PVCM (Pevec d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska PVCM (Pevec d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Društvena opasnost počinjenih djela od strane Zagrebačke burze d.d znatno
premašuje minornu instituciju kao što je HANFA. Međutim, HANFA jest svakako
mjesto gdje treba podnijeti prijavu, ali još primjerenija mjesta su USKOK i DORH
jer je pribavljena materijalna korist ogromna, a počinjena šteta svim malim dioničarima
milijunska. Okoristio se najviše glavni dioničar i priča je sasvim sigurno odrađena
sa predumišljajem, dobro organizirana i brzo izvedena kao svojevrstan blitzkrieg.

Nedvojbeno je da Ivana Gažić znala za informacije koje je zadržala za sebe iako ih
je bila dužna objaviti. Umjesto toga nastavlja komunikaciju sa Upravom Peveca i mučki
u zadnjoj minuti utakmice potpisuje Odluku o delistiranju. U mnogim državama rezultat
ovakvih djelu su dugogodišnje, u USA možda i doživotne zatvorske kazne ovisno o državi.

slažem se sa barikom – ovo smrdi do neba. To da je to mozda slucajno tako ispalo, ne pije vode. Nista u rh se en dogada slucajno, pogotovo ovalkve svinjarije,

Ja sam vec pisao burzi i izrazio svoj enezadovoljstvo ovakvim ponasanjem burze. to njima nista ne znaci, ali svejedno treba slati – sto vise , to bolje. u rh sve radi n aguranje – samo kad se netko poboji za svoje radno mjesto, onda radi svoj posao.

Ovo je teška i preteška svinjarija. Ako mora s brze, mora, ali pola godine ne izvijestit javnost, a zakrčivati stu situ javnost besmilenim upitim aprema todomoru, vrhunac balkanizma.

Samo Jako, samo Aljoša, samo Vlahi ...

SVAKAKO PODNIJETI PRIJAVU!!!
Apsolutno treba ispitati zakonitost postupanja burze i odgovornih osoba u njoj.
Nota bene: Pierre-u se trese stolica i mora nesto poduzeti da pokaze kako nesto eto jelte radi. Tako da su po mom skromnom misljanju sanse za uspjeh bolje nego ikad.

Disclaimer: Tko moje pisanje shvati kao nagovor na kupovinu / prodaju dionica ili kao investicijski savjet taj je otisao na kvasinu odavno.

nema vajde od prijave, sve je to pokriveno kojekavim paragrafima – reći će apa mi smo izvijestili bla, bla

ali treba pisati burzi i hanfi i potužiti se na tu svinjariju. pojedinac ništa ne može ,a li na 100 mejlova će morati reagirati. ovdje više nema pomoći, ali za sljedeći put može pomoći da ne naprave opet ovakvu svinjariju

Samo Jako, samo Aljoša, samo Vlahi ...

http://www.kutina.hr/Portals/0/_2017/Sluzbeno/12/201801Pevec.pdf

Šalje li tko?


nema vajde od prijave, sve je to pokriveno kojekavim paragrafima – reći će apa mi smo izvijestili bla, bla

ali treba pisati burzi i hanfi i potužiti se na tu svinjariju. pojedinac ništa ne može ,a li na 100 mejlova će morati reagirati. ovdje više nema pomoći, ali za sljedeći put može pomoći da ne naprave opet ovakvu svinjariju

Vjerovatno nije pokriveno.
Old_Gunner je to lijepo naveo.
I treba im jasiti za vratom.
Ne smiju se izvuci.

Disclaimer: Tko moje pisanje shvati kao nagovor na kupovinu / prodaju dionica ili kao investicijski savjet taj je otisao na kvasinu odavno.

Da apdejtam podatke od trgovanja skroz sam zaboravio.

Dakle Dicentra podebljala za 7.000+10.760+3.853+9.400=31.013 kom od 27.12.2017
Dioničar br 2 , podebljao za 14.761
Skrbničkia Croatia banka 1.103

Znači za 46.877 podebljala ekipa. Ili za 3,58 %

Od ukupno protrgovane količine 53.698 tj. 4,1% sa trejdom ekipa je pokupila 3,58%.

Meni se čini s obzirom da su napravili rijetko viđenu smutnju, paniku, armagedon te su puno malih izbili iz cipela, to i nije tako puno zar ne?

TKO VRIJEDI LETI TKO LETI VRIJEDI TKO NE LETI NE VRIJEDI

Kako su svi panicarili na forumu, mislio sam da ce podebljat puno vise

Moze se slikati.
Firma radi dobar posao, dionicari to percipiraju i ocekuju zaradu.
A vecinski ima sasvim dovoljno da osigura praunuke tako da uskoro ocekujem otkljucanje vrijednosti jer nitko nije lud da zbog snicla ubije kravu.

Disclaimer: Tko moje pisanje shvati kao nagovor na kupovinu / prodaju dionica ili kao investicijski savjet taj je otisao na kvasinu odavno.

Vi saljete drzavnim sluzbenicima pisane prituzbe, a oni to stavljaju u ormar. Ko i svi drzavni sluzbenici, da bi dobili nesto po zakonu od njih, moramo se svadjati s njima, ono doslovce cak i preko telefona se prepucavati od sluzbenika do sluzbenika, a svako na svoj nacin tumaci zakone. Ovo je prevelika spacka i po onome sto se dogadja od 27.12 ovdje ( a i vjerojatno prije, mada su sada i drzavne sluzbe umijesane) i kako je Old.Gunner naveo, ako je bilo nepravilnosti, prouciti zakone i poslati medijima (Index, Jutarnji i slicni), jer od slanja prituzbi kriminalcima, od svega toga nista nece biti. Kada dodje u medije, ce se puno lakse to razrijesiti, onda ce se po medijima morati izvlaciti, da se znaju pravi zakoni, dok investitori o tome nisu bili obavijesteni. Dok god ce se od “pravne” drzave ocekivati da se nesto razrijesi, od toga nece biti nista. I sad toboz ovi prodaju iz Kutine po 100 kuna vrijednosti, pa kaj nisu onda prodali po 200 kuna kad je Dicentra davala svoju ponudu prije par mjeseci, nego su se sad sjetili. Netko ce dobiti finu provizijicu, a te fore za vrtice, skole i EU projekte ostavite prosjecnim glasacima HDZ-a i SDP-a koji takve price puse vec 27 godina, oni su tako i onako siromasni, dok se 10000 obitelji u Hrvatskoj fino bogati na njihovoj grbaci. Dosta smo slusali o Agrokoru, ako se ovo ovako nastavi, samo im dajemo za primjer da nista necemo uciniti da se stanje promijeni. U novine i gotovo, pa nek se izvlace, lopovcine.

Rusitelj vlade ^_^.

Danas sam prolazio pa osobno vidio, Pevecov centar u Bjelovaru se gradi, točnije kopaju se temelji, na kranu piše Radnik, pretpostavljam firma Radnik iz Križevaca.

Druge događaje oko ove dionice sam pokušao komentirati ali me moderator briše pa ne želim dalje….


Da apdejtam podatke od trgovanja skroz sam zaboravio.

Dakle Dicentra podebljala za 7.000+10.760+3.853+9.400=31.013 kom od 27.12.2017
Dioničar br 2 , podebljao za 14.761
Skrbničkia Croatia banka 1.103

Znači za 46.877 podebljala ekipa. Ili za 3,58 %

Od ukupno protrgovane količine 53.698 tj. 4,1% sa trejdom ekipa je pokupila 3,58%.

Meni se čini s obzirom da su napravili rijetko viđenu smutnju, paniku, armagedon te su puno malih izbili iz cipela, to i nije tako puno zar ne?


slažem sa da su relativno malo skupili s obzirom na horor scenarij,ispala bura u šalici čaja ili tako nekako…
respect na trudu i brojevima koji govore više od riječi.

ha ništa morat će ju vratit pa delistirat još koji put?

ne pozivam na kupnju-prodaju,očekujem da me netko svojim razmišljanjima i argumentima potakne na novo razmišljanje.isprike na dužini posta,tipfelerima...

Br.6 još 2072 kom.
Busy little bees.:-)
Samo naprijed.
Što prije to bolje.

Disclaimer: Tko moje pisanje shvati kao nagovor na kupovinu / prodaju dionica ili kao investicijski savjet taj je otisao na kvasinu odavno.

Danas ta tvrtka generira više od 1,4 milijarde kuna (podatak za 2016. godinu), uz kontinuirani rast prihoda i EBITDA kontribucije, te posluje bez kreditnog duga, uz dobit od gotovo 30 milijuna kuna. Zapošljava oko 1600 radnika, što je gotovo dvostruko više od broja zaposlenih pri izglasavanju stečajnog plana, redovno isplaćuje plaće te uplaćuje poreze u državni proračun, a ušli su i u fazu širenja. Iako dobavljači kao rezultat stečaja nisu dobili namirenje svog duga u novcu već u cijelosti u vlasništvu, uspješnim restrukturiranjem zadržali su značajan prodajni i distribucijski kanal za svoje proizvode. Uzgred, cijena dionica Pevec Grupe na 2. siječnja 2018. godine iznosila je 171,5 kuna, a vrijednost temeljnog kapitala iznosi oko 223 milijuna kuna. Uzmemo li u obzir da su neosigurani vjerovnici približno 800 milijuna kuna pretvorili u temeljni kapital, navedeno predstavlja približnu naplatu potraživanja iz stečaja od oko 27,5 posto ako bi se ista naplatila kroz prodaju dionica.

Hoće li veći igrači htjeti naplatiti svoje potraživanje iz stečaja u 100 % iznosu jednog dana?

https://www.jutarnji.hr/vijesti/hrvatska/pevec-i-magma-dvije-slicne-price-s-dva-potpuno-razlicita-ishoda-zasto-je-prva-tvrtka-stecaj-prezivjela-a-druga-dozivjela-potpuni-krah/6944706/

ps. kolega verdi hvala na linku.

TKO VRIJEDI LETI TKO LETI VRIJEDI TKO NE LETI NE VRIJEDI

Ovdje skupljanje u top 10 ubrzava zestoko.
Sad vec preko milijun dionica ili cca. 77%.
Od toga je “ekipno” tek neki % manje, ovisno kako se gledaju pridruzeni igraci.
Prakticno skupljanje moze ici jos nekoliko %, max. 10% do ljeta, a onda ide FI pa cemo znati za sta smo krecili.
Skupljanjs se radi zbog kapitalizacije dobiti: divka i sluzbeno trziste, mozda cak i vodeca kotacija uz ulazak fondova nekoliko %, vjerovatno kroz kombinaciju prodaje dionica i dokapa po barem P/E=10, ali s pravim brojkama.
Zato da ostane neki free float.

Disclaimer: Tko moje pisanje shvati kao nagovor na kupovinu / prodaju dionica ili kao investicijski savjet taj je otisao na kvasinu odavno.

New Report

Close