PTKM (Petrokemija d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska PTKM (Petrokemija d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Ako nekog zanima, skriveni na prodaji po 220, vidi se 300 kom…

Još malo pa i ja idem u dokup, hoću da budem uz rame sa Geronimom i EuropaZdaj, možda ova kriza potraje do sljedećeg tjedna kada stiže gotovina
Pozdrav strpljivima

Do 240 kuna svega 148 dionica

Sada se računa tko će koliku imati dobit………..
Sada pokazatelji postaju primarni………… [lol] [lol]

Napravi razliku http://pravipotez.blogspot.com/

At one point last week, there was only 75,000 tonnes of inventory in North America at a time when there should have been 1 million tonnes, Brownlee said.

Ovo je isječak misli šefa POTASH-a

Kog zanima sve evo link:

http://www.reuters.com/article/marketsNews/idCAN1727540820080917?rpc=44

dobit od 450 milja kuna uz povrat od 15 godina znači da ptkm vrijedi 2020 kuna.

Lijepo sam vas jučer upozorio, netko se iskrcavao sa skrivenim nalogom po 220 kuna, lijepa količina se mogla dokupiti..
Nemam više casha, a i nalog je povučen. Ne očekujem do 3Q više ovakvu rasprodaju, a onda zaboravite i na ove današnje cijene. Moja prognoza za 3Q: 100.000.000 kn ili više, a onda i cijena ide minimalno na BV.
Bez obzira na sve priče o privatizaciji, koje može i ne mora biti.
Nakon prodaje INA-e neće nastati kolektivni stampedo na burzu, već selektivni dokup samo onih dionica sa jakim fundamentima, a valjda će i oni PTKM-a nakon 3Q biti još bolji..
Pozdrav svim ljudima dobre volje, ovo nije nagovor na kupnju već samo moje viđenje, a nisam nikakav znalac.

Upravo gledam CNBC. Yara Internat. trenutno u porastu za 14,5 % [thumbsup]. [bye]

marcello

Nesrazmjer u potražnji za gnojivom i u svjetskim proizvodnim kapacitetima je više nego očit. U zadnje vrijeme samo je YARA uspjela nešto kupiti (KEMIRA i SASKATCHEWAN) i pretpostavka je da će i drugi htjeti krenuti u kupnje kako bi povećali i ovako ogromne profitne stope. No problem je što se jako malo firmi prodaje, a novih investicija baš i nema. Ptkm bi za koji mjesec mogla dobro proći kad se ponudi na tržištu. Očito je da idućih 5 godina problema sa prodajom gnojiva ne bi trebalo biti.

dobit od 450 milja kuna uz povrat od 15 godina znači da ptkm vrijedi 2020 kuna.


Sada se računa tko će koliku imati dobit………..
Sada pokazatelji postaju primarni………… [lol] [lol]

opet pišeš a ne znaš…sada se gleda što može najviše narasti u dan dva tri , to probati uzeti, ako se vec nije jučer ja danas ni ne bi i probati uvaliti drugima što skuplje…eto to se sada računa

to ti gledaš kako uzeti 10%, neki gledaju kako uzeti 100-200-300%…

pozdrav!


Nesrazmjer u potražnji za gnojivom i u svjetskim proizvodnim kapacitetima je više nego očit. U zadnje vrijeme samo je YARA uspjela nešto kupiti (KEMIRA i SASKATCHEWAN) i pretpostavka je da će i drugi htjeti krenuti u kupnje kako bi povećali i ovako ogromne profitne stope. No problem je što se jako malo firmi prodaje, a novih investicija baš i nema. Ptkm bi za koji mjesec mogla dobro proći kad se ponudi na tržištu. Očito je da idućih 5 godina problema sa prodajom gnojiva ne bi trebalo biti.

Da tako je e istina kupili su osim Kandske(1,6 milijarde CAD za tvornicu koja nema NPK proizvodnju)
i tu Kemira i SASKATCHEWAN,

Napravi razliku http://pravipotez.blogspot.com/

@ knele
kratkoročno
Zanimljiva konstatacija, ona se ipak ne odnosi na ptkm jer su prometi maleni.
Treba biti jako oprezan na dionicama koje su zakucane u blokadu u nultoj sekundi.

dugoročnije
crobex će svojim putem, a ptkm-r-a svojim bez obzira na crobex

Onome tko zna čekati, vrijeme otvara vrata.

New Report

Close