SAPN (Saponia d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska SAPN (Saponia d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

@one

Nema veze sa Saponijom? dobar vic….

ono sto je dobro, da se vise nece tako nesto ponoviti…jednom dosta

Ne, lova nikad nije bila ni otisla.

Bit ce sve Ok sa SAPN samo moraju pokazati preokret u poslovanju i rezultate…

Prekucer sam jeo onu Kandi cokoladu sa 84% kaka sa stevijom, do sada mi je najbolja tamna cokolada sa visokim udjelom kaka koju sam jeo.

Nije zato da ovde preseravam zato sto sam dionicar, nego stvarno mi je do sada najbolja tamna cokolada koju sam jeo.

Cak sam se iznenadio kolko je dobra, mislio sam bit ce manje vise kao i svaka druga i bas sam se ugodno iznenadio.
Preporucio sam ju svim prijateljima.

Moram isprobati jos one nove ruzicaste cokolade.

Bravo za Kandi, samo treba ici na kvalitetu i osnazivanje branda

Bit ce sve Ok sa SAPN samo moraju pokazati preokret u poslovanju i rezultate…

ovo je najbolja izjava koju sam pročitao na ovom topicu unazad puno puno vremena!!


Bit ce sve Ok sa SAPN samo moraju pokazati preokret u poslovanju i rezultate…

Ovako nesto moze izjaviti samo veliki strucnjak, pun znanja i iskustva…

Reci mi veliki znalce da li Saponia stagnira 5 godina ili ipak mozda koju godinu vise?

Ta strasna stagnacija me jako zabrinjava, jel to jako opasno za buduce vrednovanje.



@filip70

Inače kod svih preuzimanja i određivanja valuacija kompanija se gleda DOBIT?, daj mi reci molim te u kojem je to svijetu?, nađi mi jednu tvrku u zadnjih 15 godina kojoj je valuacija određena prema NETO DOBITI

i ja sam smješan, pa dragi ti ne znaš što pričaš….što se tiče duga isključi Agrokor i tu su negdje, ni to nisu popravili u 5 godina….da ništa se nije dogodilo u 5 godina i to su činjenice!!!!

pa samo se zakopavaš, sve dublje i dublje….

Veliki znalce, ako se ne gleda dobit, dal to znaci da je amortizacija preuzela glavnu ulogu kod vrednovanja firmi u svijetu, sad mi je jasno zasto je dobit kod Saponije skoro pa beznacajna.

Za dug i Agrokor si u pravu, ako iskljucim Agrokor iz duga, Saponia je u teskim problemima, taj dug je bas gadna stvar.

Jos si ti i optimistican veliki znalce, Saponia je tu di je vec 50 godina.

Ovih dana mozda malo skratim Saponiu i uletim u po tebi najpodcjenjeniju dionicu HT

@ohladi
Ovakve postove se nekada davno pisalo o Beljskom ABC siru.
Znamo šta se desilo dioničarima. Možda se i ovdje dogodi isto…..
P.S. Imam dionice Kandita godinama i nisam sa time baš sretan.



@ohladi

Ovakve postove se nekada davno pisalo o Beljskom ABC siru.
Znamo šta se desilo dioničarima. Možda se i ovdje dogodi isto…..
P.S. Imam dionice Kandita godinama i nisam sa time baš sretan.

Imate dionice Kandita? Kandit je doo u 100-tnom vlasništvu Saponije. Kandit nema dionicara.

Vjerojatno imate dionice IPK odnosno Termes grupe dd kojoj je vlasnik Pipunic, a ne Grbesic. Očito ste se malo pogubili i niste popratili da konditorski dio Kandita nema vise apsolutno nikakve veze sa seceranom.


Koliko su uližili u trg. centaru Mostaru……kako ide povrat investicije?

Imao sam priliku spavati u hotelu Mepas.
Ciste 4 zvjezdice. Hotel u rangu Hiltona.
Tako je i Saponia poput Hiltona, zaradi Mcap u 6g. a neki pisu nebuloze. Slijedi skok do 330kn i ako istu probije 385kn.
Lijepo sam rekao u veljaci na 420kn.

@filip70

Vidiš kako čovjek koji nezna prihvatiti činjenice, odjednom više ne iskazuje brojke u svojim postovima, nego krene bla bla bla bla bla….

sretno, vidimo se uskoro na ovoj poziciji


Bit ce sve Ok sa SAPN samo moraju pokazati preokret u poslovanju i rezultate…

da, umjesgto dobiti trebajjju napraviti preokrret u gubitak

Samo Jako, samo Aljoša, samo Vlahi ...



Bit ce sve Ok sa SAPN samo moraju pokazati preokret u poslovanju i rezultate…

da, umjesgto dobiti trebajjju napraviti preokrret u gubitak
[/quote]
Ha ha..ova je dobra

Oreskovicu

Uz tebe veliki genijalce sam puno toga naucio o vrednovanju firmi, evo sto si me naucio:

1. Dobit je nebitna i trebalo bi je izbaciti iz financijskih izvjestaja. Sapiniji i da ima dobit od 100M kn ili 5M kn je potpuno isto, za vrednovanje potpuno nebitno. Dobit je nebitna i kod vrednovanja u svijetu.
2. Dug i agrokor je nesto najgore sto se dogodilo saponiji, i taj dug treba navoditi jos100 godina u svakom postu na ovoj temi.
3.HT je najpodcjenjenija dionica kako na ZSE tako i u svijetu, treba prodati kako Saponiju tako i druge dionice i natrpat se HT-om, zaradit ogromnih 10 do 15% u sljedecih 5 godina i u penziju.

Nije ni cudo da je ZSE po prometu i vrednovanju firmi na samom vrhu na svijetu kada imamo takve genijallce poput Oreskovica. Svaka ti cast veliki znalce.


Bit ce sve Ok sa SAPN samo moraju pokazati preokret u poslovanju i rezultate…

Ovo me podsjeca na jos jednog velikog svjetskog znalca, Grunfa iz Alan Forda, isto veliki strucnjak za vrednovanje firmi.

New Report

Close