PTKM (Petrokemija d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska PTKM (Petrokemija d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.


zna li netko tko je prodavao ovih dana, kupovao je vjerojatno, onaj erste, cudno, oni ionako nejdu ni na wc bez az-a, kojeg baš i ne vidim u PTKM

kažu neki ljudi da je ERSTE došao na cca 110 000 dionica. Skupština za pola sata je možda zadnja na kojoj se neće poštivati mišljenje malih dioničara. Uprava će uskoro morati pokazati malo više volje za suradnjom s dioničarima. Što se tiče prodavatelja mislim da bi bilo jako dobro kad bi se pojavio netko tko želi prodati veći broj dionica po ovim cijenama.

živjeli dobri ljudi.

dobit od 450 milja kuna uz povrat od 15 godina znači da ptkm vrijedi 2020 kuna.



zna li netko tko je prodavao ovih dana, kupovao je vjerojatno, onaj erste, cudno, oni ionako nejdu ni na wc bez az-a, kojeg baš i ne vidim u PTKM

A što ako nije kupovao Erste?
[/quote]
onda bi to bila vrlo povpljna situacija za PTKM, to bi bilo jako dobro!!

1. ako erste ispuca svoju kolicinu drugi ce nastaviti
2. da bi utrka bila zanimljiva mora biti barem 2 trkaca

Iz iskustva na INI da AZ fond ima najprije informacije, pa onda ostali fondovi, tako je bilo i s INOM kada je AZ fond kupovao po 1950-2100 4 tjedna prije izvješća a cijena ine je sada oko 2600 Kn………….

Napravi razliku http://pravipotez.blogspot.com/

u ovoj priči ključno je da prijatelji ili zainteresirane strane dođu do 835 280 dionica ili 25% firme.
U igri su po meni New York, ERSTE, KD, radnici i mi. Mislim da bi nas trebao vezati zajednički interes i zajednički nastup prema većinskom vlasniku. Također vrlo je realno da skupimo taj broj dionica.

Hoće li se sve ove spomenute grupacije moći dogovoriti pokazati će vrijeme. Taj broj dionica može biti interesantan i nekom od još jačih igrača koji možda želi upravaljati sa 25% ovakve firme.

Mislim da je svakom jasno kakve nam se tu mogućnosti pružaju, a što je najbolje za to ne trebamo pitati ministra poljoprivrede.

dobit od 450 milja kuna uz povrat od 15 godina znači da ptkm vrijedi 2020 kuna.



Sindikati očito ne žele izazvati paniku među novopečenim dioničarima – radnicima, što bi sigurno bio slučaj kad bi izašli u javnost s najnovijim informacijama. Tu se ne radio samo o divljanju cijena sirovina već i o potencijalno značajno većem problemu – cijeni plina, a znamo da plin sačinjava preko 70% sredstava za proizvodnju gnojiva odnosno troškova Petrokemije.

Pa dobro kad se već brineš – objasni ljudima ako je sve tako crno zašto je dionica Ptkm 230kn a ne 150 ili 100kn.
[/quote]

Zato što je na "aparatima", a to ljudi vide i bez da im ja objasnim. Ne vide isključivo oni koji ne žele vidjeti, a takvima nema ni svrhe objašnjavati. OMF Erste je u posljednje vrijeme kupio skoro 90.000 dionica, a cijena nije narasla ni kune, dapače, što je jasan znak da Erste OMF brani cijenu. Da isti nije stavio "branu" i da se tih 90.000 dionica krenulo prodavati cijena bi nedvojbeno bila mnogo niža, dapače, ako bi nastala panika zbog takve prodaje i višestruko niža.

Na odmoru sam sasvim slučajno susreo i razgovarao o pitanju Petrokemije s ljudima koji su u samom vrhu vlasti, na kraju sam ja morao braniti tezu da nije sve tako crno kao što oni predviđaju. Petrokemija je poput ostalih socijalistickih mastodonata izgradjena u specificno vrijeme s specificnim ciljem; radost seljaka je bila ispred profita, a ptkm nije imala (pravu) konkurenciju, niti je bilo planirano da je dobije, tad se racunalo da ce plansko gospodarstvo (komunizam) trajati dovjeka. Ali nestankom planskog gospodarstva i dolaskom trzisne (liberalne) ekonomije PTKM je kao i sve slicne kompanije upala u probleme, neke od takvih su vec odavno otišle u stecaj, a neke se umjetnim nacinom odrzavaju na zivotu (brodogradnja, ptkm, zeljezare,.. i sl.). Nitko nema jasan plan za buducnost, svi zive iz dana u dan, kad se pojavi gubitak gurnu financijsku inekciju do sljedeceg puta i tako sve dok ne odu s vlasti, tad vruci krumpir ode u ruke novih političara koji nastavljaju na isti nacin, nitko ne zeli ugasiti svjetlo i preuzeti kritike kolega političara koji bi takav scenarij iskoristili za vlastiti probitak i jeftine politične poene, makar i sami znaju da je takav potez ispravan tj. da je to bilo neminovno, samo pitanje trenutka i tko ce imati hrabrosti. Ako ptkm u skoroj budućnosti bude morala placati trzisnu cijenu plina sigurno ce zapasti u velike probleme, a i sad posluje s gubitkom. Kako je država vecinski vlasnik smatram da se to nece dogoditi (u skoroj buducnosti) jer ipak drzava nastoji sacuvati svoju imovinu, kao sto se moze vidjeti i time sto je poslala OMF da nasim novcem sacuva cijenu pktm iznad 200kn.

Za spekulante će uvijek biti mjesta, PTKM je poput ruleta, odlučuje samo sreca. Prvo treba imati sreće da cjelokupno tržište pređe iz bear u bullish fazu, tad treba imati srece da netko odluči napraviti "umjetni val", a tad treba opet imati sreće pa biti među onim malobrojnim koji ce uskociti na pocetku i zatim izaći na vrhuncu (kad vecina ulazi). Kao i do sad, 98% ulagaca ce u toj igri izgubiti, malobrojni priznati da su namagarčeni, a samo sretnici izvuci profit.


Zato što je na "aparatima", a to ljudi vide i bez da im ja objasnim. Ne vide isključivo oni koji ne žele vidjeti, a takvima nema ni svrhe objašnjavati. OMF Erste je u posljednje vrijeme kupio skoro 90.000 dionica, a cijena nije narasla ni kune, dapače, što je jasan znak da Erste OMF brani cijenu. Da isti nije stavio "branu" i da se tih 90.000 dionica krenulo prodavati cijena bi nedvojbeno bila mnogo niža, dapače, ako bi nastala panika zbog takve prodaje i višestruko niža.

Opet nisi konzistentan, te paušalno iznosiš svoju staru dobro poznatu retoriku o soc. mastodontu.
Površno i djelomično informiraš druge ,
Npr.

nedavno sa slikama dvije palete gnojiva napadaš Big Bossa, kao gnojiva iz Kutine ima na pretek i nemože se prodati, te da prodavači sugeriraju “jeftinije gnojivo iz uvoza,

1. http://business.hr/Defaul…53-4fa1-8e34-91775bae8655
Novi cjenik za Lasla nije iznenađenje. Kaže da već nekoliko tjedana nije bilo moguće kupiti ni kilogram gnojiva što je bio najbolji znak da Petrokemija sprema poskupljenje

2.
Pisao si da je Optima kupovana na IPO i isti taj Erste je kupio preko 30.000 kom. danas je cijena pala na 110 kn što je bitno ispod 600 milijuna kuna tržišne kapitalizacije i što se dogodilo – NIŠTA.
Pa da je sve tako crno i Erste bi ovdje odustao od daljnje kupnje.

3. Da ti imaš iti jednu informaciju koja bi potkrijepila tvoju tezu a koju si čuo od visokopozicioniranih dužnosnika , ne bi izdržao niti jedan sekunda te bi isto argumentirao i izložio na forum.

Stvari su ipak drugačije nego što ih želiš prikazati.

P.S.
Nekad kad sam čitao tvoje postove bilo je tu puno argumenata i linkova, a danas ostaje samo nostalgija za jednim od najboljih forumaša koji je nekad bio uzor svima a danas……….

Onome tko zna čekati, vrijeme otvara vrata.

Da citiram sam sebe;

"Ljudi vide i bez da im ja objasnim. Ne vide isključivo oni koji ne žele vidjeti, a takvima nema ni svrhe objašnjavati."

1. Oni koji vjeruju Laslu prodali bi dionice PTKM iste sekunde. Nema svrhe vaditi rečenice iz konteksta.

2. Sve što sam napisao o Erste OMF je istina, to svak može lako provjeriti. Erste kupuje ono što mu "političari" narede. I Sanader je na splitskoj rivi urlao da se heroji neće morati skrivati kad on dođe na vlast, pa je par godina poslje Gotovinu isporučio u zatvor. I što se dogodilo – NIŠTA!

3. Informacije su odavno poznate svima – Ne vide isključivo oni koji ne žele vidjeti..


Da citiram sam sebe;

1. Oni koji vjeruju Laslu prodali bi dionice PTKM iste sekunde. Nema svrhe vaditi rečenice iz konteksta.

Neki dan islikavaš palete i pričaš da ima gnojiva na pretek.
Nemoj površno i paušalno na osnovu 30 kg gnojiva koje je sakriveno u podrumu iznosit tezu da ga ima dovoljno.
Jer to je gnojivo koje će isti taj preprodavač danas prodati po puno višoj cijeni nego što je bila prije 20-tak dana.
Pa mislio sam da Ti neke stvari vidiš ali sad nisam siguran.

Onome tko zna čekati, vrijeme otvara vrata.

Na odmoru sam sasvim slučajno susreo i razgovarao o pitanju Petrokemije s ljudima koji su u samom vrhu vlasti, na kraju sam ja morao braniti tezu da nije sve tako crno kao što oni predviđaju. Petrokemija je poput ostalih socijalistickih mastodonata izgradjena u specificno vrijeme s specificnim ciljem; radost seljaka je bila ispred profita, a ptkm nije imala (pravu) konkurenciju, niti je bilo planirano da je dobije, tad se racunalo da ce plansko gospodarstvo (komunizam) trajati dovjeka. Ali nestankom planskog gospodarstva i dolaskom trzisne (liberalne) ekonomije PTKM je kao i sve slicne kompanije upala u probleme, neke od takvih su vec odavno otišle u stecaj, a neke se umjetnim nacinom odrzavaju na zivotu (brodogradnja, ptkm, zeljezare,.. i sl.). Nitko nema jasan plan za buducnost, svi zive iz dana u dan, kad se pojavi gubitak gurnu financijsku inekciju do sljedeceg puta i tako sve dok ne odu s vlasti, tad vruci krumpir ode u ruke novih političara koji nastavljaju na isti nacin, nitko ne zeli ugasiti svjetlo i preuzeti kritike kolega političara koji bi takav scenarij iskoristili za vlastiti probitak i jeftine politične poene, makar i sami znaju da je takav potez ispravan tj. da je to bilo neminovno, samo pitanje trenutka i tko ce imati hrabrosti. Ako ptkm u skoroj budućnosti bude morala placati trzisnu cijenu plina sigurno ce zapasti u velike probleme, a i sad posluje s gubitkom. Kako je država vecinski vlasnik smatram da se to nece dogoditi (u skoroj buducnosti) jer ipak drzava nastoji sacuvati svoju imovinu, kao sto se moze vidjeti i time sto je poslala OMF da nasim novcem sacuva cijenu pktm iznad 200kn.

Za spekulante će uvijek biti mjesta, PTKM je poput ruleta, odlučuje samo sreca. Prvo treba imati sreće da cjelokupno tržište pređe iz bear u bullish fazu, tad treba imati srece da netko odluči napraviti "umjetni val", a tad treba opet imati sreće pa biti među onim malobrojnim koji ce uskociti na pocetku i zatim izaći na vrhuncu (kad vecina ulazi). Kao i do sad, 98% ulagaca ce u toj igri izgubiti, malobrojni priznati da su namagarčeni, a samo sretnici izvuci profit.
[/quote]

Evo pozvam Antu Samodola i HANFU da interveniraju. Čovjek je priznao da mu je netko iz samog vrha vlasti dao povlaštene informacije da ovo ništa ne valja. Znači moraju oba odgovarati, čovjek iz vlasti koji ih je rekao i kolega Cartmann koji ih prenosi i širi priču. Naravno da ja mislim da to nije istina, ali ako netko stalno plasira neke neprovjerene informacije da mu je rekao neki "visoko pozicionirani političar" onda priču treba provjeriti. Ovako se nanosi svima šteta. Kad si kod gospodina generala Gotovine njemu su tako visoko pozcionirai časnici UN-a prišil kako je bilo milijun granata, milijun mrtvih, a sad na suđenju kad treba to dokazati činjenicama i argumentima vidimo da je to sve bila naručena farsa. Izvještaji su pisani po narudžbi, kao i tvoje pisanje. Da smo pravna država kolega ti nebi u Hag, nego u Lepoglavu, nebi mogao dokazati koji ti je to visoki političar rekao ! Pozdrav

u EU ne na kredit, već s GOTOVINOM !

Zanimljivost

Zbog rastućih cijena hrane ekstremno siromaštvo u zemljama u razvoju

http://www.seebiz.eu/hr/system/video/?mediaId=387

KUPNJE – PTKM-R-ACijena Količina Ukupno
230,01 390 89.703,90
230,00 300 69.000,00
227,50 890 202.475,00
227,00 100 22.700,00
226,02 30 6.780,60
225,00 450 101.250,00
221,00 135 29.835,00
220,00 60 13.200,00
211,20 50 10.560,00
211,11 50 10.555,50

Nema podataka
PRODAJE – PTKM-R-ACijena Količina Ukupno
233,98 115 26.907,70
233,99 28 6.551,72
234,00 8 1.872,00
234,99 59 13.864,41
235,00 110 25.850,00
237,00 13 3.081,00
239,90 50 11.995,00
240,00 76 18.240,00
240,99 50 12.049,50
242,50 200 48.500,00

Eto ima jače kupnje……..

Moglo bi biti u dvije ili 3 transakcije promet preko milijun….
Do sada promet 45 tisuća Kn vidjeti ćemo da li će biti preko milijun…..

Napravi razliku http://pravipotez.blogspot.com/

Indija je zabranila izvoz kukuruza kako bi se povećale domaće zalihe i obuzdala inflacija koja je najviša u posljednjih 13 godina. Zabrana stupa na snagu odmah i vrijedit će do 15. listopada, priopćilo je u četvrtak tamošnje Ministarstvo trgovine.

Rekordne cijena sirovina su dovele do povećanja stope inflacije u svijetu i natjerale vlade na mjere za osiguravanje dovoljnih zaliha hrane. Indija, koja je šesti najveći izvoznik kukuruza u svijetu, je već ograničila izvoz riže, pšenice i ulja kako bi osigurala dovoljnu količinu tih proizvoda na domaćem tržištu.

Indija je u posljednjih 12 mjeseci izvezla rekordnih dva milijuna tona kukuruza, piše Bloomberg. U istom je razdoblju zabilježila i rekordnu žetvu od oko 18,5 milijuna tona, što je 22,5 posto više nego u istom razdoblju godinu dana ranije.

Eto zašto cijena gnojiva u svijetu divlja. Da se ta ekipa nahrani treba još 100 tvornica gnoja.
Kad skupimo 25% ptkm treba poslati ponudu u Indiju. Možda im bude interesantno.

dobit od 450 milja kuna uz povrat od 15 godina znači da ptkm vrijedi 2020 kuna.

New Report

Close