziva na glavnu skupštinu. Ovakvu vijest da se razmišlja o povlačenju do sada nisam vidio, ATLN i IPKK su odmah dali poziv. Tako da se i ja bojim da je ova vijest da potakne rasprodaju i nabilda broj transakcija po lošem prosjeku…

Tko izgubi dobitak dobije gubitak

Nisam pravnik, ali logika mi govori da kad je vijest nastala, dakle jucer. Nema smisla da bude drugacije, ali me ne bi cudilo. treba potraziti.

NickLeeson, 15.01.2021. u 10:58

Moguci scenarij je da ce ova objava izazvati paniku, da ce u sljedeca 3 mjeseca manjinski dionicari panicno prodavati dionice ispod 500 kn te da ce, slijedom toga biti ostvaren uvjet da se dionicom trgovalo kroz 30 od 90 dana.

A onda cemo mi ostali biti isplaceni s velikodusnih npr 450 kn tromjesecnog prosjeka.

A sve po zakonu šta je najgore…

Pošto se ne radi o squeeze outu, dionice ne morate prodavati, mozete ih i dalje imati iako nece kotirat na burzi. Ja ih neman namjeru prodavat po ovoj cijeni.

New Report

Close