PTKM (Petrokemija d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska PTKM (Petrokemija d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Jure i ja sam za privatizaciju "sve 5",ali ne na način da ministar otkrije "zlatnu koku" pročitavši članak u novinama i onda bahati…ej pa gdje toga ima !
Te njegove priče može prodat svojim čistačicama ,a ne meni!

p.s
isprika na izrazu u efektu "čistačicama"da se iste ne uvrijede

POKRET OTPORA

http://www.profi-forex.org/news/entry1008112632.html

Zanimljiv link.

Zadnja rečenica: Сообщается, что в скором времени власти Хорватии также намереваются приватизировать самого крупного производителя удобрений в стране – Petrokemija. «Сейчас мы полностью открыты для крупной приватизации», – заявил в одном из своих интервью вице-премьер Хорватии.

bi značila: To je izvijestio da u kratkom vremenu, hrvatske vlasti također namjeravaju privatizirati najveći proizvođač gnojiva u zemlji – Petrokemija. "Mi smo potpuno otvoriti u velikoj privatizaciji" – rekao je u intervjuu, potpredsjednik Vlade Republike Hrvatske.

[rolleyes]

[i][b]Stvarnost - iluzija izazvana pomanjkanjem alkohola[color=yellow][/color][/b][/i]


Dok vi ovdje pišete razno-razne gluposti, mali su opet nakrcali multimilijunske iznose, kao i sve ove dane do sada – bravo mali! [thumbsup]

I onda da netko kaže da su domaći mali investitori nitko i ništa, da nemaju likvidnosti, da ništa ne kupuju… pa ovdje su barem nakupovali kao valjda još nikada ničeg, izuzev one narodne IPO-e gdje su sudjelovali i oni koji inače nemaju svog brokera.

Vidite kako na našoj burzi ima razno-raznih dionica, raznih sektora itd., svatko se može diverzficirati u čega god i koliko god želi. Postali smo prava burza! 😉

Krcaju se krcaju od 380 kuna!!!

A dok mi pišemo gluposti cijena 280 kuna!!!

Šou!

Sad ko treba nek nastavi s glupostima a tko treba s krcanjem!!!!

Ciao!!!
[kiss] [kiss] [kiss]

LEAVE THE WORLD BEHINED

Čemu panika? Ja u plusu 30 posto. 🙂


Dok vi ovdje pišete razno-razne gluposti, mali su opet nakrcali multimilijunske iznose,

kao što nisam kužio onu mahnitu kupnju na 360-380 kn nakon naglog rasta od 70%, tako mi nije jasna niti ova panična rasprodaja danas ispod 300 kn.
uglavnom, puno malih danas je u panici prodavalo, a pokoji "veliki" i dosta nas malih je kupovalo [cool]

sve što pišem moje je mišljenje i ne može se shvatiti kao investicijski savjet ili preporuka za kupnju i prodaju dionica...

http://www.tportal.hr/biznis/gospodarstvo/185857/Ruski.html

..samo kao podsjetnik..kad se Rusi ukažu Zagrebu,biti će kasno..inače navodno će im InterCapital pružati investicijske usluge..

Ja u plusu 49% i danas dokup na 281….Živili!


http://www.tportal.hr/biznis/gospodarstvo/185857/Ruski.html

..samo kao podsjetnik..kad se Rusi ukažu Zagrebu,biti će kasno..inače navodno će im InterCapital pružati investicijske usluge..

Naručeni članak, ekipa vam se iskrcala na 350 a vi ćekajte Ruse.Sad će oni, samo što nisu

Deputy PM in Russia seeking investment
Croatian Times

Deputy Prime Minister and Minister of Economy Radimir Cacic, is on an official visit to Russia, where he will discuss the possibility of the privatisation of Petrokemija, Croatia’s biggest manufacturer of fertilizers and clay-based products. Cacic will also explore Russian investment opportunities in Croatian shipyards on his two day visit.

"Petrokemija could be a great privatisation story. This is a story that could be worth several hundred million Euros," said Cacic before heading to Moscow.

Croatian daily newspaper Vecernji list reported that likely interest in Petrokemija would come from Russian energy companies Lukoil, Gazprom and Zarubezhneft, with whom Cacic will hold meetings on his visit. Cacic will also discuss cooperation in the gas, oil and power industries and meet with interested investors in Croatian shipyards in Moscow. The government has recently said it would look for solutions to rescue failing shipyards in the Adriatic ports of Rijeka and Trogir.

…naglasak je na "several hundred million Euros" 🙂 Hypo analitičari primitivnog tipa (Balgač..) su procijenili državni udjel na 540 mil kuna !!!..sad svatko treba sam procijeniti radi li se o kunama ili eurima…

@baboon
procijenite Osnovni paket opreme sam…
http://www.profitiraj.hr/financije/poslovne-financije/stop-loss-opcija-u-trgovanju-na-burzi-kako-zasto-kada/



http://www.tportal.hr/biznis/gospodarstvo/185857/Ruski.html

..samo kao podsjetnik..kad se Rusi ukažu Zagrebu,biti će kasno..inače navodno će im InterCapital pružati investicijske usluge..

Naručeni članak, ekipa vam se iskrcala na 350 a vi ćekajte Ruse.Sad će oni, samo što nisu
[/quote]

ako se iskrcala na 350 kn, znači da je sad opet kupila i da je zato "naručen članak" za novo dizanje….odlično si to zamijetio [thumbsup]

sve što pišem moje je mišljenje i ne može se shvatiti kao investicijski savjet ili preporuka za kupnju i prodaju dionica...

Kolega ZZtop..davno smo to naučili:) ja pozdravljam sve koji su prodali na 3xx, ja samo podsjećam da se igra igra do kraja i da je vrijeme za ponovni ulaz..što može poremetiti sentiment na PTKM? jedino da vlada kaže da odustaje od privatizacije, a što definitivno nije opcija.Konjuktura u ovoj vrsti biznisa je na vrhuncu (pogledaj cijene gnojiva i žitarica na svjetskim tržištima) i firme na vrhuncu ciklusa prodaju dijelove svojih kapaciteta (npr. BASF, redovito one u koje treba investirati a kupuju Rusi koji imaju love i komparativne prednosti- plin).Inače ruske firme su u velikom shopingu po Europi i to u gotovo svim sektorima.. od bankarskog pa nadalje.quote=ZZtop]

@baboon

procijenite Osnovni paket opreme sam…
http://www.profitiraj.hr/financije/poslovne-financije/stop-loss-opcija-u-trgovanju-na-burzi-kako-zasto-kada/

[/quote]


Deputy PM in Russia seeking investment
Croatian Times

Deputy Prime Minister and Minister of Economy Radimir Cacic, is on an official visit to Russia, where he will discuss the possibility of the privatisation of Petrokemija, Croatia’s biggest manufacturer of fertilizers and clay-based products. Cacic will also explore Russian investment opportunities in Croatian shipyards on his two day visit.

"Petrokemija could be a great privatisation story. This is a story that could be worth several hundred million Euros," said Cacic before heading to Moscow.

Croatian daily newspaper Vecernji list reported that likely interest in Petrokemija would come from Russian energy companies Lukoil, Gazprom and Zarubezhneft, with whom Cacic will hold meetings on his visit. Cacic will also discuss cooperation in the gas, oil and power industries and meet with interested investors in Croatian shipyards in Moscow. The government has recently said it would look for solutions to rescue failing shipyards in the Adriatic ports of Rijeka and Trogir.

…naglasak je na "several hundred million Euros" 🙂 Hypo analitičari primitivnog tipa (Balgač..) su procijenili državni udjel na 540 mil kuna !!!..sad svatko treba sam procijeniti radi li se o kunama ili eurima…

ma ne.oni su samo pomnozili udio sa ondasnjom cijenom .uopce nisu se izjasnjavali o realnoj ,fer vrijednosti u slucaju preuzimanja ili kupnje udjela.
jer je ona ocito mnogostruko visa
vjerojatno su sutili zato da skupljaju
jedini koji su pogrijesili su oni koji su kupovali na vrhovima umjesto u korekcijama

Jedno pitanje….ako sutra kupim Petrokemiju dali sudjelujem u privatizaciji ili sam zakasnio????? [rolleyes]

Laži izmišljaju ljubomorni i nesposobni šire ih budale a vjeruju idioti!!!

kolege ima li promjena u top10? hvala

New Report

Close