PTKM (Petrokemija d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska PTKM (Petrokemija d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.



Nije bitan dobavljac, bitna je cijena. Cak i da ostanu na INA-i, svaki monopolist uvjek drasticno spusti cijene kad nanjusi konkurenciju…

Ostali su u INI i upravo zato su potpisali novi dvogodišnji ugovor koji je znatno povoljniji
http://zse.hr/userdocsimages/novosti/aK7M2WctTRxWbu1Q8r6YmA==.pdf
[/quote]
ne vidim da je niti skuplji a niti povoljniji.
Odakle tebi da je povoljniji?

Moji postovi nisu poziv niti na kupnju niti na prodaju dionica, niti na bavljenje dionicama, niti su investicijski savjeti

Komercijalni zapisi u iznosu od 47,2 milijuna od 276 dana stopa je 6.8 posto….

Napravi razliku http://pravipotez.blogspot.com/

Bio bi red da su objavili i detalje sporazuma,TREBAO bi biti povoljniji,inače ne znam čemu žurba.Nadam se da će bloger već to istražiti.Ipak ima puno veći utjecaj od nas ostalih dioničara.

"Only dead fish swim with the stream"


Bio bi red da su objavili i detalje sporazuma,TREBAO bi biti povoljniji,inače ne znam čemu žurba.Nadam se da će bloger već to istražiti.Ipak ima puno veći utjecaj od nas ostalih dioničara.

I ja se slažem da bi trebali istražiti, ali žurbe ovdje nije bilo jer se pregovaralo od 2 mjeseca 2011. smatram da predsjednik uprave PTKM ne bi potpisao ugovor na dvije godine ako ugovor nije povoljan za PTKM…

Napravi razliku http://pravipotez.blogspot.com/

a možda je bio sretan sa visokom cijenom i potpisao videći da će cijene još up…… [smiley]

http://hr.seebiz.eu/kemijska-industrija/petrokemija-i-prirodni-plin-potpisali-ugovor-o-isporuci-plina/ar-20055/
[thumbsup]

POKRET OTPORA



Bio bi red da su objavili i detalje sporazuma,TREBAO bi biti povoljniji,inače ne znam čemu žurba.Nadam se da će bloger već to istražiti.Ipak ima puno veći utjecaj od nas ostalih dioničara.

I ja se slažem da bi trebali istražiti, ali žurbe ovdje nije bilo jer se pregovaralo od 2 mjeseca 2011. smatram da predsjednik uprave PTKM ne bi potpisao ugovor na dvije godine ako ugovor nije povoljan za PTKM…
[/quote]

i ja se slažem da nitko ne bi potpisivao na dvije godine da nije dobio neki diskont….
mislim da ćemo rezultate vidjeti odmah u prvom kvartalu, tj. iz izvješća prvog kvartala.
Sada barem znamo da vrijeme remonta nije vezano za sigurnost opskrbe….(barem bi bilo logično donijeti taj zaključak…)

ne po meni remont bi i ja logicno radio kad je cijena plina najskuplja a to je upravo u zimskim mjesecima zbunjuju me trzezorski zapisi i to me brine

Trezorski zapisi po 9%, netko tko vrti 3 mlrd kuna nije se mogao kratkoročno zadužiti povoljnije? Puno manje važni klijenti u Bankama mogu ispregovarati najviše 7% kamate. To mi smrdi, ili mi nešto neznamo o poslovanju ili nekompetentno pregovaraju s bankama.

[b][/b]You never count your money when you're sittin' at the table


Trezorski zapisi po 9%, netko tko vrti 3 mlrd kuna nije se mogao kratkoročno zadužiti povoljnije? Puno manje važni klijenti u Bankama mogu ispregovarati najviše 7% kamate. To mi smrdi, ili mi nešto neznamo o poslovanju ili nekompetentno pregovaraju s bankama.

daj link da vidimo gdje se vidi kamatna stopa.

pitanje? koji je razlog sklapanja ugovora u vrijeme kada se najviše troši plin, u ovo vrijeme osjeća se uvijek neki pritisak? je li moguće sklopiti ugovor npr u šestom ili sedmom mjesecu ili je to u biti nebitno? mišljenja sam da bi se u ovim mjesecima moglo bolje ispregovarati kada realno plina ima viška.

Mozda ima veze s politikom, ipak je u tjeku smjena vlasti pa se mozda mogla ispregovarati cijena koju bi inace dezurni demagozi napali kao pogodovanje krupnom kapitalu naustrb malih kucanstava i siromasnih ljudi…


pitanje? koji je razlog sklapanja ugovora u vrijeme kada se najviše troši plin, u ovo vrijeme osjeća se uvijek neki pritisak? je li moguće sklopiti ugovor npr u šestom ili sedmom mjesecu ili je to u biti nebitno? mišljenja sam da bi se u ovim mjesecima moglo bolje ispregovarati kada realno plina ima viška.

Dobavljači plina su svjesni da je zimi skupo, a ljeti jeftino, tako da sezonski karakter zasigurno ne utječe na formiranje cijene. A pregovori su, koliko znam, započeli još u veljači.

Na žalost, ni ovoga puta ne znamo detalje ugovora, tako da nam je za vjerovati kako je Jagušt, koji je nedvojbeno bolji diša od svojeg prethodnika, zahvaljujući prvenstveno svojoj stručnosti i iskustvu, uspio ispregovarati najpovoljnije moguće uvjete za PTKM.

Osim jako povoljnih uvjeta, ne postoji niti jedan drugi razlog da se ugovor potpiše na dvije godine, jer 2013. godine PTKM bi trebala moći u vlastitom aranžmanu kupovati plin izravno od dobavljača.

Sve u svemu, tko je u PTKM, kladi se na Jagušta. Tko nije, kladi se protiv njega. 😀

Također, prema svemu sudeći, 4q mogao bi biti ili negativan ili na nuli. To, na nekakvoj P/E = 8 razini, daje tržišnu kapitalizaciju od 800 do 900 milijuna kuna, odnosno od 240 do 260 kn. Ne računajući eventualne pozitivne efekte plina.


Mozda ima veze s politikom, ipak je u tjeku smjena vlasti pa se mozda mogla ispregovarati cijena koju bi inace dezurni demagozi napali kao pogodovanje krupnom kapitalu naustrb malih kucanstava i siromasnih ljudi…

Krupni kapital i Petrokemija?
O kojem krupnom kapitalu je riječ?

Uz znanje inajsd info ti nije potreban.........

Također, prema svemu sudeći, 4q mogao bi biti ili negativan ili na nuli. To, na nekakvoj P/E = 8 razini, daje tržišnu kapitalizaciju od 800 do 900 milijuna kuna, odnosno od 240 do 260 kn. Ne računajući eventualne pozitivne efekte plina.

Ja očekujem lijep plus, ipak podaci o izvozu će pokazati bolje podatke u ovome 12 mjesecu, količina izvoza prošle godine bila je 157+157+178= i ptkm je ostvarila gubitak od 10 milijuna Kn, dok ove godine izvoz u 10 mjesecu bio je 151 milijun Kn, očekujem u 11 oko 190 milijuna, i oko 300 milijuna u 12 mjesecu od izvoza, dok je PTKM ove godine povisila dva puta cijene gnojiva u RH stoga pozitivan rezultat bi trebao biti i u 4q a djelovanje plinog ugovora osjetiti će se već u 1q……..

Napravi razliku http://pravipotez.blogspot.com/

New Report

Close