PTKM (Petrokemija d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska PTKM (Petrokemija d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Cjene na burzi u ovo vrijeme nisu odraz stvarnog stanja u pojedinim firmama, pa tako i u Petrokemiji. Naročito o onim firmama kod kojih se to može dokazati fundamentima. Više je to odraz dogadjanja u svjetskim relacijama koje su prenesene i na naše tržište.
Utjecaj takodjer ima i politika, interesi grupa, špekulanti i t.d.
Dovoljno će biti samo da se prije lokalnih izbora najave neke "novosti" pa da se situacija preokrene.
Izmedju ostalog to je i razlog zbog kojeg je ova dionica likvidna. Da nije tako čekala bi na listi nelikvidnih……..

minimaxi:
“samo me interesira da se u ovom trenutku desi privatizacija, tko će i po koliko kupovati PTKM …češ češ po glavi ”
Možda nećeš dugo čekati…..ali za svaki slučaj nastavi sa ćeškanjem

marcello


minimaxi:
"samo me interesira da se u ovom trenutku desi privatizacija, tko će i po koliko kupovati PTKM …češ češ po glavi "
Možda nećeš dugo čekati…..ali za svaki slučaj nastavi sa ćeškanjem

Slažem se s ovim u potpunosti…
Bit će državi teško namaknut pare bez prodaje obiteljskog srebra…u ovome trenutku PTKM je nešto što dobro mogu prodati…za razliku od nekih drugih stvari koje imaju za prodavati…
To je moje skromno mišljenje…
A po koliko…ima ovdje upućenijih koji će na to pitanje dati odgovor…ali stalno se provlačila cifra 270 kuna kroz tu priču o privatizaciji…ako se ne varam…

Kud ja uđem tu više ni trava ne raste...

Eto i danas sam kupio nešto dionica PTKM, ako padne još ću kupiti i to je prednost jeftinoće…………

Napravi razliku http://pravipotez.blogspot.com/

Popustila prodaja i spustila se niže…ko ima keša…taj je zakon…

Kud ja uđem tu više ni trava ne raste...


Eto i danas sam kupio nešto dionica PTKM, ako padne još ću kupiti i to je prednost jeftinoće…………

I tako piše najveći optimist na ovom topicu. ‘Ako padne još ću kupiti’ znači skupo je kupovati na ovim razinama.
Nadam se da sad shvaćate da ste namagarčeni od strane nekolicine ovakvih… koji su do sada drukali i istovremeno prodavali, a sada mudro šute i kupuju od onih kojima su donedavno prodavali.



Eto i danas sam kupio nešto dionica PTKM, ako padne još ću kupiti i to je prednost jeftinoće…………

I tako piše najveći optimist na ovom topicu. ‘Ako padne još ću kupiti’ znači skupo je kupovati na ovim razinama.
Nadam se da sad shvaćate da ste namagarčeni od strane nekolicine ovakvih… koji su do sada drukali i istovremeno prodavali, a sada mudro šute i kupuju od onih kojima su donedavno prodavali.
[/quote]
EZdaj ne lupaj! Nitko nije na ovom forumu (pa niti ti, ako se pogledaju tvoji postovi unatrag) da nekome
prodaje vjeru, filozofiju ili garantira poslovni uspjeh. Optimizam ili pesimizam su osobna stvar svakog od nas a tako i odluke kad će i po koliko kupovati. I ja ću kupiti (nedavno već jesam!) ako dionica krene još niže.
To me vraća u lijepa vremena iz 2004/5. [bye]

marcello




Eto i danas sam kupio nešto dionica PTKM, ako padne još ću kupiti i to je prednost jeftinoće…………

I tako piše najveći optimist na ovom topicu. ‘Ako padne još ću kupiti’ znači skupo je kupovati na ovim razinama.
Nadam se da sad shvaćate da ste namagarčeni od strane nekolicine ovakvih… koji su do sada drukali i istovremeno prodavali, a sada mudro šute i kupuju od onih kojima su donedavno prodavali.
[/quote]
EZdaj ne lupaj! Nitko nije na ovom forumu (pa niti ti, ako se pogledaju tvoji postovi unatrag) da nekome
prodaje vjeru, filozofiju ili garantira poslovni uspjeh. Optimizam ili pesimizam su osobna stvar svakog od nas a tako i odluke kad će i po koliko kupovati. I ja ću kupiti (nedavno već jesam!) ako dionica krene još niže.
To me vraća u lijepa vremena iz 2004/5. [bye]
[/quote]

Evo ti onda da vidiš jeli ti dovoljno jeftino..

Najbolje ponude [ PTKM-R-A ] Kupnja Cijena
71 80,50
20 80,11
7 80,00
99 77,27
120 77,25
54 77,24
130 77,22
305 77,20
170 75,00
100 74,01
Cijena Prodaja
82,50 199
83,00 71
85,00 150
86,90 31
87,00 50
89,00 100
89,85 175
89,87 112
89,99 100
90,00 530

Čini mi se da svi čekaju Cartmannov target, nemoj da čujem ništa kontra Cartmanna!

Za loše odlučivanje i loše rezultate krive druge, a kada se radi o uspjehu onda ga pripisuju samo sebi………… Takva je većina ljudi……….
Na ovoj temi samo traže se nickovi koji će kriviti , bitno u svemu tome je da PTKM neće poslovati negativno u 1q 2009. a sada što je cijena dionice pala to je sve dio tmurnog vremena…….

Napravi razliku http://pravipotez.blogspot.com/


Cjene na burzi u ovo vrijeme nisu odraz stvarnog stanja u pojedinim firmama, pa tako i u Petrokemiji. Naročito o onim firmama kod kojih se to može dokazati fundamentima. Više je to odraz dogadjanja u svjetskim relacijama koje su prenesene i na naše tržište.
Utjecaj takodjer ima i politika, interesi grupa, špekulanti i t.d.
Dovoljno će biti samo da se prije lokalnih izbora najave neke "novosti" pa da se situacija preokrene.
Izmedju ostalog to je i razlog zbog kojeg je ova dionica likvidna. Da nije tako čekala bi na listi nelikvidnih……..

minimaxi:
"samo me interesira da se u ovom trenutku desi privatizacija, tko će i po koliko kupovati PTKM …češ češ po glavi "
Možda nećeš dugo čekati…..ali za svaki slučaj nastavi sa ćeškanjem

Da se razumijemo, ja kupujem stalno od kad je na 200 kn bila, kupujem i sada na ovim razinama …. samo češkam se i dalje te očekujem konkretan odgovor a ne filozofiranje.

Pitam konkretno dakle: koja firma ili fond ili tkogod bi mogao biti zainteresiran za PTKM i zašto.

Nadam se da vam pitanje nije prekomplicirano, te molim filozofe da ne filozofiraju već da ponude nekakve odgovore (malo konkretnije).

Hvala [thumbsup]

A i ti si isto našao gdje češ vrijeme gubiti. Bolje da si otišao na seminar o razmnožavanju jednojajčanih algi, nego na BRA

[/quote]

Da se razumijemo, ja kupujem stalno od kad je na 200 kn bila, kupujem i sada na ovim razinama …. samo češkam se i dalje te očekujem konkretan odgovor a ne filozofiranje.

Pitam konkretno dakle: koja firma ili fond ili tkogod bi mogao biti zainteresiran za PTKM i zašto.

Nadam se da vam pitanje nije prekomplicirano, te molim filozofe da ne filozofiraju već da ponude nekakve odgovore (malo konkretnije).

Hvala [thumbsup]
[/quote]

Kolega na forumu je napisano stotine stranica u svezi zainteresiranih u slučaju privatizacije dijela ili cijelog portfelja Petrokemije.
Mislim da je jedino konkretna ponuda stigala od Todorića,a za tvornicu su se intersirale slične kompanije iz norveške i skandinavije.
Postojala su nagađanaja da su tvornicu obilazili i Rusi ali nemogu naći link u svezi istog, pa smatram samo rekla – kazala što može a i ne mora biti istina.
Interes u kupovini tvornice bi mogli imati i vlasnici te distributeri plina, i proizvođači i distributeri umjetnog gnojiva.
Što se tiče fondova, generalno za sada mirovinski ne mogu kupovati, OIFovi su bez novca a strani imaju sličnih i boljih prilika na svom tržištu.
Ako ti imaš neke informacije slobodno reci.

Onome tko zna čekati, vrijeme otvara vrata.

Ako i kada dođe do kretanja krobija u plus živo me zanima hoće li se i kojim tempom ova dionica oporavljati?
Mišljenja?

Kud ja uđem tu više ni trava ne raste...

MOSKVA Hrvatsko izaslanstvo osiguralo zime bez briga
Polančec u Moskvi – Gazprom će Hrvatskoj slati više plina
Autor Marko Stričević

Foto: Patrik Macek
Foto: Patrik Macek

Hrvatsko izaslanstvo na čelu s potpredsjednikom Vlade Damirom Polančecom danas je u Moskvi, nakon pet godina, obnovilo rad Međuvladine rusko-hrvatske komisije za trgovinsko-gospodarsku i znanstveno-tehničku suradnju. Već sutra trebao bi biti potpisan niz načelnih dogovora.

Očekivano, u glavnu temu razgovora prometnuo se energetski sektor. Iznova su aktualizirani projekti transporta ruske nafte preko hrvatskog teritorija (Družba Adria) te uključivanja Hrvatske na plinovod Južni tok, koji, zaobilazeći Ukrajinu, ispod Crnog mora, pa preko Bugarske i Srbije zasad tek traži put do zapadnoeuropskih tržišta. Premda upozorava na ovisnost Hrvatske o ruskom plinu, Vladino izaslanstvo na pregovorima je od Gazproma tražilo (i prvi put dobilo) zeleno svjetlo za povećanje isporuke sa sadašnjih 1,15 na 2,6 milijardi kubičnih metara na godinu.

Vlada svoju strategiju objašnjava povećanom potražnjom koja bi trebala pratiti razvojne planove do 2020. godine. Pritom se, objašnjava Polančec, dogovaraju i alternativni dobavni pravci, među ostalim, i iz Alžira. Hrvatskoj 31. prosinca 2010. godine istječe ugovor o nabavi zemnog plina od ruskog Gazproma, no koliko ćemo ubuduće plaćati – još nije poznato. S obzirom na nedavne najave ruskog vrha, očekuje se dvostruko viša cijena plina za našu regiju.

Na kasnijem druženju s hrvatskim poduzetnicima u Rusiji Polančec je izrazio i nadu da će strateška suradnja između Hrvatske i Rusije pridonijeti povoljnijem statusu hrvatskih tvrtki na recesijom uzdrmanom, ali i dalje perspektivnom ruskom tržištu.

Napravi razliku http://pravipotez.blogspot.com/

New Report

Close