PTKM (Petrokemija d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska PTKM (Petrokemija d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Dobri su, evo kako se moze dobro poslovati kada dobivaju plin po nabavnoj veleprodajnoj cijeni.

Napomena: Ovaj komentar nije preporuka za kupnju ili prodaju dionica. Udijeli koji like, znam da imaš! Vratit ću 100%, majke mi!

Stvarno dobro, nema se što prigovoriti, rast prihoda, dobit 7 mil., prošle godine gubitak 100 mil.

Totalni zaokret u poslovanju. Još je u ovom odličnom rezultatu ukalkulirano i 50mil kn za otpremnine.

Prodaje AZ OMF, OSTALO IM JE JOŠ OKO 20000 kom, super, volio bi da svojim osiguranicima pošalju izvješće o zaradi na ulaganju koje su proveli za svoje osiguranike, izvješće bi bilo slično kao i s mnogim drugim ulaganjima naših mirovinskih fondova….

I netko prodaje ispod 20??


Prodaje AZ OMF, OSTALO IM JE JOŠ OKO 20000 kom,

lako za njih….ali ako država krene prodavati, bit će kuku lele jer imaju 9,8 milijuna komada + fond za financiranje razgradnje NEK ima još 7 milijuna komada…..

na ignore: retard "nabiduasku", plankovic, tizian, pific, barbosa....

Kapitalizam – socijalističko samoupravljanje 1:0

Dajte mi jeftino da vam prodam skupo.

@JosefBeuys

točno tako, a ako ovako nastave dobiti ćemo još jednu dionicu na koju nisam uopće više obračao pozornost. Od danas mi je na radaru. Samo nek je više toga, više kapitalizma a manje ‘socijalizma’ u ovoj prčijici.

razni crnogorci, bjelogorci, zorangutani, amadeo, mikardo, persuric i ostali infantili bez muda su na ignoru..a možda je to sve jedna jadna osoba.

https://novac.jutarnji.hr/makro-mikro/kutinska-petrokemija-prvo-polugodiste-ove-godine-zavrsila-s-29-milijuna-kuna-neto-dobiti/9178301/

“Jednokratne stavke ukazuju na negativan učinak vrijednosnog usklađivanja obveza za naknade na emisiju CO2 od 8 milijuna kuna za prvo polugodište ove godine i 49 milijuna kuna za prvo polugodište lani godine. Osim toga, jednokratne stavke su i 45 milijuna kuna troška otpremnina i 7 milijuna kuna rezerviranja za isplatu otpremnina.”

“Napominje da je niža cijena plina (17 posto).”

Živnula je trgovina nakon izvješća. AZ nema puno dionica pa ovo “štopanje” ne bi trebalo dugo trajati.

Dajte mi jeftino da vam prodam skupo.

Iznenadio me ovaj rezultat iako vidio sam da je cijena plina pala, nocijena CO2 je jako skocila i nekako sam ocekivao da ce upravo taj CO2 odnijeti prevagu u minus. Prevario sam se…

Niza cijena plina se koliko vidim nastavlja i dalje. Jeftiniji plin, bolja organizacija u smislu ponistavanja utjecaja rasta cijene CO2, ocito bolje prodajne sposobnosti… odlican rezultan na polugodistu.

I dobra vijest za ZSE da se pocne malo vise trgovati ovom dionicom..

vidi se da ovo prodaje netko tko nije uložio svoj novac ovdje. Ili čak namjerno drži dionicu nisko… nakon što je netko pobrao sve do 19,50 , trenutak kasnije netko prosipa sve do 17,50 kn… nevjerojatno.

razni crnogorci, bjelogorci, zorangutani, amadeo, mikardo, persuric i ostali infantili bez muda su na ignoru..a možda je to sve jedna jadna osoba.



Prodaje AZ OMF, OSTALO IM JE JOŠ OKO 20000 kom,

lako za njih….ali ako država krene prodavati, bit će kuku lele jer imaju 9,8 milijuna komada + fond za financiranje razgradnje NEK ima još 7 milijuna komada…..
[/quote]

Moje j iskustvo, ali samo iskustvo da to u hrvatskim prilikama trgovinu dionice čini življom. Isprepiliću se razni interesi pa i dionica razno skakuće, što privuče trejdere, trejderi veće ribe.

Primjer je Dalekovod. Primjer je bio VLEN, pa bi se čak usudio reći da je VLEN dobio zamjenika u Petrokemiji :).

Vidi se i po današnjem tregovanju koje živahno. Mislim da je bolje jedna takva dionice nego 10 koje nisu u dubiozama. Bolje u ovom momentu kada je svaka živost i promet dobrodošao.

Izvješće je odlično, ali samo sedam miliuna za otpremnine rezervirano? Znači da se stalo sa čišćenjem ?

AZ ima još cca 5000 kom… milja gore dole.

razni crnogorci, bjelogorci, zorangutani, amadeo, mikardo, persuric i ostali infantili bez muda su na ignoru..a možda je to sve jedna jadna osoba.

rekao bih nekih 50-100% u slijedecih pola godine…

New Report

Close