PTKM (Petrokemija d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska PTKM (Petrokemija d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Tko zna, mozda ministar Horvat ipak nesto zna sto mi ne znamo kada je najavio PTKM na 100 kuna.

Njegova prognoza se vise ne cini tako daleko od istine.

ovome ni Kraš nije ravan, nisu milijuni, ali mislim da ona prodaja Opte ide upravo ovaamo, Horvat će uskoro biti na televiziji i dati izjavu -jesam vam rekao da će biti 100-

@leoNT
kolika bi bila TK petrokemije kad bi dionica dosla na 100 kn?
hvala na odgovoru

na ignoriranju: ljudska bijeda "nabiduasku" (dno dna)

ja sam danas dokupio 800 kom na otvaranju, žao mi što nisam sve ponuđeno do 50 riješio…

razni crnogorci, bjelogorci, zorangutani, amadeo, mikardo, persuric i ostali infantili bez muda su na ignoru..a možda je to sve jedna jadna osoba.

e, ovo je stvarno bilo lijepo. Čestitke imaocima.
Međutim, preporučam hitno unovčavanje zarade. Em Petrokemija ne vrijedi 3,3 milijarde kuna, em je danas kraj kvartala pa će biti dosta dizanja indeksa.



@leoNT

kolika bi bila TK petrokemije kad bi dionica dosla na 100 kn?
hvala na odgovoru

Bez brige, znam ja jako dobro kolika bi bila trzisna kapitalizacija, a znas i ti.

nego koja je tržišna kapitalizacija, koji su im planovi… koji ovo koji ono… dok neki tvrdoglavo ganjaju vještice mi imao rast od 17 kn do 58 kn.

razni crnogorci, bjelogorci, zorangutani, amadeo, mikardo, persuric i ostali infantili bez muda su na ignoru..a možda je to sve jedna jadna osoba.

ja sam upravo poslao prijavu HANFI da istrazi ovo pumpanje dionice petrokemije s preporukom da usporedi promjene u knjizi dionicara s pisanjem pojedinaca na ovom forumu
pa da vidimo hoce i dalje zmiriti na ove manipulacije s dizanjem cijene jer svi postovi su evidentirani po IP adresama

na ignoriranju: ljudska bijeda "nabiduasku" (dno dna)


ja sam danas dokupio 800 kom na otvaranju, žao mi što nisam sve ponuđeno do 50 riješio…

Napravio si vrhunski posao. Doslovno si za 45 minuta zaradio 20 posto tog iznosa…

cudo sto se dogada vamo, prelijeva se para ovdi iz krasa. Ja sam usa sa kojih 150 komada i to po 60+, a sad cemo viditi. Kladionica

Moje jedine transakcije su bile tamo negdje prije 2 mjeseca. Ne znam tko pumpa i pumpa li tko.

Cilj mi je bio 50-100% u nekih 6 mjeseci. (to sam napisao i ovdje na forumu).

Mislim da ovdje netko zeli pokupiti vece kolicine. Mozda vidimo i u top 10 danas navecer.

Ovo dolje nije nagovor na kupnju ili prodaju dionica!!!
Samo lako provjerljive i javno dostupne činjenice!!!
Ako nastavite čitati podatke dolje, to je na vašu odgovornost!!

Ne znam tko kupuje i diže cijenu dionice.

Isjecak iz konsolidiranog izvjesca za prvih 6 mjeseci 2019. godine:

U prvih šest mjeseci 2019. godine Petrokemija Grupa povećala je prihode
od prodaje za 25%, na iznos od 1.126 milijuna kuna što je uglavnom posljedica
značajno veće prodaje na domaćem i regionalnom tržištu. EBITDA bez jednokratnih
stavki povećala se na 152milijuna kuna zahvaljujući većem volumenu prodaje na
profitabilnijim tržištima i nižom cijenom prirodnog plina na Europskom tržištu.

CAPEX iznosi 11 milijuna kuna, što je niže u usporedbi s prvih šest mjeseci 2018. godine
zbog dvogodišnjeg remonta koji je realiziran u 2018. godini. U isto se vrijeme zbog dovršenog
procesa dokapitalizacije u 2018. godini i financijskog rezultata iz prvog polugodišta 2019.
godine značajno smanjio neto dug (5) koji na kraju prvog polugodišta 2019. godine iznosi
501 milijuna kuna, uz stopu gearinga od 66%.

Komentirajući rezultate, gospodin Davor Žmegač, predsjednik Uprave, izjavio je sljedeće:
U prvom polugodištu 2019. godine Petrokemija Grupa postigla je neto dobit od 27 milijuna
kuna u odnosu na 178 milijuna kuna neto gubitka ostvarenog u istom razdoblju prošle godine.
Uspoređujući rezultate bez jednokratnih stavki, neto dobit za prvo polugodište 2019. godine
iznosi 88 milijuna kuna u usporedbi s neto gubitkom od 128 milijun kuna u prvom polugodištu
2018. godine. Jednokratne stavke ukazuju na negativan učinak vrijednosnog usklađivanja obveza
za naknade na emisiju CO2 od 8 milijuna kuna za prvo polugodište 2019. godine i 49 milijuna kuna
za prvo polugodište 2018. godine, za prvo polugodište 2019. godine jednokratne stavke su i 45
milijuna kuna troška otpremnina i 7 milijuna kuna rezerviranja za isplatu otpremnina.

Pokretači značajno boljeg rezultata u odnosu na isto razdoblje prethodne godine su vanjski i interni
utjecaji. Interno, volumen prodaje u Hrvatskoj i na regionalnim tržištima, neprekinuta proizvodnja i
kontrola troškova imali su pozitivan utjecaj na rezultat. Što se tiče vanjskih utjecaja, niža cijena
plina (17%) imala je značajan utjecaj, djelomično kompenzirano višim cijenama za naknade na emisije
CO2 (76%). U usporedbi s istim razdobljem prethodne godine, nisu zabilježene nikakve značajne
izmjene cijena gnojiva.

U drugom polugodištu, planira se nastavak mjera restrukturiranja s pozitivnim utjecajem na rezultat
poslovanja. Ukoliko neće biti značajnih promjena u vanjskom okruženju, očekuje se daljnje poboljšanje
rezultata u odnosu na isto razdoblje prethodne godine.

Iz intevjua od g. Žmegača, koji kaže da je do sada otišlo 270 ljudi ove godine, do kraja godine
još 40 ljudi, a 60 ljudi viška još iduće godine, što je puno manje od ovih 270 ljudi u prvoj polovici
godine, uključujući i budući manji jednokratni iznos otpremnina za višak radnika od ovoga do sada.

Napomena: Ovaj komentar nije preporuka za kupnju ili prodaju dionica. Udijeli koji like, znam da imaš! Vratit ću 100%, majke mi!

koji majstor, ovaj koji je ‘piknuo’ danas po 66 kn
joj!

Polako, još ima dosta do kraja dana, a i vrijeme je ručka.
Ovo netko veliki kupuje već par dana, a večeras možda
već vidimo promjene i novo ime u top 10. Boldana je
količina i promet u zadnja 3 dana, a danas je već
protrgovano 872 000 kuna prometa. Respect!

27.09.19 42,80 49,20 46,50 18,27% 11,38% 14.662 681.742 42,80 49,40
26.09.19 37,60 41,60 41,75 11,83% 19,94% 15.222 635.445 37,60 45,00 41,40 43,00
25.09.19 31,80 37,20 34,81 18,47% 11,89% 8.697 302.733 31,40 37,80

Napomena: Ovaj komentar nije preporuka za kupnju ili prodaju dionica. Udijeli koji like, znam da imaš! Vratit ću 100%, majke mi!

od ovih protrgovanih 15.000 dionica, vjerojatno se izvorno radi o ne više od 5000 dionica koje su istrejdane nekoliko puta…no to ne bi bilo ništa novo, isti način “trgovanja” zamjetan je već duže vrijeme…

na ignore: retard "nabiduasku", plankovic, tizian, pific, barbosa....


od ovih protrgovanih 15.000 dionica, vjerojatno se izvorno radi o ne više od 5000 dionica koje su istrejdane nekoliko puta…no to ne bi bilo ništa novo, isti način "trgovanja" zamjetan je već duže vrijeme…

u pravu ste,moj dojam je identičan

ignore: one

New Report

Close