SAPN (Saponia d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska SAPN (Saponia d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Ja sa 200k kuna mislim okrenut bar 100k kuna na Saponiji i dijelom Dlkv i Atpl.

Te firme na ovu cijenu i trenutno stanje imaju veliki potencijal.

Što li znači da Sap. i  Kand.  slijedeći tjedan idu na kolektivni G. O.?

Može li netko to malo pojasniti?

Saponia d.d. – poziv na Glavnu skupštinu

Gdje to pise za kolektivni godisnji?

Ova nelikviduša je pravi dragulj.

Jako me podsjeća na VERN.

Oni koji se ne sjećaju prošlosti, osuđeni su da je ponavljaju.

Po onome sto vidim graficki..za ovekivati je jaci propad cijene. I salje Saponija krpa minuse Brodomerkura i Mepasa.prihodi iz kvartala u kvartal sve manji i manji.

Mene ne bi iznenadio niti delisting. Sumnjam da bi dali vise od 220kn dionicarima.

BV u padanju vec 2 kvartal, prihodi se smanjuju vec 4.kvartal zaredom.

Ovo je dobra dionica za trejd..nikako za dugorocno.

Pa ti ni BV ne znas izracunat, a ocito i nisi siguran gdje se gledju prihodi…ostavi se FA i nastavi bacat grah…

Rastimo zajedno...

Gospon Parica iliti drug St-Brajo. Napisao sam svoje misljenje. Do sada toliko puta tocno predvidjao da uopce ne sumnjam da ce Sapn pasti. Rasla je sa 170 do 276kn i prirodno je da se korigira opet do 200kn. Iako i na 140kn ima gap. Prihodi padaju, muljaza u firmi prevelika..ovo je jako opasna dionica.

Cinjenice su da Saponia i uz vise proizvoda gubi trziste jer je skupa je istina. Maraska u minusu, Brodomerkur minus..Kandit jedva drzi glavu..nece ovdje nista na dobro. E pa za par mjeseci cete se sami uvjeriti. Neki misle kako vrijedi 500kn i vise..ja mislim da ne vrijedi ni 200kn po dionici.

daj, čovječe okani se baljezgarija.

kao prvo, kolega Parica i ja nemamo veze jedan s drugim.

kao drugo, svi znamo da imaš fetiš na Saponiju.

ponašaš se kao ovisnik, čim je prodaš trčeš je ponovno kupiti.

fino ti nama reci na kojoj cijeni su tvoji nalozi da mi to tebi fino prodamo, pa da možemo nazad prema zoni 300 gdje po poslovnim rezultatima i tehničkoj analizi firma i pripada.

Kolega Brajo valjda ne mislite da Neo moze stopirati rast cijene?

Ja mislim da je ovdje glavni problem nedostatak ozbiljnih investitora.

Ovo je fundamentalno podcijenjena dionica, a moje misljenje je da ce narasti na fer cijenu u slucaju preuzimanja. Dionicu svakako pratim.

Mogu i ja jadikovati da fundamentalno tpng vrijedi 65 kuna, ali u zadnja 2 mjeseca ima dana i bez prometa a prodaje se na 50. To je tako.

Nasa glavna boljka na Zse je nedostatak the investitora sa nekim ozbiljni kapitalom, a do onda budu tu gnjavili burek trejderi.

polako, kolegice.

znamo i Vi i ja da on pokušava na ovaj način zacimati nekoga da mu proda, jer zna da dionica tehnički izgleda dobro.

uostalom, pratite što se događa oko firme i pratite trgovanje (tko kupuje i po kojim cijenama).

i probajte ju nacrtati sami.

ima kolega na drugom forumu koji to rade na jedan malo ozbiljniji način.

osobno, učio sam od njih i sad i sam crtam i radim trejdove i mimo onih što se objave na forumu.

i mogu Vam reći da sam sam zaradio još toliko.

a nisam morao galamiti po forumu da bih te dionice mogao utopiti po dobroj cijeni.

primijetio sam da se puno kolega oslanja na razne tuđe tipove i trikove, umjesto da uče od drugih i počnu sami primjenjivati svoje znanje.

onda i sami skužite kad je neki target točan, a kad je varka i koje su vjerojatnosti da se ostvari.

pokušao sam to objasniti na drugom forumu, pa me se na razne načine prozivalo.

al nema veze, glavno da samo kolega koji uz nekoliko pravih da i hrpu lažnih targeta zarađuje, a mi svi drugi “gubimo”.

i onda se još naslađuje kad nekome uvali onaj lažnjak.

ako Vas zanima, imate dosta što se događa u firmi na drugom forumu (iscrpno se pisalo o tome), a što se tiče tehničkog kretanja cijene, probajte ju nacrtati sami, pa procijenite je li to što netko govori drži vodu ili ne.

Hvala na savjetima kolega. Jasni su meni fundamenti ove dionice i osobno ovdje ocekujem scenarij sa Krasem, ali to ne znaci da to jos necemo dugo cekati.

Jasno je meni sve sto se pokusava i sama sam rekla da se “investicijska zajednica” svodi na 100 ljudi koji jedni drugima uvaljuju dionice. I onda se ceka neki novajlija da mu se prvo “uvali”, a onda navede da proda to na kraju sa gubicima. Vidjeno upravo sada na dlkv i igh.

Da se razumijemo, i ja, u nedostatku ozbiljnijih investicijskih prica, kupim nesto gdje je bio veci pad uzmem deset posto i gledam da idem dalje. Samo kada prodam ne pricam da to sada na jednom nista ne vrijedi da mogu povoljno kupiti od nekoga novajlije kojemu sam to prodala.

Znaci, trejdaj i suti.

Osobno, na kratki rok. Ovdje smatram da ce doci do blage korekcije, ni priblizno targetima od gore, pa rast prema 3Q. Za fer vrednovanje morati cemo jos cekati.

Racionalno je za vjerovati da ce se i na ovako neefikasnom trzistu cijena na kraju ipak osloboditi.

Zbog toga ovu dionicu preporucujem za dugorocno ulaganje.

Ne znam zasto netko moze tvrditi da je ovo podcijenjena dionica. Neki tvrde da Saponia vrijedi 500kn. Pa ajte kupujte do 500kn. Nekima i Hpb vrijedi 1500kn pa je na 400 i kusur.

Saponia lako moze pasti i do 130kn ako bi gledali omjer takve logike sa Hpb.

Po meni ne vrijedi ni 200kn.

New Report

Close