Razotkrivamo portfelje

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Razotkrivamo portfelje

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Mislim da falsificira podatke o povratu iznad Crobexa. Da, bezveze mi je njegova strategija I kažem to javno isto sto i on javno piše to sto piše. Ako je već javno promiče, onda je valjda mogu i drugi komentirati.

Opte je tu potpuno nebitna, ali pokazuje da su kriteriji potpuno arbitrarni i nemaju čvrstu vezu. Lako za Opte, al da nema Valamar, Adris i Arenaturist, a ima Iliriju. Tebi nije čudno da nema brodara, a lik kaže da je osnovni kriterij prethodni rast?


Čini mi se da bi po tvome trebao imati cijeli crobex + OPTE (???) da bi taj portfelj konzistentno(?) mogao uspoređivati s benchmarkom (opet Crobex?)

OPTE je u Crobexu: http://zse.hr/default.aspx?id=44101&index=CROBEX


Mislim da falsificira podatke o povratu iznad Crobexa. Da, bezveze mi je njegova strategija I kažem to javno isto sto i on javno piše to sto piše. Ako je već javno promiče, onda je valjda mogu i drugi komentirati.

Opte je tu potpuno nebitna, ali pokazuje da su kriteriji potpuno arbitrarni i nemaju čvrstu vezu. Lako za Opte, al da nema Valamar, Adris i Arenaturist, a ima Iliriju. Tebi nije čudno da nema brodara, a lik kaže da je osnovni kriterij prethodni rast?

Što on ima u portfelju je njegova stvar. (btw. RIVP ima, 3,4%)
Što ćemo svaki sebi izabrati u portfelj i pokušati “pobijediti tržište” stvar je svakog investitora.
Moj ZSEportfelj imaš u potpisu, složen po abecedi, ne po udjelu. Prinos u ovoj godini mi je 3,42% (Neto, uključijući sve troškove trgovanja).
ZSEportfelj mi čini 1/4 ukupnog portfelja. Ukupni portfelj sa svim investicijskim klasama i tržištima u 2019. mi ima prinos od 3,98%, što daje nekih 8% anualizirano i to mi je dugoročni prosjek. E sad jel to puno ili malo, prosudite sami.
Istina, imam nelikvidnih. Oko 4% ukupnog portfelja.

Imam ADPL, ARNT, DLKV, HRDH, RIVP, SLRS, SUKC, TKPR, ULPL, VART Ovo nije savjet niti nagovor ni na kakvu akciju na tržištu kapitala.

Ja sam skoro sva jaja (85%) stavio u jednu košaru, pa ili pukovnik il’ pokojnik. To jaje je ATPL. Ove godine neloš prinos…

(ex maratonac, ex neumoran, ex maratonac_) - 05.10.2007.


Mislim da falsificira podatke o povratu iznad Crobexa. Da, bezveze mi je njegova strategija I kažem to javno isto sto i on javno piše to sto piše. Ako je već javno promiče, onda je valjda mogu i drugi komentirati.

Opte je tu potpuno nebitna, ali pokazuje da su kriteriji potpuno arbitrarni i nemaju čvrstu vezu. Lako za Opte, al da nema Valamar, Adris i Arenaturist, a ima Iliriju. Tebi nije čudno da nema brodara, a lik kaže da je osnovni kriterij prethodni rast?


Vratite se 5-6 (mozda i 10) godina unazad na ovoj temi pa procitajte ulagacku strategiju, kriterije i pondere prilikom odabira dionica i godisnje prinose gospodina Doktora. Sve je dokumentirano…

Rastimo zajedno...

HPB 40,7%
PBZ 39,2%
TPNG 10,5%
AUHR 6,3%
SLRS 3,3%

Ovu godina je vec bila plodna sa duplanjem na OPTE i potezanjem ATPL od 280 do booka, dalje mi je bilo preskupo, tko voli nek izvoli. Ako TPNG odradi svoje vec nakon predstojeceg FI, sredstva se preusmjeruju u CROS ili dodatno u HPB ovisno o situaciji.

100 % DDJH ..u minusu malo vise od 50 % zasada. Bilo bi i vise da nisam dokupljivao

Posljedni Đurin ratnik

Uf kolega osigurac…a gdje vam je bio “osigurac” tj.stop loss a sad vam treba 100% rasta samo do nule…bit ce da ste sad postati dugorocni..

A i jesam dugorocno, nisam izlazio ni kad sam bio u plusu taj postotak. Ucinio sam najvecu gresku investiranja, emocionalno se vezao za dionicu, jer to mi je prva dionica. Skupa greska, skupo placena al dobro. Nije meni krivo sta sam uso u DDJH, meni je zao sto nisam uso po ovoj cijeni sad 🙂

Posljedni Đurin ratnik


A i jesam dugorocno, nisam izlazio ni kad sam bio u plusu taj postotak. Ucinio sam najvecu gresku investiranja, emocionalno se vezao za dionicu, jer to mi je prva dionica. Skupa greska, skupo placena al dobro. Nije meni krivo sta sam uso u DDJH, meni je zao sto nisam uso po ovoj cijeni sad 🙂

I meni je to bila prva dionica, ušao sam u nju na temelju drukanja na ovom forumu daleke 2007. Patria je trebala u zlato pretvorit ddjh. Svaka škola se plača.

Ja sam uso 2016, u mom slucaju je bio kuvajt..ali idemo dalje, ovo neka stoji pa kud ode ode. Ionako te dionice knjižim 0.

Posljedni Đurin ratnik

ovaj tjedan pokupilo me na 200, prodao nešto ilra:
12,7% kodt
8,4% adpl
8,4% auhr
9,8% ckml
7,7% ilra
6,9% mais
6,7% tuho
7,4% plag
6,6% sapn
5,2% podr
5,3% kras
5,5% atgr
4,3% ht
5,1% cash
dosta casha, tražim dobro poslovanje po dobroj cijeni, sve su mi već u portfelju, ponderirani P/E porfelja 12,05, EV/EBITDA 6,69, P/B 1,34.
čekam na bilo kojoj naciljanoj (dobro poslovanje, malo skupo) reality check pa onda napad tjeskobe da kupim povoljno, ali još ništa, možda ću sadašnje koje imam nasitno dokupiti.

Lrh 56%, lrhc 20%, Atln 20%, adrs 4%

[b][/b]You never count your money when you're sittin' at the table

Optima na burzi: 100%.
Pevec van burze: neprocjenjivo.

Kras
Gold

Skinuo mi netko tuho ispred nosa po 2500

[i]MOJI POSTOVI NISU SAVJET NA KUPNJU,NA PRODAJU,NITI NA BAVLJENJE DIONICAMA,NITI SU INVESTICIJSKI SAVJETI ILI PREPORUKE.[/i]

New Report

Close