SAPN (Saponia d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska SAPN (Saponia d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.



Zašto misliš da će proces prodaje trajati do kraja ljeta? Ja mislim da će završiti brže tim više što si iz Saponie napisali da je izvjesno da će završiti potpisivanjem ugovora.

Naravno da će završiti relativno brzo, doista ne vidim razloga da tako ne bude i dosta je teško shvatiti zašto netko piše da će dugo trajati proces prodaje Maraske.
A znamo da su napisali da su u pregovorima s kupcem i da se očekuje potpisivanje kupoprodajnog ugovora.
[/quote]
Točno. Takva je obavijest bila na ZSE, a imate i u listu bjelovarac za pregovore da
accountant, 10.02.2020. u 17:17
je izvjesno da će okončati sklapanjem kupoprodajnog ugovora
. Tko želi može potražiti link.
Još ima da je u barem dva navrata Koestlin pa tako i Saponia, pretvarali svoje dugove u kapital po 70 kn po dionici.
To je meni još jedan orijentir da teško možemo očekivati više od 100 kn po dionici MRSK od ove prodaje. U Marasku se uglavnom ulagalo (kreditiralo) i onda, kad NT nije dozvoljavao vraćanje glavnice, pribjegavalo se dokapitalizacijama na opisani način. Vjerujem da je u Osijeku i Bjelovaru jako izražena želja da vrate dio tih ulaganja, a prodaja je očito jedini način.



Zašto misliš da će proces prodaje trajati do kraja ljeta? Ja mislim da će završiti brže tim više što si iz Saponie napisali da je izvjesno da će završiti potpisivanjem ugovora.

Naravno da će završiti relativno brzo, doista ne vidim razloga da tako ne bude i dosta je teško shvatiti zašto netko piše da će dugo trajati proces prodaje Maraske.
A znamo da su napisali da su u pregovorima s kupcem i da se očekuje potpisivanje kupoprodajnog ugovora.

[/quote]

Trola se stalno, al kaj se može. Ne možeš protiv nametnika osim “otrovom”. Ja ću ponoviti očekujem prodaju Maraske u rangu cijene od 30 milijuna eura. Obzirom da je Saponija vlasnik skoro 53% dionica Maraske očekujem oko 15 milijuna eura za taj udjel sto daje cca 110 do 115 milijuna kuna ili 160-170 kuna po dionici Saponije.

Dragi kolege, stvarno Vas ne razumijem. Osim vrijeđanjem i drukanjem ne znate se boriti. Ja sam Vam danas pokazao da niste u pravu kad me prozivate da nemam dionice i da drukam pad. Imama puno više razloga za rast ove dionice od velike većine Vas koja druka bez argumenata.
Uskoro ćemo vidjeti tko je druker, tko trol, a tko je u pravu. Nadam se samo da ćete priznati istinu. Ja ću biti najsretniji među Vama ako se obistine Vaše prognoze, ali bojim se da je bolje da se sa svojim prognozama javite u emisiju želje i pozdravi :-). Pogotovo kolega One koji je u zadnje vrijeme skloniji vrijeđanjima nego argumentiranoj raspravi.

Još prije Nove godine sam  čuo da je Stanić kupac tako da se čeka samo realizacija.  Nema drugih kupaca.

Po meni je udio prodaje paketa Maraske odavno u cijeni. Ali u cijeni nije gubitak od prodaje udjela Fortenova udjela. Mislim da ce izvjesce Saponije za koji dan biti poprilicno negativno, izmedju 20 i 25 milja minusa. TA sugerira opet pad. Nitko ne podcjenjuje Saponiu, ali cinjenica jest da sve sto naraste kad tad i padne.

Ništa nije uključeno, izvješće će biti odlično, a onda ide i novi rast dionice! Jer još nije ni krenuo a ne da treba stati. Dionica je podcijenjena barem duplo u odnosu na trenutnu cijenu. Tako da je smjer jasan, samo se čeka pucanj za start.

forumas., 14.02.2020. u 09:42
Ništa nije uključeno, izvješće će biti odlično, a onda ide i novi rast dionice! Jer još nije ni krenuo a ne da treba stati. Dionica je podcijenjena barem duplo u odnosu na trenutnu cijenu. Tako da je smjer jasan, samo se čeka pucanj za start.

po čemu je potcijenjena duplo? možete elaborirati?

ili zašto smatrate da slijedi rast cijene dionice?

salt, 14.02.2020. u 06:37
Po meni je udio prodaje paketa Maraske odavno u cijeni. Ali u cijeni nije gubitak od prodaje udjela Fortenova udjela. Mislim da ce izvjesce Saponije za koji dan biti poprilicno negativno, izmedju 20 i 25 milja minusa. TA sugerira opet pad. Nitko ne podcjenjuje Saponiu, ali cinjenica jest da sve sto naraste kad tad i padne.

To mi je totalno nelogicno s obzirom da smo tek prije 2 tjedna saznali da Maraska ide u prodaju.

Kako ce odavno biti uracunata prodaja Maraske u cijenu dionice ako smo tek prije 2 tjedna saznali da se Maraska prodaje?

 

Taj minus o kojem vi govorite je moguc samo uz uvijet da su agrokorov udio prodalli doslovno u bezcjenje…

salt, 14.02.2020. u 06:37
Po meni je udio prodaje paketa Maraske odavno u cijeni. Ali u cijeni nije gubitak od prodaje udjela Fortenova udjela. Mislim da ce izvjesce Saponije za koji dan biti poprilicno negativno, izmedju 20 i 25 milja minusa. TA sugerira opet pad. Nitko ne podcjenjuje Saponiu, ali cinjenica jest da sve sto naraste kad tad i padne.

Da u godišnjem izvješću za 2019. će biti gubitak od prodaje udjela u Fortenovi koja je realizirana u 2020. godini 🙂

Jedni pričaju bez argumenata zašto bi dionica trebala padati, drugi bez argumenata zašto bi trebala rasti, a kad se napiše komentar bez drukanja na gore ili dolje, taj se odmah pljuje. E naš forume svagdašnji 🙂 . Ugodan vikend svima i strpimo se svi još malo. Za 14 dana bi izvješće trebalo biti na burzi pa ćemo svi skupa bili barem malo pametniji.

Pa ako će samo udio od prodaje Maraske donijeti procijenjeno oko 160 kn, onda znači da sve ostalo vrijedi još samo 160 kn (pri sadašnjoj cijeni od 320 kn).

Da li sve ostalo što tvrtka ima vrijedi 160 kn??!! Ili nekoliko puta više od toga??

Tako da ne da je duplo podcijenjena, nego daleko više od toga!

accountant, 14.02.2020. u 11:11

A jel možeš ti djolkos elaborirati po čemu nije?

Za Marasku se odavno prica da je na prodaju. Glede Agrokora otpisano je 56 milja nepovratno, a udio je knjizen cca 80 milja kuna,ako se dobro sjecam. Isti je prodan vjerujem za manje od 40 milja.

Dakle imate gubitak 1.kvartal 100%. Za Marasku ne mozete ocekivati velike novce. Za Kandit da.

Imate i 3-4nova dionicara, jedan stalno nadokupljuje po 10-20kom. Kad im pofali lilvidnosti prodavat ce i cijena ce min do 300kn iako je moguce i nize.

Koliko vidim AZ je kupovao u prvom valu i ne mislim da ce gurati cijenu vec lagano skupljati, ako treba i godinama.

Jednostavno Saponija na ovoj cijeni nema jacih kupaca. Na 280kn bi ih bilo. Zato i nema trgovine. Da bi bilo cijena mora izabrat smijer. A taj jos je upitan.

Nedavno su kupovali neki po 340-350kn pa vec polomili zube

K tome npr imate Tpng koja je samo 33% iznad dna, a Sapn cca 62%. Pa imate tako vise dionica i onda ulagaci ulazu u ono sto je trebalo rasti vise.

Mislim da Sapn treba jednu korekciju do 300kn i rijesiti se nestrpljivih, a onda polagano up. K tome granica bear bull je na 275-280kn. Ista je naglo probijena uz samo 1 kraci retest. Eto to ulagaci opet cekaju.

Sve su to samo želje, a stvarnost bi mogla biti “malo” drugačija kad dođu detalji oko prodaje!

forumas., 17.02.2020. u 09:37
Sve su to samo želje, a stvarnost bi mogla biti “malo” drugačija kad dođu detalji oko prodaje!

Slazem se, 160 za marasku su zelje, a stvarnost malo drugacija.

New Report

Close