PTKM (Petrokemija d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska PTKM (Petrokemija d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.


Povećanje cijene plina još nije izglasano.
Čak i da bude, povećanje plina konkretno ne znači povećanje troškova 20%. Gubitak koji je stvarala Petrokemija bio je za posljedicu velikih kamata koje je imala na dug koji će biti otpisan i zbog kontinuirane neisporuke plina nije mogla imati proizvodnju.
Kada bi i ako bi se povećala cijena plina, tada bi ospkrba tijekom cijele godine bila potpuna i zadovoljavajuća te bi time Petrokemija ne bi više proizvodila gubitke. Kako ne bi proizvodila gubitke i ne bi više bilo tih kamata na dug, čak i po cijenu poskupljenja ne bi se dogodilo ništa negativno. Ta vijest je pozitivna vijest.
Na kraju, to je samo prijedlog, a nikako nešto sigurno.


znači kada poskupljuje plin davorine , za petrokemiju je to pozitivno, jelda , kada energent poskupljuje, tebi je pozitivno.
po toj logici i kada nafta poskupljuje , tebi je i to ok.
znam nije za ovu temu ali samo cu ti reci da se barem 3-4 svjetske indeksa drmaju kada nafta ili bilo koji enrgent, poskupljuje.
ali bitno daje petrokemje vanzemaljac, na kojega ništa ne utječe

*******
Citat: “Čak i da bude, povećanje plina konkretno ne znači povećanje troškova 20%. Gubitak koji je stvarala Petrokemija bio je za posljedicu velikih kamata koje je imala na dug koji će biti otpisan i zbog kontinuirane neisporuke plina nije mogla imati proizvodnju.
Kada bi i ako bi se povećala cijena plina, tada bi ospkrba tijekom cijele godine bila potpuna i zadovoljavajuća te bi time Petrokemija ne bi više proizvodila gubitke. ”

Povećanjem cijene imala bi cjelogodišnju isporuku i radila bi bez zastoja, znači ne bi stvarala gubitke. Jedno vuče drugo, a ne treće.

ovaj post ne poziva na kupnju/prodaju dionica

Podsjetimo se…..
Kada je pesimista oko tebe teže ti je za raditi probaj ti stvoriti nešto kada je oko tebe negativno razmišljanje, probaj samo igrati neki sport ako razmišljaš negativno nećeš daleko dogurati…..
Mnogo dionica je raslo a nema približni potencijal kao PTKM, kažu stvara gubitak ali da su na promet od preko milijardu Kn povećali cijenu od 10% kao u HEP-u onda nema gubitka i da se prisjetimo i HEP je bio gubitaš a sada ima profit preko pola milijarde Kn, ili da se pogon ne gasi preko zimskih dana jer ako ga ne koristiš gubiš dakle da je bila ravnomjerna isporuka plina nema veze što je visoka cijena plina.
Očekujem sve bolju klimu za PTKM i proizvodnju preko zimskih dana, zato sam i uložio u nju, rezultati će doći….. Pozdrav

Napravi razliku http://pravipotez.blogspot.com/

230kn ptkm 460 kom

Povećanjem cijene imala bi cjelogodišnju isporuku i radila bi bez zastoja, znači ne bi stvarala gubitke. Jedno vuče drugo, a ne treće.
[/quote]

pojednostavimo: petrokemija sa ovom eventualno većom cijenom plina plaća otpis duga. Nadajmo se da su prošla vremena “po babi i stričevima” i da će se država ponašati kao dobar gospodar. Pa mi bi trebali u Europu, zar ne?

http://whycroatia.blogspot.com/

dobro je jutros krenulo sa PTKM, izgleda da su ipak prevagnule dobre vijesti

Matematika je jednostavna: recimo da je udio cijene plina u cijeni petrokemijinih proizvoda 7%. Nek taj plin poskupi 20%. 20% na 7% je dodatnih 1,40%. Treba li dalje racunati koliko to ima utjecaja na eventualno povecanje cijene proizvoda i reagiranje trzista na “takvo ogromno” povecanje cijene proizvoda? Nitko ne bi ni skuzio. Dakle, to mahanje cijenom plina je skoro pa zanemariva stvar.

I što sada, nitko ne reagira, izgleda svi vrte telefone i zovu brokere…
Koje su nove informacije…, ako ih ima…, osim što pada…

Ma gotov je pad, paničari se istresli, ko je jamio, jamio je..Kupnja se slaže.A ja bio vani na ručku, ko mi je kriv..[smiley10]


Matematika je jednostavna: recimo da je udio cijene plina u cijeni petrokemijinih proizvoda 7%. Nek taj plin poskupi 20%. 20% na 7% je dodatnih 1,40%. Treba li dalje racunati koliko to ima utjecaja na eventualno povecanje cijene proizvoda i reagiranje trzista na “takvo ogromno” povecanje cijene proizvoda? Nitko ne bi ni skuzio. Dakle, to mahanje cijenom plina je skoro pa zanemariva stvar.

Govoriš o hipotetičkim brojevima pa ja ne vidim svrhu ovakvoga nagađanja.
A što ako nije 7% nego je 40% (da i ja malo lupetam).[smiley2]

Činjenica je da Petrokemija u ukupnoj potrošnji plina u Hrvatskoj sudjeluje sa oko 24% što čini sigurno više od 7% u cijeni proizvoda.

Pozdrav

ma koja panika…pad je dobar koliko i rast…posjedujem ovu dionicu,vjerujem u nju na duže staze i ovo mi je dobra prilika za dokup..iskreno što se mene tiće volio bih je vidjeti još niže…pozdrav svim prodavateljima!!!

Podsjetnik na par činjenica:
1. Plina ima dosta, nema više zastoja u proizvodnji.
2. Država povećala udjel u vlasništvu (izgledna privatizacija).
3. Nema više utega od kamata po dugu za plin.
4. Prijedlog da plin poskupi tek mora proći Vladu.

Ukratko, svi su uvjeti da PTKM uz gnojivo i čađu počne prizvoditi i dobitak! [smiley2][smiley1][smiley2]

"Bolje živjeti sto godina kao milijunaš, nego sedam dana u bijedi."


Podsjetnik na par činjenica: 1. Plina ima dosta, nema više zastoja u proizvodnji. 2. Država povećala udjel u vlasništvu (izgledna privatizacija). 3. Nema više utega od kamata po dugu za plin. 4. Prijedlog da plin poskupi tek mora proći Vladu. Ukratko, svi su uvjeti da PTKM uz gnojivo i čađu počne prizvoditi i dobitak! [smiley2][smiley1][smiley2]

Ova prva tri su najbitnija ,ali slijepci ih trenutno ne vide, četvrta je apsolutno nebitna ,ako i bude 20% što čisto sumnjam!![smiley2]

Lijepo si ovo napisao. Same činjenice.

Bez straha, pohlepe i sentimentalnosti.

Kako se danas netko nakrcao zahvaljujući paničarima, 2.5 milijuna kn prometa.
Jučer na svim vjestima bombardiranje o povećanju cijene plina za Petrokemiju, danas naslov i u Poslovnom što je izazvalo određenu paniku ali se na kraju stabilizirala na 220 što je pad od samo 1.84%.
Dobar pokazatelj granice otpora.

New Report

Close