PTKM (Petrokemija d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska PTKM (Petrokemija d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

kakav bre prosjek – pa ne rade turci dubinsko iz dosade nego da daju ponudu, a tu ptrosjek ne igera

 

ebitda 280-300

12-13 ebitda = 3,7 milijardi

cijena – oko 65 kn

Samo Jako, samo Aljoša, samo Vlahi ...

investimir, 01.07.2021. u 19:55

kakav bre prosjek – pa ne rade turci dubinsko iz dosade nego da daju ponudu, a tu ptrosjek ne igera

 

ebitda 280-300

12-13 ebitda = 3,7 milijardi

cijena – oko 65 kn


 

“brekeći” na srbijanskoj berzi, ovdje koristi standardni hrvatski jezik

a što se tiče cijene kod preuzimanja, iznad 60 kn bi trebala biti ako se gleda peer grupa

investimir, 01.07.2021. u 19:55

ebitda 280-300

12-13 ebitda = 3,7 milijardi

cijena – oko 65 kn


 

tu negdje..i to bi moglo biti do kraja ljeta finiširano  a ne radi se o maloj zaradi. na trenutnih 50 kn je to 15 ili više kuna zarade što je oko +30%. Kad pogledaš kamate u banci od nekih 0,2% , tek onda se vidi da je tih 30-ak posto stvarno odličan prinos, sve da čekaš na njega i godinu dana /ali očekujem da se to riješi prije jeseni/

šta si bre na kraj srca, glavno se razmemo

 

prije 10 dana na upit burze sve se prave mutavi i onda hop – dubinsko

 

samodole, vrati se i malo uozbilji hanfu a ne da se sprdaju s njenim upitima

Samo Jako, samo Aljoša, samo Vlahi ...

Moram reći da mi je čudno da su se nedavno, bez ikakvih informacija o prodaji, tisuće komada PTKM trgovale iznad 60 kn, a sada kad je prodaja faktički pred vratima nema trgovine niti po 50 kn iako razne kalkulacije pokazuju da bi prodajna cijena trebala biti iznad 60 kn!?

Ignore: KressoM, delux

avax10, 06.07.2021. u 13:52

Moram reći da mi je čudno da su se nedavno, bez ikakvih informacija o prodaji, tisuće komada PTKM trgovale iznad 60 kn, a sada kad je prodaja faktički pred vratima nema trgovine niti po 50 kn iako razne kalkulacije pokazuju da bi prodajna cijena trebala biti iznad 60 kn!?

zato se ekipa trpa s dlkv po preračunatih 75 kn 🤣

avax10, 06.07.2021. u 13:52

Moram reći da mi je čudno da su se nedavno, bez ikakvih informacija o prodaji, tisuće komada PTKM trgovale iznad 60 kn, a sada kad je prodaja faktički pred vratima nema trgovine niti po 50 kn iako razne kalkulacije pokazuju da bi prodajna cijena trebala biti iznad 60 kn!?

Teško da će se postići veća cijena od 40 kuna po dionici. Za PPD će i to biti premija jer su većinsko vlasništvo stekli zamjenom potraživanja za dionice koje su stekli na način da su skoro nulirali stare dioničare. Nešto slično kao na Dalekovodu što se sada odigrava. Ukupan broj dionica je 55 028 701 i ako to pomnožite sa 40 kuna dobije se cifra od 2 milijarde i 200 milijuna kuna. Ne znam koji “Baja” će to iskeširati jer su to velike pare. A novi vlasnik će odmah nakon kupnje napraviti delistiranje pa tu više nema mjesta za male ulagače.

amarananab, 01.07.2021. u 11:36

Teško da će se postići veća cijena od 40 kuna po dionici. 

I da se ne postigne (što je teško povjerovati), opet ostaje tromjesečni prosjek koji je debelo iznad 50 kn…

Ignore: KressoM, delux

Teško da će se postići veća cijena od 40 kuna po dionici. Za PPD će i to biti premija jer su većinsko vlasništvo stekli zamjenom potraživanja za dionice koje su stekli na način da su skoro nulirali stare dioničare. Nešto slično kao na Dalekovodu što se sada odigrava. Ukupan broj dionica je 55 028 701 i ako to pomnožite sa 40 kuna dobije se cifra od 2 milijarde i 200 milijuna kuna. Ne znam koji “Baja” će to iskeširati jer su to velike pare. A novi vlasnik će odmah nakon kupnje napraviti delistiranje pa tu više nema mjesta za male ulagače.

 

nadi ti meni čovjeka koji će svoju imovinu prodati po 7 ebitda. nadi mi tog sljepca

Samo Jako, samo Aljoša, samo Vlahi ...

Kakva panika odmah nastaje kada netko ne piše onako kako bi vi željeli. Zadnje što je prodano u Hrvatskoj iznad tržišne cijene bila je Pliva. A od tada baš sve, doslovno sve je išlo debelo ispod onoga što su forumaši procjenjivali temeljem tog Vašeg ebitda i sličnih gluparija. A prosječna kao da je ovdje u HR bitna. Imate toliko načina da se sve to zaobiđe i direktno dogovori sa većinskim i državom. Jeste li Vi uopće svjesni u kakvom pravnom okruženju poslujete i živite? Da bi netko Vama platio 60 kuna treba izdvojiti još milijardu kuna više – Halo milijardu kuna, znači 3 milijarde za ovu hrpu starog željeza. Pih!

amarananab, 08.07.2021. u 12:41

 





avax10, 06.07.2021. u 13:52



 

Moram reći da mi je čudno da su se nedavno, bez ikakvih informacija o prodaji, tisuće komada PTKM trgovale iznad 60 kn, a sada kad je prodaja faktički pred vratima nema trgovine niti po 50 kn iako razne kalkulacije pokazuju da bi prodajna cijena trebala biti iznad 60 kn!?

 



 

Teško da će se postići veća cijena od 40 kuna po dionici. Za PPD će i to biti premija jer su većinsko vlasništvo stekli zamjenom potraživanja za dionice koje su stekli na način da su skoro nulirali stare dioničare. Nešto slično kao na Dalekovodu što se sada odigrava. Ukupan broj dionica je 55 028 701 i ako to pomnožite sa 40 kuna dobije se cifra od 2 milijarde i 200 milijuna kuna. Ne znam koji “Baja” će to iskeširati jer su to velike pare. A novi vlasnik će odmah nakon kupnje napraviti delistiranje pa tu više nema mjesta za male ulagače.

al te jal pere bananko..drži se ti svog dlkv i ingre, to su dionice u tvom rangu

? Da bi netko Vama platio 60 kuna treba izdvojiti još milijardu kuna više – Halo milijardu kuna, znači 3 milijarde za ovu hrpu starog željeza. Pih!

 

u 2 god to postrojenjei željezo  je 400 milja dobiti

 

dobiti. ak razumijete vi s dlkv kaj je to

Samo Jako, samo Aljoša, samo Vlahi ...

investimir, 08.07.2021. u 18:45

? Da bi netko Vama platio 60 kuna treba izdvojiti još milijardu kuna više – Halo milijardu kuna, znači 3 milijarde za ovu hrpu starog željeza. Pih!

 

u 2 god to postrojenjei željezo  je 400 milja dobiti

 

dobiti. ak razumijete vi s dlkv kaj je to


 

U Dalekovodu već odavno nisam jer se već kroz predzadnje FI vidjelo kuda to vodi. A što se tiče EBITDA kod PTKM, pogledajte OPTE kak je prošla. Ako se ovdje postigne cijena od 40 kuna svi se redom možete udarati nogom u guzicu od sreće. Ovo je ZSE, ovo je Hrvatska, ovdje je lopovluk ozakonjen i nitko ništa ne plaća po tržišnoj cijeni nego sve debelo ispod toga. Napisala sam i ponavljam da je u zadnjih 12-13 godina jedino Pliva prodana sa nekim bonusom  za dioničare, sve ostalo je bila čista pušiona.

vrlo, vrlo pristojno izvj

 

. Neto dug  (1 )
Petrokemija Grupe je negativan te iznosi 46 milijun kuna uz negativan neto gearing od 7% dok je na
30. lipanj 2020. godine neto dug iznosio 133 milijuna kuna uz neto gearing od 20%.

 

ovo ne ide ispod 65 kn a mogli bi i divkuv prije prodaje

Samo Jako, samo Aljoša, samo Vlahi ...

dobre brojke

https://eho.zse.hr/obavijesti-izdavatelja/view/39199

na ignore: retard "nabiduasku", plankovic, tizian, pific, barbosa....

New Report

Close