PTKM (Petrokemija d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska PTKM (Petrokemija d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Ništa od privatizacije ove godine, ne ide to tako na ho-ruk pred i usred turističke sezone pa da dođe do blokade autoputa i lošeg publiciteta.
Probni balon je pušten i postoji određeni interes ali za ovu godinu to je to.
Mir sa seljacima i ostalima za ovu godinu je ključan i sve se oko polja treba obaviti po sličnim uvjetima kao i prošle godine inače ode sve u…
Gazda Toda će još malo da otegne s rokovima plaćanja ostalim firmama i državi ako mu se napravi kao što mu je napravio Rajić s Dukatom. Pa njega ima da se pita i čuje gdje ga se treba čuti, ne ovdje na forumu…

Rusi traže debeli diskont, a onda i Norvežani nisu baš blesavi da trče s novcima kad već samostalno razvijaju svoju prodajnu mrežu neovisnu o Petrokemiji. Yara si može priuštit i damping cijene tek toliko da pokažu tko je gazda na tržištu i da sruše cijenu Petrokemiji ako ju uopće imaju u vidu. I ne zaboravite Petrokemija je u Hrvatskoj, nije u Njemačkoj.

a dok svoj život živim samom sebi Ja se divim


jediničari su jako aktivni danas…
znači dobro je… [thumbsup]

…takvi su bili u školi !!!

u EU ne na kredit, već s GOTOVINOM !


…po ovome što i kako prenosi Večernji list sve je rečeno, a ljudi nek sami donose zaključke i odluke.

… danas prometa za dva sata, kao jučer za ukupno vrijeme trgovanja uz rast cijene !!!

Mislim da je Čačić nešto drukčiji igrač nego što mnogi misle , pročitajte intervju s njim u Globusu ( tko ima priliku ) gdje se može vidjeti i njegova odlučnost ( netko će reći bahatost ) i nekakva vizija šta je potrebno napraviti da bi se izvukli iz gliba.
Na kraju krajeva i on i Milanović su rekli slijedeće ;

Privatizacija Petrokemije ne zadire u strateške interese RH ni u prirodne resurse, a cijena poslovanja ovisi o cijeni plina

pametnome dosta !

Po cemu se mjeri to kakav je on "igrac" ? Ako cemo gledati po rezultatima u njegovom managerskom dijelu zivota,onda je rezerva. Uspjesni "nastupi" Cacica?. Koji su?
Kazem,misljenja sam da je Jagust za njega puno jaci "igrac" posto ima iza sebe rezultate i inozemno iskustvo. Ali opet je trn u oku dvojcu Linic i Cacic, ili je to samo slucajno sto se ponavlja scenarij iz 2000.-e godine? Linic u ministarstvu, Jagust u Petrokemiji. Sindikalna buna u Kutini, Jagust izbacen iz Petorkemije.

Kroz sve ove dane dogodile su se za Petrokemiju 3 bitne stvari:

1. S dionicom petrokemije više ništa neće biti kao prije. Pa i da ne bude privatizacije, jer je kroz ovih par dana privukla veliku pažnju na sebe, koja prelazi granice Hrvatske.

2. Kroz medijska istupanja i polemike, napokon se osviještava važnost i veličina ove kompanije. Do sada se o Petrokemiji pričalo samo u svijetlu nekog marginalnog mastodonta, za kojeg bi bilo bolje da ga nema.

3. Uprava, radnici, sindikati, više nemaju pravo izgovora za ˝NIKAKVE GUBITKE˝, jer je sada svima jasno i javno na sva zvona objavljeno, da su do sada spržili najmanje 400 miliona kuna, a takođe će imati bolju poziciju u odnosu na seljake, koji kukaju i jadikuju za cijenu gnojiva na traktorima od 1,5 milion kuna.

4. Na svjetlo izlazi činjenica, da Petrokemija treba ulaganja od najmanje 100 miliona eura i to u skorom roku, da se i ovdje ne bi dogodio primjer brodogradilišta.
Stoga će gospoda trebat reći kako namaknuti takav novac ?
Međutim kad i ako namaknu puste milione, sve im to opet može pasti u vodu, jer je Petrokemija VISOKO OVISNA O PLINU.
Globalna nam situacija govori, da cijene plina neće padati, već samo sve više rasti.


Ništa od privatizacije ove godine, ne ide to tako na ho-ruk pred i usred turističke sezone pa da dođe do blokade autoputa i lošeg publiciteta.
Probni balon je pušten i postoji određeni interes ali za ovu godinu to je to.

Što, to onda po tebi znači da dok je "na čekanju" budemo ovako do kraja godine rasli svaki dan po 5-6 %? Ako je tako neka bude to čim kasnije!! 😛

Da vidimo što imamamo danas:

Čačić: ”Privatizacija Petrokemije ne zadire u strateške interese RH ni u prirodne resurse, a cijena poslovanja ovisi o cijeni plina.”

Štern: ”potencijalno dobre gospodarske priče, kroz koje bi se u državni proračun mogli sliti (i ruski) milijuni, jest i privatizacija kutinske Petrokemije te Hrvatske poštanske banke, o čemu Vlada još nije donijela konačne odluke. Osim toga, za te mete postoje i drugi, neruski lovci.”

Lovrinčević: ”Nismo se još odmakli od socijalizma. Tako nema napretka. Vodimo ekonomiju kao Grčka koja previše sluša sindikate. Vlada treba oslabiti utjecaj države i pustiti poduzetnike… Okupljanje građana oko države i prenošenje rizika i odgovornosti na širu zajednicu stara je priča. Ona neće razviti poduzetništvo niti će riješiti nezaposlenost. Hrvatskoj nedostaje infrastruktura koja bi ljudima koji imaju ideje, ali nemaju dovoljno novca, omogućila da se otisnu u poduzetničke vode.
Umjesto poduzetničkog gospodarstva, mi smo se, kaže Lovrinčević, okrenuli stvaranju ekonomije slične onoj u Grčkoj i Španjolskoj, zemljama u kojima je slaba poduzetnička aktivnost i u čijem životu veliku ulogu igraju sindikati. No to neće riješiti nezaposlenost jer nova radna mjesta može otvarati samo privatni sektor.”

Mrsić:
”Vlada će morati donijeti još teških odluka da bi se vidjelo svjetlo na kraju tunela…Komentirajući ankete o padu rejtinga Vlade, Mrsić je kazao da su ankete – ankete, "a mi znamo što moramo raditi".

Nemam baš ništa više za dodati.

[i][b]Stvarnost - iluzija izazvana pomanjkanjem alkohola[color=yellow][/color][/b][/i]

Petrokemijina kritična točka je 300kn međutim bili ste blizu,,,,2.kolegi koi mi je prebacivao za vaučere neka malo pročita novine jer država nema dosta novaca pa če isplatit dio poticaja u novcu koji je danas sjedao kod nekih banaka.3.poljoprivrednici stali u obranu od privatizacije.4.Radnici su sa pravom oprezni jer je bivša vlada prodala upravlačka prava INE,koja je ravna izdaji,nije problem u privatizaciji,i ako smo glasali svi za kapitalizam,demokraciju nemojmo se vračat socijalizam iako je tu bilo dosta dobrih stvari,ako ova vlada zakaže moguče da radnici dožive sistem Đakovštine i kamenskog,,,moguče je i Grčki scenarij ,,,zato treba dobro razmislit šta se radi,neide mi nikako u glavu da je jedna Njemačka privatizirala SVOJU ELEKTOPRIVREDU A IZGLEDA DA JE NAŠA VLADA I DRŽAVA JAČA OD NJEMACA,SAMO DOKAD.Budite oprezni i pazite na svoj novac,,,pozdrav dioničarima PETROKEMIJE. [cool]

Pustite priče,memojte da vas prevedu žedne preko vode



Jucer je NB spominjao DORH i mutne poslove. Mene zanima od kuda njemu novci za 4% dionica? Nije provokativno pitanje,cisto informativno.
Drugo,kada je bio gost istih tih "ljenjivaca" i "sindikalne bagre" na bozicnom domjenku prije nekoliko mjeseci, pred svima je cvrkutao o njegovome zalaganju za porast place radnicima PTKM.
Trece, ili se meni cini ili je Jagust bolji manager od Cacica?

Prouciti prodaju portala Moj posao pa cete znati od kuda njemu novci.
[/quote]
Da sigurno je za portal Mojposao dobio 15 milijuna eura.To su bajke za djecu u vrtiću.
Onda Index.hr vrijedi 1 milijardu eura.
Jeli možda platio porez kad je prodao englezima ?Ili će i njemu sada Linić retroaktivno puknuti extraporez 🙂

Some people get rich studying artificial intelligence. Me, I make money studying natural stupidity

Kupe li Rusi Petrokemiju, dobit će joj drastično skočiti

Vaš link

Čovjek koji ne pravi greške obično ne radi ništa.

"U Petrokemiji jača broj investitora na duge staze"

http://www.business.hr/ulaganja/u-petrokemiji-jaca-broj-investitora-na-duge-staze


Po cemu se mjeri to kakav je on "igrac" ? Ako cemo gledati po rezultatima u njegovom managerskom dijelu zivota,onda je rezerva. Uspjesni "nastupi" Cacica?. Koji su?
Kazem,misljenja sam da je Jagust za njega puno jaci "igrac" posto ima iza sebe rezultate i inozemno iskustvo. Ali opet je trn u oku dvojcu Linic i Cacic, ili je to samo slucajno sto se ponavlja scenarij iz 2000.-e godine? Linic u ministarstvu, Jagust u Petrokemiji. Sindikalna buna u Kutini, Jagust izbacen iz Petorkemije.

…i to je jedan od razloga zašto treba ovu firmu privatizirati, a ne "privatizirati". Do sada je bila na papiru državna, a pojedinci su mislili da su oni država potpuno su privatizirali ne ovu firmu, nego čitavu državu. kasnije su završili u Remetinci, doduše za sada ne zbog ovoga, ali nika se ne zna što dalje slijedi ? Ovako ako dođe prava privatizacija gospodin Jagušt sigurno se ne mora bojati za sebe, naprotiv bit će sigurno primjereno nagrađen za svojuspijeh ili neuspijeh, uostalom kao i svi vrijedni radnici petrokemije. Neće biti Čačiča, Linića, Šeksa, barba Luke, Sanadera… menandžeri će raditi svoj posao, a za dobar rad sigurno će biti nagrađeni s kojim milijunčićem, pa neće biti potrebe za nekakve druge aktivnosti !!!

u EU ne na kredit, već s GOTOVINOM !

New Report

Close