PVCM (Pevec d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska PVCM (Pevec d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.


Mislim da su dionice skupljene kroz ovu ponudu, od zadnjih dioničara koji su odlučili prodati.

Evo novosti

“Svu dobit uložit ćemo u ekspanziju, a brojku od 35 – 40 centara doseći i povoljnim kreditima”

Mogu najaviti da ćemo u 2018. otvoriti najmanje tri do četiri nova centra, dok ćemo o operativnoj marži izvijestiti na kraju godine. Predviđamo rast ukupnog prihoda i do kraja mandata ove Uprave on će premašiti dvije milijarde kuna, s time da će Pevec imati između 35 i 40 centara.

eto javna ponuda gotova, i odmah se mijenja smjer i komunicira se prema javnosti
bogme lijepe cifre se spominju…

Ova Uprava će biti duboko u penziji koliko ja imam vremena čekati 🙂 ono što se
jednostavno po zakonima ne ekonomije, nego fizike mora desiti.
Dok se skuplja sasvim je razumno, da se daje zakonski minimum informacija.
Ja sam zadovoljan da je jedan gazda u firmi i da je Samoborka otišla van oni
takvu firmu ne bi znali voditi. Račune sve treba na vrijeme plaćati.
Evo raduje i najava povećanja plaća zaposlenicima.
Dobit će još kvalitetetnije ljude, a oni nose prodaju i poslovanje.

Croatia Banka je vjerojatno njihov skrbnički jer su isti kupovali i iznad 200. Tako da su skupili cca 29000

http://www.index.hr/vijesti/clanak/kolakusic-prijavio-pevec-dorhu-zbog-milijunske-prevare-preko-z1-televizije-su-me-htjeli-zastrasiti-/994659.aspx

sto je sad ovo. pa dragi šef uprave tumači da je sket sve kriv i da je to uradeno 2014, sto onda sad u 2017 napadaju kolakušića

Samo Jako, samo Aljoša, samo Vlahi ...

nije tata dzabe kupio tv

Samo Jako, samo Aljoša, samo Vlahi ...

Na krizu Konzuma najžešće zagrizli Lidl i Spar

Znači maloprodaja grabi lijepim tempom naprijed. Ne sumnjam da će i Pevec uhvatit dio tog rasta u 2017.

TKO VRIJEDI LETI TKO LETI VRIJEDI TKO NE LETI NE VRIJEDI

Postavili strašilo od 1.000 komada po 215 kn.
Jako malo se prodaje po ovim cijenana ( ebitda je 80-90 kn po 1 dionici).


Postavili strašilo od 1.000 komada po 215 kn.
Jako malo se prodaje po ovim cijenana ( ebitda je 80-90 kn po 1 dionici).

taj sa 700 (ne 1.000) kom se pojavljuje, tu i tamo
danas je visio dugo na 215 kn, a prije par minuta se poklopio s onim većim nalogom na 230 kn, pa sad skupa čine 1.391 kom po 230 kn

tako da je omjer kupnje i prodaje u stvari iskrivljen u korist prodaje a ne bi trebao biti

nećeš griješniče!

Evo i nove dioničarke u top 10. Ljiljana Hrkač preskočila Pevec DD za dvije
dionice 9.505 komada. Lijepo.

http://novilist.hr/Vijesti/Hrvatska/HRVATSKA-KASKA-ALI-TREND-JE-JASAN-Fizulic-Trgovine-poput-Konzuma-unistit-ce-internet

opet se vidi 185 kn, očekujem još malo da otvaranje trgovanja sastavnicama Agrokora povuče i druge dionice, pa tako i PVCM, prema dolje
uglavnom, pripremio sam keš…
ova naša ZSE kao diskontni dućan – malo malo pa neke akcije

Kako ide, cijena na burzi bi ubrzo mogla pasti ispod cijene iz ponude za preuzimanje. Graham je dobro opisao karakter burze kao manično-depresivan. Jedan tren euforija, drugi duboka depresija.

[i]"Reality is a cloud of possibilities, not a point."[/i]


Kako ide, cijena na burzi bi ubrzo mogla pasti ispod cijene iz ponude za preuzimanje. Graham je dobro opisao karakter burze kao manično-depresivan. Jedan tren euforija, drugi duboka depresija.

Da se nije dogodio todex pitao bi ja dicentru po kojoj bi cijeni stekla dionice… i na kojoj bi cijeni gledali Pvc…
Dobit po dionici oko 65 kn!
Ne sjećam se da je neka izlistana komp. imala takav rast….

NOVAC JE SAMO SREDSTVO POMOĆU KOJEG SE ZADOVOLJAVAJU POTREBE


Da se nije dogodio todex pitao bi ja dicentru po kojoj bi cijeni stekla dionice… i na kojoj bi cijeni gledali Pvc…
Dobit po dionici oko 65 kn!
Ne sjećam se da je neka izlistana komp. imala takav rast….

kako ste došli do takve dobiti po dionici? o kojoj dobiti govorite, za ’16.?

ponavljam Old_Gunnerov post (3.8.2017.), mislim da je on dobro sažeo kako računati EPS, korigirano za jednokratne stavke (a koje to u stvari i nisu), možda ja ne bih baš sve to odbio prilikom računanja dobiti al’ dobro…
s obzirom da smo cijenom na 200 kn (a Old_Gunner je radio svoju procjenu EPS-a na dan kad je cijena bila 204 kn na tržištu), to opet aktualizira taj izračun, no opet mnogo manji iznos je dobio od 65 kn EPS koliko spominje kolega ING:

Pošto sam spomenuo diskont da kažem i koliki je po mom izračunu. Neto dobit je 12,5 što daje P/E od 21,1. Međutim, uprava je u izvještaj stavila više jednokratnih stavki koje se ne bi trebale ponoviti. Prvo od njih je vrijednosno usklađenje u iznosu od 22,3 mil kn na ime obračunatog PDV-a Hypu. Slično je i s rezerviranjem od 7,3 mil. kn za ispravak pretporeza prema Hypu. Ovo s Hypom je vezano uz prošlu upravu te je sadašnja otpisala sve što bi moglo biti neizvjesno. Ove dvije stavke daju 29,6 mil. kn rezerviranja koji se neće više ponoviti u rezultatima za ovu godinu. Onda imamo rezerviranja za zastarjele zalihe u iznosu od 24,3 mil. kn. U prethodnoj godini ista rezerviranja su bila 3 mil. kn. Pretpostavljam da je nova uprava napravila inventuru i umanjila vrijednost svemu što se gomilalo godinama u skladištu. Kao prognozu za iduću godinu mogao bi se uzeti prosjek otpisa za 2015. i 2016. godinu (makar mislim da je to pretjerano konzervativno te da se već sad otpisalo sve što se moglo). Prosjek za dvije godine je 13,2 mil. kn, što daje dodatnih 10,2 mil. kn manjeg jednokratnog troška. Dobit je za 11,2 mil. kn umanjilo i udvostručavanje troška amortizacije, ali pretpostavljam da će ona ostati i iduće godine na toj razini.

Kad dobiti prije oporezivanja (28,2) pribrojim sve jednokratne troškove (22,3+7,3+10,2) i obračunam porez po stopi od 20% dobijem neto dobit od 54,8 mil. kn i trenutni P/E od 4,8. Kad se još uzme u obzir da su im prihodi rasli po stopi od 18% te da vrlo vjerojatno i dalje rastu (pretpostavku temeljim na podacima o rastu maloprodaje u Hrvatskoj + otvaranju novi prodajnih centara) jasno je zašto postojeća garnitura kupuje dionice i nastoji uvjeriti sve ostale da se radi o lošem ulaganju.

Da provjerim da nisam preoptimističan u procjeni prave dobiti u izvještaju imamo i podatak o obračunatom porezu na dobit od 16,2 mil. kn. Prikazana dobit prije oporezivanja je 28,2 mil. kn iz čega bi proizlazilo da je Pevecu obračunat porez na dobit od 57%. Pošto se porez na dobit za prošlu godinu obračunavao po stopi od 20%, tu se odmah vidi da se nešto ne slaže. Stvar je u tome da porezna uprava ne računa porez po računu dobiti i gubitka koji prezentira uprava, nego zahtjeva da se dobit uveća za rashode koji su prikazani, a po njihovim kriterijima nemaju ekonomsku logiku (npr. umanjenje vrijednosti imovine/zaliha iznad određenog postotka). Dobit prije oporezivanja po kojoj je izračunat porez bila je 80,9 mil. kn, što bi onda davalo neto dobit od 64,7 mil. kn tj. P/E od 4,1. Po tome bi moj gornji izračun korigiranog P/E bio konzervativan, a ne optimističan.

New Report

Close