PTKM (Petrokemija d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska PTKM (Petrokemija d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

e sad kako mirovinac smije kupovati po koje zakonu i ko to kontrolira inace drago mi je da je kupio


Kada svi prate ove vani, ali to sam napisao i prije, da naše tržište nije normalno, i da bi svaki veći amerikanac mogao iskorisiti situaciju tako što naši prate EU i Ameriku, ali to je cijena ludosti….

[/quote]

ma ne brini se BB, dok je nama ulagaca-investitora poput tebe, sve bu ok…

nisi valjda prodal?

ume da broji sarafe, ali krivo:procenat i tacno; povjest;samnom, neznam, 100 ATPL=1000E, uvjek, vjest..plata?!, dejstvuje


Nisu ih istjerali jer ih nitko ne može istjerati. Otišli su sami, kad su skužili da dolazi recesija i da im se ne isplati riskirat. Vjerojatno su očekivali da će cijena PTKM vremenom pasti ispod 150 pa bi onda opet kupovali jer po zakonu mifovi moraju prodavati (u roku godine dana), što, s obzirom na današnji dan, još nije isključeno.

Ako su slovenci vec morali izlaziti mogli su ih MIFovi pustiti pa da slovenci moraju prodavati po 150-140kn, a ti bi mogao kupovati po tim cijenama i zaraditi (ako vec vjerujes u rast). Ovako su slovenci izasli po najvisoj mogucoj cijeni, ovo im je poklon zbog kojeg mogu biti zahvalni do kraja zivota. A poznajvajuci prilike u nasoj zemlji, i bit ce zahvalni, a tu zahvalnost ce iskazati u $$$ na privatne racune clanova uprave i fond managera mir fonda.

@ cartmann

Jesi li ti svjestan težine svojih riječi (slova) !?

Onome tko zna čekati, vrijeme otvara vrata.

MiFovi su i poslani u JDD kotaciju da bi manipulirali tržištem i zgrtali pare u đepove političara, to su pokazali odmah na početku kupujuci oblak zvan Optima po cijeni zlata. Za par godina ce nestati s scene prepunih djepova i nitko nece znati za njih. Tko se pita gdje je danas Milan Kovač? A to doba su se krali milijuni na očigled svih, a lopove nije imao tko osudit jer su lopovi bili vrhovna vlast. Danas je situacija nešto bolja, ali ne previše.

Ajd da se i ja slazem s tobom

Barem djelomicno

Kao što sam i mislio, mirovinci gule bivše radnike..
AZ OMF u petak, 10.10. kupio 5.710 komada, a protrgovano je 8.530 kom
Erste Plavi OMF u četvrtak 09.10. kupio 15.000 kom a protrgovano je 17.723 kom, od toga je VICTORIA prodala 8.000 kom.
Znači, u četvrtak i petak protrgovano je 26.253 komada, a samo za 8.000 znamo tko je prodao.
U ponedjeljak 06.10. je prošlo 3.242 kom, u utorak 07.10. još 4.868 kom.
Pretpostavljam da se Cartmann pridružio bivšim radnicima u rasprodaji svojih 9 i pol dionica još prošli tjedan tako da kad ovim brojkama dodamo ovotjedni promet od 14.253 komada, ispada da su bivši radnici ispucali pola svoje municije. Od njih nisam ni očekivao da drže dionicu jer valjalo bi prije smrti ipak probati i novi gebis.. No ipak me ova rasprodaja zabrinjava..
Pozdrav svim dioničarima Petrokemije


MiFovi su i poslani u JDD kotaciju da bi manipulirali tržištem i zgrtali pare u đepove političara, to su pokazali odmah na početku kupujuci oblak zvan Optima po cijeni zlata. Za par godina ce nestati s scene prepunih djepova i nitko nece znati za njih. Tko se pita gdje je danas Milan Kovač? A to doba su se krali milijuni na očigled svih, a lopove nije imao tko osudit jer su lopovi bili vrhovna vlast. Danas je situacija nešto bolja, ali ne previše.

evo ga:)
http://www.b92.net/biz/fokus/intervju.php?yyyy=2007&mm=12&nav_id=274775
a onaj HDZ-ovac stari…da…njemu ni traga ni glasa, mozda je sa Zagi-jem bio u Becu…
http://www.sabor.hr/Default.aspx?art=15803

ne znam puno o Optimi, no kako oni pune djepove politicara? samo na taj nacin sto pumpaju pred izbore i narod glasa za njih jer je svima dobro
ak su lokalni izbori, ako bude privatizacije biti ce poslije izbora(je li to 5.mjesec??) a prije toga ce podijelit izvanrednu za 2007.g. i dividendu za 2008 godine, tako da radnici "zarade" (kako kaze Sanader) puno na mali ulog i onda nakon isplate dividende idu izbori a potom privatizacija…
ako se to pokaze tocno, prvi indikator za to ce biti sazivanje skupstine ne u 7.mjesecu kao prosli put nego odmah prije lokalnih izbora, a poslije godisnjeg izvjesca i podjela dividendi pred lokalne izbore..

na taj nacin Sanader ce preveslati birace ponovo…indirektno za lokalne politicare…maher pravi

PRODAJA DIONICA PTKM JE ISTO ŠTO I PRODAJA ZEMLJIŠTA PRIJE POČETKA IZGRADNJE AUTOCESTE


ne znam puno o Optimi, no kako oni pune djepove politicara? samo na taj nacin sto pumpaju pred izbore i narod glasa za njih jer je svima dobro

U slucaju optime su placali dionice 3x vise no sto vrijede u najboljem slucaju. Npr. kao da Mesarićeva žena prodaje prostor od 30m2 u Kutini za 30 tisuca eur i nemože ga prodat godinama, a onda ga odjednom proda za 100.000 eur – Petrokemiji.

Petrokemija je među najlikvidnijim dionicama pa s njom nije baš lako muljat, ali eto pogledaj komentare s kraja prošlog tjedna, u nekim trenucima je kupnja bila tako mala da su isplivali nalozi po 1 kunu za dionicu. I tad zamisli da želiš prodati 5000kom jer si dobio margin call ili nekom duguješ pare a sve vijesti ukazuju da ce cijena još drastično pasti. Ako kreneš u bezglavu rasprodaju prosjek izlaza ce ti bit 150kn, kupnja je vec povucena, na tržištu vlada panika. 5000×150= 750.000 kuna. Ali zato nazoves svog prijatelja u MIFu i kazes mu da kupi tvoje dionice, das nalog za prodaju po 210kn, prijatelj iz MIF-a poklopi cijelu prodaju zaključno s tvojih 5000kom. 5000×210=1.050.000 kuna. Tih 300 tisuca podjelite i svi sretni.

@Cartmann,
nemoj podlijegati medijskim površnim politikantskim napisima i konstrukcijama. Drži se ekonomskih pokazatelja i tk-a, to bolje poznaješ nego političku scenu i događaje iz ’90.-ih, kako su se oni zbilja događali i koji su akteri imali koju ulogu i težinu, a ne kako to konstruira Slobodna, Feral ili slična "žuta štampa" u HR… (Što misliš u čijem interesu?) Nhf

Svoj komentar ne temeljim na navodima ferala, dapače, o novinarima koji su radili u tom listu imam izuzetno loše mišljenje, ti ljudi su veći muljatori i gnjide od onih o kojima su pričali. A to također ne temeljim na navodima drugih tjednika vec vlastitom iskustvu koje nema veze s politikom.

O događajima 90tih gledano ih vlastitog iskustva ne znam mnogo jer sam ipak bio premlad, samo znam da je član uže obitelji radio u jednoj maloj splitskoj firmi (za soc. pojmove, tad nije bilo one-man privatnih firmi), imali su cca. 40tak poslovnih prostora širom dalmacije, od velikih i atraktivnih u centru grada do malih na periferiji i manjim mjestima. Jednog dana bane na vrata neki lik i kaze "ja sam vas novi vlasnik, upisite me u knjigu dionicara". Gledaju ga u uredu direktora i smiju se. Kaze "ja sam sve dogovorio s Milanom Kovacem". Smiju se i dalje, moja majka mu kaze "pa ne mogu vas samo tako upisati u knjigu dionicara, morate donjeti potrebnu dokumentaciju". On kaze da je sve dogovorio s M. Kovačem, da ga zovu i pitaju. Svi i dalje gledaju u čudu, ali nema druge, nazovu taj broj i nakon nekoliko pokušaja javi se baš M. Kovač, prvo nema pojma o čemu se radi, ali onda se kao sjeti i kaze "ok, upišite tog čovjeka". Moja majka mu kaže da to ne može, da mora imati dokument. Za par minuta na fax stiže rukom ispisan papir na kojem pise "Upišite gospodina A. A. u knjigu dioničara na ime dionica HFP-a" te pecat i potpis M. Kovac. Na bijelom listu papira, bez memoranduma, rukom pisan. Lik je u sljedecih par mjeseci sve atraktivne prostore prodao sam sebi za simbolične iznose, nešto i kompezirao nepostojecim dugom i dao u najam toj firmi za veliku cifru. Vjerojatno je neki manji dio nakon prodaje svih atraktivnih prostora i uplatio na racun HFP-a, a mozda i nije. Firma ode u stečaj, na sve se zaboravi, lik i dalje šeta Splitom, vozi novi mercedes ML i ispija kaficu na suncu. Koliko god nevjerojatno zvucalo.

A to je bila jedna mala nebitna firma, strah me i pomislit koliko takvih slučajeva ima širom Hr.

Btw., kad smo vec kod muljaza, obvezni mirovinski fond prekrsi Zakon i kupuje dionice firme cija je kapitalizacija manja od 650 mil. kuna što se jasno može vidjeti uvidom u top10 SDA. Što mislite hoće li netko odgovarati za to, ici na sud i platiti kaznu? Ne, ali kad vas zaustavi bez pojasa idete na sud i platite kaznu, makar niste ugrozili nikog (osim sebe samog). Kad fond napravi transakciju od milijun kuna kojom krsi zakon na sud ne ide nitko. I to u 2008., kazem, strah me i pomisliti sto se radilo 1991, 1992…


Btw., kad smo vec kod muljaza, obvezni mirovinski fond prekrsi Zakon i kupuje dionice firme cija je kapitalizacija manja od 650 mil. kuna što se jasno može vidjeti uvidom u top10 SDA. Što mislite hoće li netko odgovarati za to, ici na sud i platiti kaznu? Ne, ali kad vas zaustavi bez pojasa idete na sud i platite kaznu, makar niste ugrozili nikog (osim sebe samog). Kad fond napravi transakciju od milijun kuna kojom krsi zakon na sud ne ide nitko. I to u 2008., kazem, strah me i pomisliti sto se radilo 1991, 1992…

Kolega jednom ste se referilali na temi petrokemija navodeći primjer u nogometu. U nogometu sudac sudi po pravilima nogometne igre PNI. Osim toga mora voditi računa o duhu PNI i fer play-u. To vas nekad dovede u situaciju da naoko morate biti nepravedni da bi pravda i pravila bila zadovoljena. U ovom slučaju radi se o takome nečemu. Za primjer ću vam staviti link pa pogledajte i kažite da li je bilo sve po PNI ili… Može ? Pozdrav !

u EU ne na kredit, već s GOTOVINOM !

New Report

Close