PTKM (Petrokemija d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska PTKM (Petrokemija d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

http://www.banka.hr/hrvatska/vrdoljakovo-ministarstvo-zbog-petrokemije-zaratilo-s-hpb-om

Moj portfelj JDBA-R-A SNBA-R-A IPKK-R-A RIZO-R-A HIMR-R-A

http://zse.hr/default.aspx?id=56699
riješili su situaciju

Hvala HPB-u da je barem malo uspio naplatiti od tog jamstva pa je barem nešto vraćeno državi.
Ovako bi bilo pojeo vuk agare a PTKm bi već te novce negdje spalila.

Ponuduiti sve za 1 kunu (ili 10 svejedno) bilo kojem partneru (kao Smederevo naprimjer, pa će netko i nešto ponuditi).
Ovako možemo očekivati daljnja jamstva privatnim firmam, gubitke itd.

OX-Bright, inspiring and easy going. You make an outstanding parent. Shoul merry a Snake or Rooster but not a Sheep

Koji vikend (lažni) marketing. Ovo je definitivno najjače muljanje do sada. Zbog par tisuća kuna trpili smo medijsko (dogovoreno) prepucavanje.

Da li je doista PTKM bila u blokadi ili je trebalo istresti dionice iz par ručica kako bi se jeftino kupilo. Razmislite, ja mislim da je trebalo istresti.

Ovo je katastrofa, kako se vodi ova firma.

Nije mi jasno tko je dao jamstva Gorupu za kredit, kada se zna kako se prodaja roba.

Gorup je trebao dati bankovnu garanciju da se PTKM iz njih može naplatiti.

Drugo.

Tu se stalno govori o cijeni plina.
Evo INA sada nije dobavljač, pa napokon ne može biti kriva.

Zbog čega ministar Vrdoljak nije dao otet plin od INE Petrokemiji, već je HEP napravio ekstra profit?

Zbog čega HEP kao glavni dobavljač plina ne uđe kao strateški partner u Petrokemiju?

Na kraju kako je moguće da Petrokemija ima gubitke?

Zna se kako se računa prodajna cijena proizvoda, cijena koštanja.

Ona mora biti takva da ste na kraju godine, bar na nuli.

Da ste pokrili troškove proizvodnje, sirovine i plaće.

Tko prodaje gnojivo u Kutini ispod cijene koštanja, i tko si to zamišlja da će drugi sanirati njihove gubitke zbog lošeg vođenja kompanije?

Na kraju, ova Vlada je rekla da će kod državnih poduzeća staviti svoje ljude da provedu njezinu politiku.

Zanima da li će Vlada zbog svojeg digniteta pozvati odgovorne ljude u Petrokemiji, koji su je doveli u ovu situaciju na odgovornost, i da li će ti manageri i svojom imovinom garantirati, odnosno podmiriti gubitke?

I još jedna stvar.
Ako se ide s time da je strateška industrija Petrokemija, onda je to i INA.

INA je početak petrokemijskog lanca, dok su Petrokemija, Dioki i ostale kemijske industrije kraj tog lanca.

Žalosno je što država nije sposobna to uglazbiti zbog malih duša s velikim interesima za svoje džepove.

Znači Vlado nadzor Vam je jednak onome što Petrokemija proizvodi.

Lp

Zasto nitko ne spominje marcinka koji Je bio na celu uprave kada su se davala jamstva za gorupa.
zasto je jagust smijenjen zbog toga sto je imao 100 milijuna kn gubitaka i doveden marcinko koji je generirao 360 milijuna gubitaka…

Zasto kod nas urea kosta 4000kn tona a mi Je vani prodajemo po 320 usd?

Zasto pejnovic misli da je 700 radnika koji su lani otisli bili visak?
rezultat toga je sto nema ljudi za popuniti smjene,o godisnjem da ne pricamo tko ce kada ici?a koliko je ljudi iz ureda otislo a koliko iz proizvodnje?

I jos najinteresantnije je sto nitko ne prica da je u fazi pokusna proizvodnja amonijevog sulfata koji je dosta trazen?

http://zse.hr/default.aspx?id=56705

Moj portfelj JDBA-R-A SNBA-R-A IPKK-R-A RIZO-R-A HIMR-R-A


zasto je jagust smijenjen zbog toga sto je imao 100 milijuna kn gubitaka i doveden koji je generirao 360 milijuna gubitaka…

Valjda zato sto ima bolje veze u politici. Ovo je firma u vlasnistvu drzave (Sto bi rekao Pero7 – u nasim rukama).

Firma sluzi za hranidbu partijskih kardova i kupovanje socijalnig mira. I oni to dosta dobro rade.

The nine most terrifying words in the English language are: "I'm from the government and I'm here to help" - Ronald Reagan

Nije stvar da petrokemija prodaje proizvode ispod cijene jer su cijene odredjene trzistem, pogotovo u izvozu (koji je glavnina).

Problem je sto petrokemija nije u stanju proizvesti proizod ispod cijene kostanja i amen.

OX-Bright, inspiring and easy going. You make an outstanding parent. Shoul merry a Snake or Rooster but not a Sheep

A vidi ovo

"...a nije isključeno ni da država počne oporezivati držanje kućnih ljubimaca..."


Nije stvar da petrokemija prodaje proizvode ispod cijene jer su cijene odredjene trzistem, pogotovo u izvozu (koji je glavnina).

Problem je sto petrokemija nije u stanju proizvesti proizod ispod cijene kostanja i amen.

Ovo se ne slažem s Vama.

Ne kažem da cijena gnojiva treba donositi Petrokemiji dobit, ali mora pokriti troškove proizvodnje.

Drugim riječima kad se isplate sve plaće i troškove proizvodnje, da ste na nuli.

Koliko ja vidim, Petrokemija osim samih troškova proizvodnje ima i krivu politiku prodajnih cijena, kao i distribuciju svojeg proizvoda na tržište.

Naravno, većom proizvodnjom i prodajom možete dati popust zbog količina, jer Vam se većom proizvodnjom smanjuje cijena krajnjeg proizvoda.

Ali ne tako da što više prodate, imate veće gubitke.

Osim toga cijena plina Vam neće biti stalno tako niska.

Što će te napraviti kad cijena plina počne rasti?

Smanjiti cijene proizvoda jer tako određuje tržište?


Nije stvar da petrokemija prodaje proizvode ispod cijene jer su cijene odredjene trzistem, pogotovo u izvozu (koji je glavnina).

Problem je sto petrokemija nije u stanju proizvesti proizod ispod cijene kostanja i amen.

Jel nam možeš malo ovo pojasniti “ne može proizvesti proizvod ispod cijene koštanja”??
Nikad čuo.
Jel to neka nova dogma ekonomske misli?

If I go there will be trouble, an' if I stay it will be double, so you got to let me know, should I stay or should I go

@Bero
Čovjek je valjda mislio i htio reć ispod svoje prodajne cijene.
U pravu je.
U nas sve naše mora da košta najskuplje jer je to automatski mjerilo kvalitete a u nas je sve najNAJNAJKVALITETNIJE od ribe, preko maslinova ulja, voća i povrća do lokomotive pa tako i masovno izvozimo hranu najbržim vlakovima i najtočnijim sustavom željeznica na sve svjetske stolove. Jednostavno oni ne mogu toliko pojest koliko mi možemo s voljom i na vrijeme proizvest i dostavit.

a dok svoj život živim samom sebi Ja se divim

Koliko sam ja shvatio, Petrokemija može prodati svoj proizvod samo ispod cijene koštanja.

Ulaz=-izlaz=gubitak

Dugove moraju preuzeti drzava, banke i PPD, ako treba nek izdaju jos nekoliko stotina milijuna bezvrijednih dionica, nek smanje pdv na gnojivo, a onda nek to po kunu prodaju nekom tko je spreman uloziti u modernizaciju 200 milijuna eura. To je jedino rjesenje.

New Report

Close