PVCM (Pevec d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska PVCM (Pevec d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

1000kn božićnice + dar za djecu. To je OK.

Zahtjeve za prijateljstvom odobravam ali ne odgovaram na pp.

1.600 zaposlenika Peveca dobit će božićnicu od tisuću kuna

Pevec ima od čega platiti božićnicu, mogli su biti i malo izdašniji prema radnicima.
Danas se svi čude daljnjoj promjeni cijene kod Tehnike. Ne vidim pravog razloga radi čega ulagači
špekuliraju sa ulaganjima u gubitaše, ako netko može objasniti, teško to razumijem.
To je puno špekulacija veća nego kupovati dobitaše, iako se većina toga znalo unaprijed koga je zanimalo. Ponuda i potražnja i razlozi su važni. Sjećam se kada nitko nije htio štapom HIMR Imperijal
Rab po 300 400 ili 500 kn, a prošlo je po 819 kn u preuzimanju (s time da to nije zenit niti približno,
nego tek razvojna faza).

6. Croatia banka d.d. +9.210

UPGRADING TO MARKET OUTPERFORM ON STRONG RAKIJA DEMAND!


6. Croatia banka d.d. +9.210

Tko je ta croatia banka, mislim tko se tu krije. Uvijek netko prodaje, netko kupuje tako da ne vidim sto je tu vazno soim alko tu naslucujete nekog jaceg igrača.

Samo Jako, samo Aljoša, samo Vlahi ...

Kupuje se van burze od dobavljača ali sve sitnije i manje.
Ovo je veća kupnja nakon duže vremena.
Netko je popustio pod ultimatumom. Sve je manji free float i
sve više dionica u čvrstim ili jako čvrstim rukama.


Sjećam se kada nitko nije htio štapom HIMR Imperijal Rab po 300 400 ili 500 kn, a prošlo je po 819 kn u preuzimanju (s time da to nije zenit niti približno, nego tek razvojna faza).

Kod HIMR-a je jedan fond stalno bio na prodaji i pritiskao je cijenu. Ako se dobro sjećam, prodavao je jer je bio na limitu od 10% portfelja pa je bio prisiljen prodavati kako je cijena rasla. Mislim da kod Peveca imamo sličnu situaciju jer postoji grupa prodavača (branitelji i dobavljači) koji prodaju iz razloga koji nemaju veze s njihovom procjenom buduće vrijednosti. Rješenje je jednostavno čekati i akumulirati dionice kako se ukaže prilika. Vidimo da se dionice stalno kupuju van burze (skrbnički kod Croatia banke stekao je prošli mjesec oko 10.000 dionica i sad ponovno toliko) pa izgleda kao da netko tko je dobro upućen u situaciju smatra da će mu se kupovanje isplatiti. Obično se iz same činjenice da se mijenja vlasništvo ne može nešto specijalno zaključiti, ali bitno je da su ovdje glavni prodavatelji dobavljači koji su dionice dobili i nisu prirodni vlasnici.

[i]"Reality is a cloud of possibilities, not a point."[/i]

Vrijeme akumulacije ce po mojem skromnom misljenju trajati do rjesenja krize Todexa i posljedicnog pokreta trzista prema gore.
Nakon toga vise niti dragi Bog nece moci sprijeciti realnije valuacije.

Disclaimer: Tko moje pisanje shvati kao nagovor na kupovinu / prodaju dionica ili kao investicijski savjet taj je otisao na kvasinu odavno.

VELIKA RASPRODAJA–Pevec prodaje atraktivna zemljišta u Splitu, Bjelovaru, Slavonskom Brodu, a prodaje se i dio voznog parka

VELIKA RASPRODAJA–Pevec prodaje atraktivna zemljišta u Splitu, Bjelovaru, Slavonskom Brodu…a prodaje se i dio voznog parka

Uredni ljudi su samo lijeni traziti stvari!


VELIKA RASPRODAJA–Pevec prodaje atraktivna zemljišta u Splitu, Bjelovaru, Slavonskom Brodu, a prodaje se i dio voznog parka

VELIKA RASPRODAJA–Pevec prodaje atraktivna zemljišta u Splitu, Bjelovaru, Slavonskom Brodu…a prodaje se i dio voznog parka


Fantasticno. Prodaja balasta i ulaganje u business sa sto je moguce manje duga.

Disclaimer: Tko moje pisanje shvati kao nagovor na kupovinu / prodaju dionica ili kao investicijski savjet taj je otisao na kvasinu odavno.

Hm, danas nema naloaga od 428 kom na 230…..Da li je i on prodan mimo burze ?
Ask sve rijeđi, na bidu čekamo….

Da li je Dicentra pokupovala sve što se dalo mimo burze, pa
stavila ovaj nalog za kupnju 7.000 komada po humorističkoj cijeni
(kakva je i ova trenutna na burzi). Morat će se okrenuti burzi očito.
Branitelja nema, drugi koji su namjeravali prodali itd.

Postoje i dionice gdje minimalna ili jako slaba likvidnost
može biti pozitivan predznak.

Zaliijepio sam ovo na temu Ledo,ali zgodna je i ovdje.

http://www.rrif.hr/RACUNOVODSTVENA_FORENZIKA-665-seminar.html

TKO VRIJEDI LETI TKO LETI VRIJEDI TKO NE LETI NE VRIJEDI

Uskoro na bidu ostaje samo ovaj na 175……a onda će se valjda pojaviti i veći interes prodavača……


Uskoro na bidu ostaje samo ovaj na 175……a onda će se valjda pojaviti i veći interes prodavača……

Ovo je dozak da su svi, ali SVI utekli u Agrokorove sastavnice
plus kad za jednu ovakvu priliku kao što je PVCM na ovim razinama nema slobodnog kapitala, to sve govori o ZSE kao tržištu
i ja sam se, kao i serislav, postavio na 185
kad se igra, nek’ se igra – zašto plaćati skuplje?

New Report

Close