PTKM (Petrokemija d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska PTKM (Petrokemija d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.


Nisam vidio ovaj intervju do sada. Od 1.8.:
"Već sada mogu reći da je otprema u srpnju bila odlična, za kolovoz imamo isto dobre najave. To znači da ćemo i ljeto, koje je uvijek bilo problematično u poslovanju Petrokemije, završiti s jednim dobrim rezultatom."

Moslavački list: Intervju s Davorom Žmegačem, predsjednikom Uprave Petrokemije


@LeoNT

Hvala na ovom linku, intervju je jako dobar, čak mi je i bolji od onog na N1.
Vidjet ćemo sveukupne rezultate kada se podvuče crta na kraju godine, ali
za sada mi se čini da stvar ide ubrzano u dobrom smjeru! Razmišlja se o
investicijama, vraćaju se na bankarsko tržište, radi se strategija 2020. – 2030.
Evo par isječaka, za one koji nemaju vremena čitati cijeli intervju, koji inače nije
predugačak:

“Međutim, s ovim što smo sada napravili mi smo ušli u razinu sektora proizvodnje mineralnih gnojiva na svjetskoj razini. To znači, otprilike, jedan čovjek po toni proizvedenog mineralnog gnojiva i odnos 90 – 10. Mi sad u Petrokemiji imamo odnos gdje je 90 posto radnika zaposleno u primarnim djelatnostima, dakle u proizvodnji, održavanju, logistici i prodaji, a 10 posto u popratnim djelatnostima. Dakle, ako bi to pojednostavili rekao bih da je smjer jačanje proizvodno – prodajnih pozicija, a smanjenje onih administrativnih.

Kao što znate, u prvom kvartalu Petrokemija je imala neto dobit od 22 milijuna kuna. Sa zadovoljstvom mogu reći kako smo u prvih šest mjeseci ove godine ostvarili neto dobit veću od 29 milijuna kuna, a EBITDA nam je 101 milijun kuna. To je rezultat iznad svakog očekivanja. On je posljedica stanja na tržištu, i stanja cijena energenata, ali i naših unutarnjih mjera. Sva tri segmenta su prisutna u tome.

Već sada mogu reći da je otprema u srpnju bila odlična, za kolovoz imamo isto dobre najave. To znači da ćemo i ljeto, koje je uvijek bilo problematično u poslovanju Petrokemije, završiti s jednim dobrim rezultatom. To nas onda dovodi do toga da, ako ne bude problema u proizvodnji, i kraj godine dočekamo s dobrim rezultatima.

Naime, još jedna dobra stvar vezana uz ovaj pozitivan rezultat je ta što smo se mi nakon 7 – 8 godina vratili na financijsko tržište. S ovakvim brojkama mi vraćamo povjerenje financijskih institucija u Petrokemiju, što je jako važno. Svi oni čekaju da vide naš godišnji rezultat i ako to izguramo stvorit ćemo uvjete da pokrenemo investicijski ciklus koji je našoj kompaniji neophodan.

No, važno je da nam prodaja na domaćem tržištu raste. Raste i ona u okruženju. U tom smislu imat ćemo ove jeseni investiciju u Pakirnicu gdje mijenjamo sustav, pakirat ćemo više big bagova, dakle pratimo potrebe tržišta. Polako nabavljamo novu opremu u Logistici, pripremamo strategiju razvoja za cijelu Petrokemiju, i sve su to koraci koje poduzimamo da napravimo što bolji rezultat.

Također smo počeli s pripremom izrade strategije razvoja Petrokemije za razdoblje 2020. – 2030. i to samo govori da svi naši vlasnici vjeruju u nas. Planiramo dugoročne investicije jer je Petrokemija podinvestirana, ona je zaostala u razvoju, i to moramo promijeniti.”

Napomena: Ovaj komentar nije preporuka za kupnju ili prodaju dionica. Udijeli koji like, znam da imaš! Vratit ću 100%, majke mi!


Nisam vidio ovaj intervju do sada. Od 1.8.:
"Već sada mogu reći da je otprema u srpnju bila odlična, za kolovoz imamo isto dobre najave. To znači da ćemo i ljeto, koje je uvijek bilo problematično u poslovanju Petrokemije, završiti s jednim dobrim rezultatom."

Moslavački list: Intervju s Davorom Žmegačem, predsjednikom Uprave Petrokemije

Vjerujem da će se ubrzo pokazati kako ćemo time na kraju svi biti na dobitku. Petrokemiji će to omogućiti da bude brža i efikasnija na tržištu, a njima bi, prema predviđanjima, dobit trebala porasti do tri puta,



@accountant

Žao mi je što niste ušli na vrijeme ili ste prerano prodali, ali to je tako.

znači ući po 65,66 kn defitivno nije bila dobra ideja, kao što sam i spomenuo
Bud, daj me prosvijetli po koliko je ono dobar ulaz danas?


e, ovo je stvarno bilo lijepo. Čestitke imaocima.
Međutim, preporučam hitno unovčavanje zarade. Em Petrokemija ne vrijedi 3,3 milijarde kuna, em je danas kraj kvartala pa će biti dosta dizanja indeksa.

u stilu kolege Budfox-a, malo citiram sam sebe.

PBZ OMF prodaje svoje, mirovinski fondovi odlučili izaći iz PTKM, nakon uloženih milijuna naših para sad ponosno izlaze za siću…

ovdje su se poklopile dvije stvari.. rast do 66 kn koji je bio pretjeran za tako kratak period… praktički 100% u tjedan dana i novi moment a to je prodaja od strane PBZ-a koji imaju nemalu količinu… mislim nije ona velika ali za ovako mali float je značajna… malo sam piknuo na 41,xx ali ne previše jer ovi imaju dosta toga za riješiti ako su naumili sve prodati… ovakvim tempom mogla bi i do 33 kn opet bez problema… tu bi se mogla pojaviti jača kupnja pa ga možemo riješiti tereta u potpunosti ako tako želi.

razni crnogorci, bjelogorci, zorangutani, amadeo, mikardo, persuric i ostali infantili bez muda su na ignoru..a možda je to sve jedna jadna osoba.


Nisam vidio ovaj intervju do sada. Od 1.8.:

Moslavački list: Intervju s Davorom Žmegačem, predsjednikom Uprave Petrokemije


@LeoNT

Hvala na ovom linku, intervju je jako dobar, čak mi je i bolji od onog na N1.
..
[/quote]

Meni je u ovom intervjuu sa N1 bilo fascinantno da je netko iz vodstva Petrokemije izgovorio da je profit i ostvarivanje vrijednosti za dionicare najbitniji cilj i da tako treba biti.

Negdje na 15oj minuti intervjua:
http://hr.n1info.com/Video/Info/a441512/Davor-Zmegac-Petrokemija-i-dalje-u-izazovima.html

Obzirom na prijasnje tvrdnje koje su dolazile iz te firme, veliki zaokret.

Kolega @starigrac ,

Sve 5, razumijemo se, nema ljutnje, nemojte se ni vi ljutiti na mene.
Znam da nekad ispadnem hiperaktivan i prenadobudan,
ali nisam zlonamjeran kao neki na forumu!

Napomena: Ovaj komentar nije preporuka za kupnju ili prodaju dionica. Udijeli koji like, znam da imaš! Vratit ću 100%, majke mi!

Neka fer cijena je postignuta kao što sam i predviđala 40 – 45 kuna. Ide sve kao unaprijed podmazano!
Pozdrav kolegi BudFox-u! Okrenut će mo mi ovo ovaj mjesec još jedno 2 – 3 puta.

sad mi je zao sto sam usa visoko, inace bi ulazio po 40 kuna i sitno nesto. O jesemu, budalast potez i ovaj njihov direktor mi je totalno na mistu, svaka cast na djelovanju i razmisljanju 100 % ispravnom. Iznenaden sam i poyitivna prica se cini, a sad cemo viditi

PBZ Croatia Osiguranje OMF kat. B počeo je rasprodavati dionice Petrokemije. Svi vi koji ste željni tih dionica narednih dana će te imati priliku utažiti te svoje želje. I to za sitan novac.

[b]Jednog dana krenuli smo mi putem kojim nisu mogli svi. Bili smo sigurni u svoj hepiend. U svoj dixie band[/b].


PBZ Croatia Osiguranje OMF kat. B počeo je rasprodavati dionice Petrokemije. Svi vi koji ste željni tih dionica narednih dana će te imati priliku utažiti te svoje želje. I to za sitan novac.

Povecat ce se free float i likvidnost.
Sto je uvijek dobro.
A jos ako bude i niza cijena mojoj sreci nema kraja.

Jeste vi svjesni da PTKM i sa brutalnom rezultatima ne vrijedi 2.5 milijardi kuna koja joj je sada valuacija?!?!?!


Jeste vi svjesni da PTKM i sa brutalnom rezultatima ne vrijedi 2.5 milijardi kuna koja joj je sada valuacija?!?!?!


Otkud ti to?
Molim podatke i racunicu



Jeste vi svjesni da PTKM i sa brutalnom rezultatima ne vrijedi 2.5 milijardi kuna koja joj je sada valuacija?!?!?!

Otkud ti to?
Molim podatke i racunicu
[/quote]
Čovjek govori o trž. kapitalizaciji točnije 2,586 mlrd kn prema MD sajtu

New Report

Close