PTKM (Petrokemija d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska PTKM (Petrokemija d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.



jučer je na dnevniku Nove TV rečeno da će Petrokemija u privatizaciju prije HPB-a i CO-a.

Je i već 10 puta u Jutarnjem a znamo kako je to završilo.
[/quote]

da, bilo je u Jutarnjem sigurno već 10 puta, ali ovaj puta postoji službena odluka Vlade o traženju strateškog partnera, što je, morati ćeš priznati, vrlo velika razlika….

SREZALI SVE ŠTO SE SREZATI DALO, PREOSTALE JOŠ SAMO MIROVINE, PLAĆE I SOCIJALNE NAKNADE
Ministre čeka teška jesen: Prazna državna blagajna

Odluke o prodaji HPB-a, Croatia osiguranja, Petrokemije i drugih državnih tvrtki prve su na redu, a ako se njima pridruži davanje autocesta u koncesiju, ove će se jeseni zatvoriti najjači privatizacijski paket još od vremena prodaje Ine, vrijedan oko 25 milijardi kuna.

Što bi bila alternativa? Hrvatska više nema prostora i mogućnosti da se toliko zaduži, a čak i da smanji plaće i mirovine deset posto, na tome više ne može uštedjeti dovoljno da pokrije minuse!
http://www.vecernji.hr/vijesti/ministre-ceka-teska-jesen-prazna-drzavna-blagajna-clanak-600810

ovdje svi bivaju posluzeni dionicama

Svi osim tebe.[emo_plazi]

ovdje da kupci imaju i malo čuke nasadili bi se na 170 kn panek prodaju……..

mozda daju oglas u plavom oglasniku da prodaju dionice ptkm na veliko……

Evo, čisto za informaciju, kroz mjesec-dva Jagušta će zamijeniti Marčinko.

Uz dobiveno pozitivno mišljenje Državnog ureda za upravljanje državnom imovinom, Nadzornom odboru društva Petrokemija d.d. predlaže se opoziv dosadašnjeg predsjednika Uprave Josipa Jagušta i člana Žarka Rijetkovića. Za novog predsjednika Uprave predlaže se Dragan Marčinko, a člana Nenad Zečević.

Također, radi odlaska na tu dužnost, Dragan Marčinko je razriješen dužnosti predsjednika Upravnog odbora Centra za praćenje poslovanja energetskog sektora i investicija, s danom 31. kolovoza 2013. godine.

Vaš link …

Nije bas neko lice

www.koncar.hr/docs/koncareiHR/documents/191/Original.pdf‎

Vecinu radnog iskustva ima iz DDJH-a, koliko iz CVa vidim nikad se nije bavio nicime ni blizu industrije kojom se bavi PTKM..Prije politicko uhljebljenje nego prava promijena.

...

Meni se smjena čini kao dobra vijest. Jagušt nije imao rezultata, a sa londonskom hipotekom se ne može boriti sa sindikatima


Nije bas neko lice

www.koncar.hr/docs/koncareiHR/documents/191/Original.pdf‎

Vecinu radnog iskustva ima iz DDJH-a, koliko iz CVa vidim nikad se nije bavio nicime ni blizu industrije kojom se bavi PTKM..Prije politicko uhljebljenje nego prava promijena.

Trebamo li se brinuti zbog ove smjene i novog imenovanja ? Moramo puhati i na hladno. Kao što vidimo obje osobe bile su visoko pozicionirane u sustavu našeg koncerna i radile su u njemu i za njega. Strah me je ove promjene da se nešto promjeni, a da stvar funkcionira otprilike kao do sada. I kad sve rikne, dođe vitez na “crnom” konju i sve “kupi” za 1 kunu, naravno poticaji i dalje ostaju kao i Tomislav Pokrovac !!!!

u EU ne na kredit, već s GOTOVINOM !

Budući da je Petrokemija dokapitalizirana i da je stanje na tržištu umjetnih gnojiva vrlo nepovoljno pa je izgledno gomilanje gubitaka već u kratkoj budućnosti mislim da bi hitno i najbolje bilo za Državu, Sindkikat, RH pučanstvo , narod Kutine da RH zamjeni ovih 20 i nešto posto u Petrokemiji za knjigovotstveno isto tako neke od Todorićevih perjanica.
U ovom slučaju Država bi izvršila obaveze u cilju privatizacije Petrokemije, tvrtka bi dobila stučan menadžment pod upravljanjem sposobnih kadrova koji nisu opterećeni politikom i sl. a radnici sigurnost i najvažnije dioničari perspektivu.

Trenutno stanje na tržištu žitarica, plina i umjetnih gnojiva izgleda otprilike ovako:

http://www.fertilizerworks.com/sites/default/files/reports/StatsPage%208-23-13.pdf

Sve ovo predstavlja moje mišljenje i imam interes da cijene dinice PTKM -R-A cjenovno narastu

Onome tko zna čekati, vrijeme otvara vrata.


Meni se smjena čini kao dobra vijest. Jagušt nije imao rezultata, a sa londonskom hipotekom se ne može boriti sa sindikatima

Dobra vijest da desna ruka najbogatijeg Hrvata sjeda na čelnu poziciju njemu iznimno interesantne tvrtke? Treba li vama nacrati ili da vam samo spomenem Belje da vam to upotpuni sliku. Trenutno se u Hrvatskoj provodi drugi krug pljačke ali narod se i dalje bavi novinskim naslovima tipa lex perković i tome slično. Dok se preostale velike kompanije iz državnog portfelja sustavno ali ponavljam sustavno uništavaju, a sa svrhom njihovog preuzimanja po starome modelu od 1 kn.(zaduži, izvuci novce, otkupi i tako u krug).IMatelj sam dionice i cilj mi je da naraste!

Uhljebe na ulicu!!!!!

Dečki pa dajte malo više optimizma i pozitive odlične seu se sgtvari napokon počele događati i po meni smo dotakli dno i krečemo prema gore. Imamo novu upravu i večinskog vlasnika koji to želi orodati( i zna da mora) drugom koji zna posao i ako do sada nije u stečaju neče ni u ovih 5min što joj još preostaje u starom vlasništvu.I nema šanse da ide po kunu iči če najmanje po 5kn.
pozdrav

Stari vlasnici (Drzava i paradrzava) ojacali vlasnicku poziciju.
Imamo novi NO i instaliranu novu strucnu Upravu.
Sada ce da “Cveta cveće u naše preduzeće”.

A privatizacija ulaskom strateskog je miljama daleko.
Da ima pravih interesanata nebi isao ovaj dokap novcima hrvatskih poreznika i udjelinicara u mirovinskum fondovima.
A gdje su to Drzava i kvazi drzava (fondovi) uopce oplodili ulozeni novac.

New Report

Close