PTKM (Petrokemija d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska PTKM (Petrokemija d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

najveći misterij je što će biti s PTKM kad država uskoro više ne bude imala utjecaja u PTKM i ne bude više upumpavala silne milijuna keša za spas firme? bojim se da u PTKM slijedi crni scenarij

Ignore: KressoM, delux


To sGorupom je bila regresna mjenica prije Agrokora. S tim da je PTKM puno poslovala i s Agrokorom.

Točno da je to bilo prije Agrokora (nisam rekao drugačije?), ali ne vidim što to mijenja na stvari. Isto tako, nema niti nikakave razlike u praksi u ovom slučaju da li je regresna mjenica, jamstvo, garancija. Glavna je činidba, odnosno zašto se tako nešto uopće radilo, pa nije PTKM državna agencija tipa HBOR pa da pomaže izvoznike. Također, Gorup je već tada očito bio u ogromnim problemima kada je nestao kratko nakon toga.

"Sometimes people don't want to hear the truth because they don't want their illusions destroyed." Nietzsche

kratko nakon toga = nedugo zatim

kratko nakonon toga is not an option.:)

Previse pričamo eng, još ćemo se početi praviti englezi i to ce biti fajrunt.

Samo Jako, samo Aljoša, samo Vlahi ...


najveći misterij je što će biti s PTKM kad država uskoro više ne bude imala utjecaja u PTKM i ne bude više upumpavala silne milijuna keša za spas firme? bojim se da u PTKM slijedi crni scenarij

U tom slučaju, kada bi je preuzeo Bakić ili neki Bakić 2, naizgled sve bi bilo super. Problem bi nastao kada bi skupini koja je očito naučila mažnjavati milijune kroz ovu parakompaniju , ostala bez izvora. Poslali bi Poreznu upravu i izmišljenim prekršajima nastavili mažnjavati već uhodan prihod, a kao što rade većini poduzetnika koji nemaju stranačku ili veleposlaničku zaštitu u ovoj zemlji .

Ne proturječim, samo napominjem da je PTKM imala propale regresne mjenice davno prije nego što je taj problem postao popularan. PTKM je na neki način rodonačelnik tog žanra.

.



najveći misterij je što će biti s PTKM kad država uskoro više ne bude imala utjecaja u PTKM i ne bude više upumpavala silne milijuna keša za spas firme? bojim se da u PTKM slijedi crni scenarij

U tom slučaju, kada bi je preuzeo Bakić ili neki Bakić 2, naizgled sve bi bilo super. Problem bi nastao kada bi skupini koja je očito naučila mažnjavati milijune kroz ovu parakompaniju , ostala bez izvora. Poslali bi Poreznu upravu i izmišljenim prekršajima nastavili mažnjavati već uhodan prihod, a kao što rade većini poduzetnika koji nemaju stranačku ili veleposlaničku zaštitu u ovoj zemlji .
[/quote]

Ovdje nije pitanje da li bakić ili jović ili mikić, ovdje je pitanje privatno vlasništvo naspram državno.

mi nemamo moralni ni intelektualnikapacitet da imamo i održavamo državno vlasništvo nad bilo čime. to je bakić prepoznao pri svom prvom susretu s tim i takvim predstavncima države i zato on cijelo vrijeme s gadenjem govori o njima. ima i pozitvnih primjera, ali tamo gore na vrhovima politike, to je jedna velika kloaka.

Samo Jako, samo Aljoša, samo Vlahi ...

Moje saucesce svim imateljima ove dionice. Znam kakav je osjecaj.

Uz komentar da stvarno ne razumijem zasto se i dalje kupuje po 8-9 kuna, ako ce 2/3 tih dionica biti oduzete. Znaci ako pomnozimo sa 3 to je isto kao da sada placas 24 – 27 kn za nesto sto ima nominalu 10

E moj danny585, to je pokušaj ‘uprosječavanja’ na dionici a vezano za cognitive biases:
A cognitive bias is a mistake in reasoning, evaluating, remembering, or other cognitive process, often occurring as a result of holding onto one’s preferences and beliefs regardless of contrary information.
Dakle usidrili su se na krivu procjenu i sad je se drže, tonu sve dublje umjesto da priznaju poraz sami sebi i prodaju poziciju u PTKM.
Ima slučajeva, jako mi ovo sliči na BD62 recimo…

Jedino je dobro to da i sadašnji kupci podnesu dio tereta ovog ogromnog gubitka koji se je dogodio preko noći.
Tako da oni koji su kupovali na 16 mogli su prodati barem na 10 ako nisu na vrijeme saznali vijest, oni koji su tada kupovali sada će moći izaći opet po 7-8, i tako dalje u krug…
Tako da svi oni koji su imali u obziru ovu dionicu će izgubiti podjednako, to je donekle i pravedno.
Jedino oni koji su baš zaguljeni, oni neka onda i podnesu najveći teret.


Moje saucesce svim imateljima ove dionice. Znam kakav je osjecaj.

Uz komentar da stvarno ne razumijem zasto se i dalje kupuje po 8-9 kuna, ako ce 2/3 tih dionica biti oduzete. Znaci ako pomnozimo sa 3 to je isto kao da sada placas 24 – 27 kn za nesto sto ima nominalu 10


O cemu vi pricate? Mirovinci su sudjelovali u dokapu po 170kn, zar ne?, a vidite kako se gube novci ali sam ipak “donekle na vrijeme” uvidio da sto vise u drek dirate vise smrdi…
Prosječna Bruto NC 161,17
Prosječna Bruto PC 133,32


Uz komentar da stvarno ne razumijem zasto se i dalje kupuje po 8-9 kuna, ako ce 2/3 tih dionica biti oduzete. Znaci ako pomnozimo sa 3 to je isto kao da sada placas 24 – 27 kn za nesto sto ima nominalu 10

upravo tako, ali svest će se to uskoro u realne okvire

na ignore: retard "nabiduasku", plankovic, tizian, pific, barbosa....

S tim da se u današnjem Jutarnjem, ako sam dobro iščitao, mirovinci prijete da neće sudjelovati u dokapu bez strateškog partnera uz pomoć kojeg će PTKM profitabilno poslovati. Ako mirovinci tako zbore i ističu taj detalj, reklo bi se da takvog partnera ili nema na vidiku ili mu ne daju da preuzme PTKM.


S tim da se u današnjem Jutarnjem, ako sam dobro iščitao, mirovinci prijete da neće sudjelovati u dokapu bez strateškog partnera uz pomoć kojeg će PTKM profitabilno poslovati. Ako mirovinci tako zbore i ističu taj detalj, reklo bi se da takvog partnera ili nema na vidiku ili mu ne daju da preuzme PTKM.

Bilo bi lijepo kad bi se vizionari_ mirovnici očitovali kako to, na temelju čijih analiza, radili dokapitalizaciju po 170 kn i više…
Tko će odgovarati za takav gubitak naših novaca!

NOVAC JE SAMO SREDSTVO POMOĆU KOJEG SE ZADOVOLJAVAJU POTREBE



S tim da se u današnjem Jutarnjem, ako sam dobro iščitao, mirovinci prijete da neće sudjelovati u dokapu bez strateškog partnera uz pomoć kojeg će PTKM profitabilno poslovati. Ako mirovinci tako zbore i ističu taj detalj, reklo bi se da takvog partnera ili nema na vidiku ili mu ne daju da preuzme PTKM.

Bilo bi lijepo kad bi se vizionari_ mirovnici očitovali kako to, na temelju čijih analiza, radili dokapitalizaciju po 170 kn i više…
Tko će odgovarati za takav gubitak naših novaca!

[/quote]
Dokapitalizirali su i Ledo po 8000 kuna a na kraju možda dobiju 100 kuna po dionici. Nije to njihov novac pa da ih je briga, a što se tiče neke kaznene odgovornosti ne sjećam se da je zbog takvih stvari itko ikada u Hrvatskoj odgovarao. Jednostavno zakon je tako skrojen da nitko za ništa nije odgovoran, a zakonodavac se bavi pločama u Jasenovcu dok burza propada.

New Report

Close