PVCM (Pevec d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska PVCM (Pevec d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.



U nove prodajne centre kompanija namjerava investirati gotovo 300 milijuna kuna te su radi osiguranja financijskih sredstava trenutno u tijeku pregovori s bankama za kreditna zaduženja.

Još samo čekamo tregljače da počnu kupovati. Koje budale ovi u arnt, sunce koncernu, imperijalu, hpbu, duri dakovicu, tankerskoj – gombaju se bezveze za neku siću na trzistu kapitala, a banke pune brod, dijele sakom i kapom, uz neku sitnu proviziju.


ne trčati 'pred rudo..'
piše da pregovaraju, pa valjda će onda ispregovarati i povoljnu kamatu, u vremenima povijesno najnižih kamata
uostalom, najjednostavnije je podići kredit, za izlazak na burzu znamo svi da se treba malo i potruditi a samo Lovra zna gdje se, u kojoj fazi, stalo s time?
[/quote]

Nije se stal s tim, nego TOGA UOPĆE NEĆE BITI. Lovra se pobrinuo da to jučer bude izglasano. Pevec nikada neće izaći na uređeno tržište, a sve mi se čini da bi lovara moga napraviti manevar kao tnpl – kad dosu do 90, naprave dil s burzom ili brokerom koji je to dao izlistati, jednom kad bude povučeno, zbog fre float ispod 10 posto, zbogom žohari – nema više re-uvrštenja

Samo Jako, samo Aljoša, samo Vlahi ...

Pevec ulaže gotovo 300 milijuna kuna u nove prodajne centre

300 milijuna kuna ulaganja. Vijest dana!!!

Inače, trenutna tržišna kapitalizacija Peveca je 261 mil. kn. Mislim da ne postoji ni jedna drugo poduzeće u takvom investicijskom ciklusu.

[i]"Reality is a cloud of possibilities, not a point."[/i]

http://www.zse.hr/default.aspx?id=54834

Zahtjev za uvrstenje peveca je podnijela sama ZSE. S obzirom da burza zivi od trgovanja bilo bi zaista apsurdno da delistiraju i time umanjuju vlastite prihode.

Bez brige, bude se jos dugo trgovalo pevecom 🙂


http://www.zse.hr/default.aspx?id=54834

Zahtjev za uvrstenje peveca je podnijela sama ZSE. S obzirom da burza zivi od trgovanja bilo bi zaista apsurdno da delistiraju i time umanjuju vlastite prihode.

Bez brige, bude se jos dugo trgovalo pevecom 🙂


To je stari zahtjev, ZSE je povukla trgovanje prošle godine, a Agram brokeri su dali zahtjev za trgovanje tako da je nakon zadnjeg dana trgovanja pod zahtjevom ZSE počelo trgovanje po zahtjevu Agrama. Dakle trenutno je na CE Enteru zahvaljujući Agram brokerima pa oni mogu podnijeti i zahtjev za prestanak uvrštenja.

Da. U pravu si. Pomalo apsurdan potez burze ali dobro….

Jedino mi nije jasno otkud nekima toliko energije za izvlacenje takvih pikanterija i konstantno konstruiranje negativne price oko peveca.

Niti su ovi blizu 90% niti agram ima razloga povlaciti zahtjev.

Jedina dobra stvar je što ova gadljiva priča ide svom kraju. sada svi koji žele ulagati ovdje valjda uvidaju da uprava sve čini i dalje će činiti da ihizgura van. sad kad ima iznad 50 posto, to će činiti komotnije i sporije.

Poslovanje je dobro, oni će ga i dalje maskirati, ali poslovanje je dobro, svatko dakle mora sam izračunati koliko nisko cijena trewba biti da opravda i nekoreknu i upravu i nižu kotaciju.

Samo Jako, samo Aljoša, samo Vlahi ...


Jedina dobra stvar je što ova gadljiva priča ide svom kraju. sada svi koji žele ulagati ovdje valjda uvidaju da uprava sve čini i dalje će činiti da ihizgura van. sad kad ima iznad 50 posto, to će činiti komotnije i sporije.

Poslovanje je dobro, oni će ga i dalje maskirati, ali poslovanje je dobro, svatko dakle mora sam izračunati koliko nisko cijena trewba biti da opravda i nekoreknu i upravu i nižu kotaciju.

Nisu rekli je li ovo širenje za 300mil. po raznim selima podrazumijeva i masne provizije odnosno izvlačenje love iz pvcm.
Pretpostavljam da je slijedeći korak širenje na BiH jer i tamo ima pokoji rodijak. Cca 400 mil.

Zahtjeve za prijateljstvom odobravam ali ne odgovaram na pp.

Šta se desilo sa top 10, udjel od končara oša na skrbnički od croatie? Jel ovo Dicentra zgrabila

TKO VRIJEDI LETI TKO LETI VRIJEDI TKO NE LETI NE VRIJEDI


Jedino mi nije jasno otkud nekima toliko energije za izvlacenje takvih pikanterija i konstantno konstruiranje negativne price oko peveca.

Niti su ovi blizu 90% niti agram ima razloga povlaciti zahtjev.


Mnogi, uključujući ja, smo ogorčeni kako su dioničari izigrani nakon donošenja odluke o uvrštenju u trenutku kada je najveći pojedinačni dioničar imao 14%. A agram ima razlog povući zahtjev ako mu većinski daju više love nego što zarade od provizija klijenata što trguju pevecom.

Ne treba Agram ništa, samo kad dođe rok, ne uplati kintu – 6000 kn, i burza sama delista neplatiše. To je kikiriki iznos, ali ako ti netko plati da to učiniš, uvijek možeš reći nešto uvredljivo zdravom razumu kao što stoji u obrazloženju ukidanaja odluke o uvrštenju – nema interesa, nije sad pravo vrijem, globalno zagrijavanje prijeti itd. itd.

tako je burza zahebala svjetski tnpl dionicare, a većinski pilatovski oprao ruke kao jest da nam je upala sjekira u med, ali mi nemamo ništa s tim

Samo Jako, samo Aljoša, samo Vlahi ...

Nije valjda do toga doslo sto gore citam? Kad slijedeci puta prema gore digne glavu i Pevec “zakukurikne” valja pobjeci prije nego u loncu zavrsi! Nek nam netko upucen malo razjasni ovu “Pevcevu juhu”.


Pevec ulaže gotovo 300 milijuna kuna u nove prodajne centre

300 milijuna kuna ulaganja. Vijest dana!!!

Inače, trenutna tržišna kapitalizacija Peveca je 261 mil. kn. Mislim da ne postoji ni jedna drugo poduzeće u takvom investicijskom ciklusu.
[/quote]

Da, a samo prošle godine uloženo u dugotrajnu imovinu 80 milijuna.

U ovoj godini ce doci 3 nove trgovine, Sisak, Sl.brod i Čakovec, bit ce jači efekt prodaje Osijeka i Virovitice jer nisu radili prošle godine 12 mjeseci, i novi Zadar.

Mogli bi opet skinuti +15%, EBITDA 90 milijuna kuna.

[i]volim dividendu više nego hladnu pivu[/i]

Drago Munjiza: U ovom slučaju banke i dobavljači, tj. vjerovnici. Dakle, vrlo vjerojatno će dugovi biti veći od imovine, što de facto implicira stečaj. Ali ako vjerovnici pristanu da se Jamnica, Ledo, Zvijezda i tvrtke u Srbiji prodaju, da se tu prikupi, na primjer, milijardu i pol eura, tada do iznosa duga imamo jednu rupu koja se može pokriti, kao što je to bilo u Pevecu. Dobavljači u Pevecu, kad je otišao u stečaj, dobivali su deset posto vrijednosti njihova izgubljenog duga. Ta vrijednost sada, tih dionica, koje su dobili dobavljači i banke, već iznosi 20 posto njihova prethodnog duga u Pevecu. Tamo je, zasad, tzv. haircut na razini od 80 posto, a na početku je bio 90

Dobavljači trebaju znati da je ova dinica sada trebala bit na 400 kn, na 40 posto njihova potraživanja. Ali netko im je pobrao vrhnje i stavio sebi u dzep. sve lijepo zakonito i trnasparentno

http://www.jutarnji.hr/biznis/tvrtke/agrokor-bi-trebalo-dokapitalizirati-a-logicni-investitori-su-mirovinski-fondovi/6418424/

Samo Jako, samo Aljoša, samo Vlahi ...

https://lider.media/aktualno/tvrtke-i-trzista/poslovna-scena/izvjestaj-sa-sjednice-glavne-skupstine-peveca-iz-perspektive-malog-dionicara/

lijep osvrt. samo kao opmena novim i novijim doničarima da znaju procijeniti koliko vrijede postovi markos, ivanzorića i drugih forumaša bliskih Upravi. Pročitajte što su oni pisali o namjerma i tansparentnosti Uprave pa procijenite s onim što je ta Uprava na kraju učinila s trnasparentnošću i sličnim fantazmagorijama.

Samo Jako, samo Aljoša, samo Vlahi ...


https://lider.media/aktualno/tvrtke-i-trzista/poslovna-scena/izvjestaj-sa-sjednice-glavne-skupstine-peveca-iz-perspektive-malog-dionicara/

lijep osvrt. samo kao opmena novim i novijim doničarima da znaju procijeniti koliko vrijede postovi markos, ivanzorića i drugih forumaša bliskih Upravi. Pročitajte što su oni pisali o namjerma i tansparentnosti Uprave pa procijenite s onim što je ta Uprava na kraju učinila s trnasparentnošću i sličnim fantazmagorijama.

Kad si me već prozvao, javit ću i ja svoju perspektivu malog dioničara, sjedio sam u zadnjem redu sa prijateljem pored Langa i gledao skupštinu(sve sudionike), i reći ću da su ljudi kolutali očima kad bi se Marko javio za riječ, a njegove prijedloge ljudi su ladno glasali protiv iako su bili ok, to više govori što ljudi misle o njemu i njegovoj udruzi a ne o prijedlozima. Jedino za zadnji prijedlog o povlačenju s burze ljudi su osim 3 najveća dioničara glasali protiv, cca 145000 glasova protiv cca 630000 za tih je 630.000 tisuća glasova je 51% Peveca.

E sad ovaj pokušaj stvaranja nekakve naracije koji vise apsolutno nitko ne kuži o negativnosti oko Peveca je prešlo u psihopatologiju, ne znam dečki što vam je, zadnje ovdje forumaši pokušavaju prikazati investicije kao nekakav pokušaj izvlačenja novaca, postali se smiješni, Zadar kupljena razlučna prava od banke, Bjelovar isto kupljen od banke, Merkur u Čakovcu, Pevec ostavaruje rekorde, a vi pokušavate i dalje i dalje, a pod zadnje totalne neistine širite (lažete).

To što većinski dioničari ne žele na burzi što bih trebao ja, plakati, to je njihovo pravo i smisao dioničarstva, nitko nije terao ostale da im prodaju svoje dionice uključujući i pravednike iz samoborke. Da Kodrić nije prodao dionice ne bi se uspjelo skupiti toliko za preglasavanje, zasto je on pozivao dioničare i prodavao svoju priču to rješite s njim.

Pevec ce ove godine skinuti novi rekord, a to vama tu koji pokušavate stvoriti nekakvu paralelnu naraciju ne ide nikako na ruku. Što da kažem, školski primjer psihopatologije.

[i]volim dividendu više nego hladnu pivu[/i]

New Report

Close