PVCM (Pevec d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska PVCM (Pevec d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Nakon ovog meteža, doći će sve na svoje, a netko na kraju mora podmetnuti i leđa (mislim obrati vrhnje)
https://www.hrportfolio.hr/vijesti/ekonomija/potrosnja-porasla-30-mjesec-zaredom-za-5-7-posto-46283
U Hrvatskoj je u veljači potrošnja porasla 5,7 posto na godišnjoj razini, što je znatno brži rast nego mjesec dana prije i veći od očekivanja, pa je tako nastavljen rekordni pozitivni niz koji traje već 30 mjeseci.To je brži rast nego mjesec dana prije, kada je promet u trgovini na malo ojačao 2,6 posto na godišnjoj razini.
To je i veći rast nego što se očekivalo.



znaci 247 kn pocetna cijena, tu bi moglo biti zabavno. za samoborku smo vidjeli da su spremni ponuditi i vise na drazbi u Osijeku, a sad i dicentra zna da mora dublje u dep povuci

Pocetna cijena je 10% ispod prosjeka prošlog tjedna,striktno i transparentno.
Od dvije tvrtke koje spominjes,jedna se vidi u top 10,a druge davno nema niti njena sljednika.
Ostali su skrbnički računi i pretpostavke.
Ponavljam,vlasničko preslagivanje je gotovo.
Da je netko uložio 130 kuna u izvješće SKDD-a vidio bi da se je večina trgovine na burzi odvijala preko 1(JEDNE) brokerske tvrtkei njihovih pedesetak klijenata koji su jedni drugima prodavali i kupovali.
I na kraju svi ostali na istom broju dionica.
[/quote]

ajmo se povesti pretpostavkom da si u pravu i da je preslagivanje gotovo… jel to znaci da firma propada? po meni kraj preslagivanja donosi stabilnu upravu kojoj je u interesu rast dionice, uvrstenje u redovni promet, tocan FI, dividendu…
ili mislis da ce taj novi vlasnik (po tvome pretpostavljam dicentra) stopirati uvrstenje da mogu skrivati izvjesca, umjesto da si isplate dividentu, raditi malverzacije?
ja u ovoj dionici vidim i dalje potencijal za rast, ako ga vi ne vidite imate mnoge druge na zse iako se javljate SAMO na pvcm

Očito se nije uspjelo sa velikim padom cijene koliko se planiralo, ispod 200 kn unatoč potopu na burzi općem.
Ponavlja se da je vlasničko preslagivanje tobože gotovo, kao iluzorna prijetnja, iako je
izgledno da ipak nije. Naravno da bi to bilo dobro, čemu onda štopati uvrštenje svoje imovine.
Ovaj trenutni potpuni kaos na ZSE ide na ruku preuzimateljima da kupuju jeftinije, iako će ostati veliki free float ovdje, što je odlično za dionicu. Vidjet ćemo hoće li biti kupaca na dražbi za paketić.

Znači sad kada je vlasničko preslagivanje gotovo ne trebamo očekivati Dicentru na dražbi?Mislim nema onda potrebe za rasipanjem dodatnih resursa.
Pitam se naglas čiji su ti igrači koji su jedni drugima prebacivali, kome odgovaraju ta prebacivanja?

Ja se samo nadam da trenutni član uprave neće pokušat lovom Peveca kupovati dionice Peveca.



znaci 247 kn pocetna cijena, tu bi moglo biti zabavno. za samoborku smo vidjeli da su spremni ponuditi i vise na drazbi u Osijeku, a sad i dicentra zna da mora dublje u dep povuci

Pocetna cijena je 10% ispod prosjeka prošlog tjedna,striktno i transparentno.
Od dvije tvrtke koje spominjes,jedna se vidi u top 10,a druge davno nema niti njena sljednika.
Ostali su skrbnički računi i pretpostavke.
Ponavljam,vlasničko preslagivanje je gotovo.
Da je netko uložio 130 kuna u izvješće SKDD-a vidio bi da se je večina trgovine na burzi odvijala preko 1(JEDNE) brokerske tvrtkei njihovih pedesetak klijenata koji su jedni drugima prodavali i kupovali.
I na kraju svi ostali na istom broju dionica.
[/quote]

TKO VRIJEDI LETI TKO LETI VRIJEDI TKO NE LETI NE VRIJEDI

10.interkapital +394

[i]volim dividendu više nego hladnu pivu[/i]




znaci 247 kn pocetna cijena, tu bi moglo biti zabavno. za samoborku smo vidjeli da su spremni ponuditi i vise na drazbi u Osijeku, a sad i dicentra zna da mora dublje u dep povuci

Pocetna cijena je 10% ispod prosjeka prošlog tjedna,striktno i transparentno.
Od dvije tvrtke koje spominjes,jedna se vidi u top 10,a druge davno nema niti njena sljednika.
Ostali su skrbnički računi i pretpostavke.
Ponavljam,vlasničko preslagivanje je gotovo.
Da je netko uložio 130 kuna u izvješće SKDD-a vidio bi da se je večina trgovine na burzi odvijala preko 1(JEDNE) brokerske tvrtkei njihovih pedesetak klijenata koji su jedni drugima prodavali i kupovali.
I na kraju svi ostali na istom broju dionica.
[/quote]

ajmo se povesti pretpostavkom da si u pravu i da je preslagivanje gotovo… jel to znaci da firma propada? po meni kraj preslagivanja donosi stabilnu upravu kojoj je u interesu rast dionice, uvrstenje u redovni promet, tocan FI, dividendu…
ili mislis da ce taj novi vlasnik (po tvome pretpostavljam dicentra) stopirati uvrstenje da mogu skrivati izvjesca, umjesto da si isplate dividentu, raditi malverzacije?
ja u ovoj dionici vidim i dalje potencijal za rast, ako ga vi ne vidite imate mnoge druge na zse iako se javljate SAMO na pvcm
[/quote]

Preslagivanje gotovo a ono kupuju stalno top 10 kakve sve nebuloznosti mozemo cuti a da i je tako kolega backdraft je sve ljepo objasnio.

Nemojte slusati zorangutana zbog njega su neki ljudi izgubili novaca na Agrokoru provjerite sta je tamo pisao

Čini se da se prodaja iscrpila na ovom dnu…..

Ono što je interesantno više nema guranja na bidu a gotovo niti na asku….ili će se dogoditi bljesak ili trgovinsaka apatija 🙂

NOVAC JE SAMO SREDSTVO POMOĆU KOJEG SE ZADOVOLJAVAJU POTREBE

danas čujem da se u Pevcu može prilikom plaćanja skupljati bodove za Ivekov Konzum. kakav je to neprirodni brak ? 🙂 a još si mislim, pa konkurencija su si … Pevec bi uz Agrokorov pad trebao samo rasti, a osim toga lova koja se seli iz Agrokora mora negdje sjesti.


danas čujem da se u Pevcu može prilikom plaćanja skupljati bodove za Ivekov Konzum. kakav je to neprirodni brak ? 🙂 a još si mislim, pa konkurencija su si

To se moze vec barem 2 godine.

Uredni ljudi su samo lijeni traziti stvari!

Konzum nije velika konkurencija Pevecu, ali ovo da bi Pevec mogao
preuzeti poneki prostor mislim da je realno.
Izvrsno je da je Pevec pun robe, po vrlo dobrim cijenama ( u odnosu na Bauhaus),
i da su prometi sve veći, isto tako i porast 30. mjesec za redom dovoljno govori.
Ako se vlasnički konsolidira, možemo očekivati lijepe stvari.

Kod Konzuma je bio problem visokog zaduživanja u odnosu na konkurenciju, a
Pevec je u prednosti jer nema lipe dugoročnog duga i tuče konkurencija cijenama,
ostvaruje visoku dobit i uzima tržište.

A ove Konzum kartice? Koja je veza Peveca i Todorica?

Multiplus card je marketinška platforma za nagrađivanje kupaca uključeni su:
Konzum, Pevec, Intersport, Modiana, F&F, Abrakadabra, Atlas, Kozmo,
Zagrebačka banka, Multiplus mobile, Booking, Tisak i Allianz.

New Report

Close