SAPN (Saponia d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska SAPN (Saponia d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Nakon rješavanja pitanja Agrokora ovo je iznimno dobra stvar za Saponiju.
Maraska im nije core-business, firma će dobiti značajna novčana sredstva da poslože stvari do kraja i da Saponija i Kandit postanu extra profitabilni a onda će neupitna vrijednost doći do izražaja.
Da nije bilo otpisa za Agrokor, rezultat za 2019 godinu bi bio 48 mil. kn. neto dobiti, u 2018 je bio 31 mil. kn. neto dobiti.


Nakon rješavanja pitanja Agrokora ovo je iznimno dobra stvar za Saponiju.
Maraska im nije core-business, firma će dobiti značajna novčana sredstva da poslože stvari do kraja i da Saponija i Kandit postanu extra profitabilni a onda će neupitna vrijednost doći do izražaja.
Da nije bilo otpisa za Agrokor, rezultat za 2019 godinu bi bio 48 mil. kn. neto dobiti, u 2018 je bio 31 mil. kn. neto dobiti.

Prodati Marasku, lova u džep, smanjiti dug, investirati u core business.
Prodati Kandit, nakon optimizacije procesa, lova u džep, smanjiti dug, investirati u core business.
Prodati core business Henkelu ili nekome. Našlo bi se i pripetavača.
I ovo bi onda mogla biti priča kao na Optimi.

Bolje jeftino kupovati nego jeftino prodavati.

Vrlo mlačna reakcija na Saponiji glede prodaje Maraske. Al dobro, obicno to tako bude. Kad sve bude vani onda će svi biti jako pametni i vidjeti vrijednost.

Onda će valjda biti… Aman taman.


Koju korist mali dioničari očekuju od prodaje Maraske?

Prodaja neprofitabilnog non core biznisa, nadam se uz finu svotu novca.
Ulaganje tog novca u core biznis i smanjenje duga.

@kupiprodaj

nadam se slicnom scenariju.



Nakon rješavanja pitanja Agrokora ovo je iznimno dobra stvar za Saponiju.
Maraska im nije core-business, firma će dobiti značajna novčana sredstva da poslože stvari do kraja i da Saponija i Kandit postanu extra profitabilni a onda će neupitna vrijednost doći do izražaja.
Da nije bilo otpisa za Agrokor, rezultat za 2019 godinu bi bio 48 mil. kn. neto dobiti, u 2018 je bio 31 mil. kn. neto dobiti.

Mislim da bi u konačnici mogao biti ovakav rasplet,također ne vjerujem da bi gosp. Grbešić prodavao Marasku da nema jakih ponuda.
Primjer Kraš,pričalo se da ga neće nikad prodati,ali kad je stigla jako jaka ponuda,prodao se!
Mislim da kad stigne jako jaka ponuda i za Kandit pa i za Saponiju bude to gosp. prodao pa u sretnu mirovinu.
Do tada promatrajmo!

Prodati Marasku, lova u džep, smanjiti dug, investirati u core business.
Prodati Kandit, nakon optimizacije procesa, lova u džep, smanjiti dug, investirati u core business.
Prodati core business Henkelu ili nekome. Našlo bi se i pripetavača.
I ovo bi onda mogla biti priča kao na Optimi.
[/quote]

I Chuck Norris vozi Dajca!! Tko vozi Dajca ima krupna jajca!! Nebojše=Ne boj se ! Ne valja li ga,ne valja, dok ne kroči Nebojse!

Mislim da bi u konačnici mogao biti ovakav rasplet,također ne vjerujem da bi gosp. Grbešić prodavao Marasku da nema jakih ponuda.
Primjer Kraš,pričalo se da ga neće nikad prodati,ali kad je stigla jako jaka ponuda,prodao se!
Mislim da kad stigne jako jaka ponuda i za Kandit pa i za Saponiju bude to gosp. prodao pa u sretnu mirovinu.
Do tada promatrajmo!

I Chuck Norris vozi Dajca!! Tko vozi Dajca ima krupna jajca!! Nebojše=Ne boj se ! Ne valja li ga,ne valja, dok ne kroči Nebojse!


Meni je interesantno da je Stanić stavio u svoj asortiman sokove Maraska uz svoj strateški artikl Juicy.


Neslužbeno, Stanić je prvi kupac, nije jedini u igri.

Što manjinski misle ovdje da će dobiti od većinskog sa Maraskom ili bez Maraske?

Lp

@Tizian

To bi Stanicu bio iskorak u alkoholni biznis. A zna li se koji su ostali interesenti?


Što manjinski misle ovdje da će dobiti od većinskog sa Maraskom ili bez Maraske?

Lp

Osnazivanje kompanije, vracanje duga i ulaganje u core biznis…

Treba prije dionicu kupiti

Ja sam malo danas gledao financijsko revidirano Maraske i pogledao slične transakcije. Moram priznati da sam ranije podcijenio vrijednost. Nakon analize suglasan sam s kolegama koji su tipovali na cijenu od 25 milijuna eura ili vise za 100% dionica.

ne bi me iznenadilo da je u igri i Badel, s obzirom na nedavnu akviziciju Vinarije Šibenik i alkoholnog programa Dalmacija vina ili ovi Česi što su kupili Radensku



@Tizian

To bi Stanicu bio iskorak u alkoholni biznis. A zna li se koji su ostali interesenti?


Nemam info koji su drugi potencijalni kupci osim Stanića, glavno je da postoje.

New Report

Close