Prognozer kraha 2007. kaže da čeka kraj 2010.

Naslovnica Forum Komentari članaka Prognozer kraha 2007. kaže da čeka kraj 2010.

Forum namijenjen komentiranju objavljenih članaka.

Svaka čast onom tko je predvidio ovoliki pad. Doživio sam svašta na burzi ali predviditi ovu dubinu krajem 2007 to je pohvalno. Inaće krajem 2006 sam rasprodao masu dionica da bi vratio margin kredit sa 14% kamata u iznosu od 70 000 eura. Nažalost to je bila i posjednja dobra transakcija, jer bilo koja kupovina dionica poslije toga vremena nije opravdala svoje ulaganje, osim srpskih totalno slabo likvidnih dionica koje isplaćuju dividende, i ako se zanemari tečaj dinara. No niski P/E opravdavaju čak i tečaj. Što se tiće nekretnina u HR, svi polaze od postavke da građevinci u stanogradnji moraju imati pozitivno poslovanje?? Zašto cijena od koštanja proizvodnje stana ne može pasti za 30%?? Tko će im kupiti stan? Hrvat si može priuštiti baraku, može si priuštiti stojadina ali više od toga.. Samo će Arene i mostovi biti moderne u novim vremenima! Uskoro ću imati ponudu montažnih stanova od 120 m2 za 99 000 kn. U cijenu uračunati porez i stolarija, laminat, sanitarn čvor. Svaka roba ima svog kupca!

Malo o cijenama stanova u Osijeku iz drugog pogleda.

Sud Općinski sud OSIJEK

Broj predmeta OVR-712/04
Katastarska općina OSIJEK
Nadležni katastar PODRUČNI URED ZA KATASTAR U OSIJEKU
ZK uložak zk.ul.7552, poduložak br. 12096
Katastarska čestica kč.br. 3913/2
Vrsta predmeta Stan
Površina 65 m2
Vrijednost 131.564,69 kn
Naselje Osijek
Općina Osijek
Županija Osječko-Baranjska
Adresa Reisnerova 135
U naravi predstavlja u stambenoj zgradi br.135, u Reisnerovoj ulici, stan broj 2,u prizemlju, ulaz 1, sastoji se od dvije sobe, kuhinje, izbe, nužnika, predsoblja, drvarnice

Ročište za predmet
Datum dražbe 18.11.2009 09:30
Adresa dražbe Općinski sud u Osijeku, Europske avenije 10, soba broj 2
Uvjet prodaje Ne može se prodati za cijenu nižu od 3/4 procijenjene vrijednosti

Jamčevina iznosi 10.000,00 kuna, daje se na blagajni Općinskog suda u Osijeku, ili na račun suda broj 2390001-1300000419, s naznakom ˝jamčevina u predmetu broj III I-OVR-712/04˝ poziv na broj 05 060-712-2004.
Datum odluke o prodaji 06.07.2009

Sud Općinski sud OSIJEK

Broj predmeta II OVR-2052/09
Katastarska općina OSIJEK
Nadležni katastar PODRUČNI URED ZA KATASTAR U OSIJEKU
ZK uložak zk.ul. 11048, poduložak 17193
Katastarska čestica kč.br. 1418/20
Vrsta predmeta Stan
Površina 57 m2
Vrijednost 474.500,00 kn
Naselje Osijek
Općina Osijek
Županija Osječko-Baranjska
Adresa Gornjodravska obala 85
U naravi predstavlja stan broj 23, potkrovlje, koji se sastoji od dvije sobe, kuhinje, predsoblja, kupaonice

Ročište za predmet
Datum dražbe 29.10.2009 09:00
Adresa dražbe Općinski sud u Osijeku, Europske avenije 10, soba broj 6-A
Uvjet prodaje Ne može se prodati za cijenu nižu od 2/3 procijenjene vrijednosti

Jamčevina Jamčevina iznosi 48.000,00 kuna , daje se na blagajni Općinskog suda u Osijeku ili na račun suda broj 2390001-1300000419,s naznakom ´jamčevina u predmetu broj OVR-2052/09´ poziv na broj odobrenja 05 140-2052-2009.
Datum odluke o prodaji 25.09.2009

Što je datum odluke o prodaji dalje, to je cijena nekretnina jeftinija, jer ju nitko nije mogao kupiti. Cijena pada za 1/3. Tako da ovaj drugi stan kad se izračuna pad cijene koji će vjerovatno biti izađe cca 800 eura. Ako pronađe kupca! Ako ne, na slijedećoj licitaciji je 800 eura – 30% cca 540 eura ..

A da vidite tak ovrhe u purger varošu..

Političari su kao i sisate žene, ništa koristi od njih, a sav užitak sa njima, se svodi na vlastitoj mašti.

ajd’ budi drug pa daj nešto podataka iz zagreba 🙂
da baš ne moramo pred oglasnu ploču…
thanks in advance

www.knjigara.com

cuj ti novinaru
buduci da te jako cijenim kao novinara i coveka daj mi molim te navedi jednog profesionalca kojeg ti znas i koji nije nimalo okrhnut i poklonit cu ti dio dionica iz svog portfelja
pofuk


cuj ti novinaru
buduci da te jako cijenim kao novinara i coveka daj mi molim te navedi jednog profesionalca kojeg ti znas i koji nije nimalo okrhnut i poklonit cu ti dio dionica iz svog portfelja
pofuk

molim definiraj ‘okrhnut’ 🙂

www.knjigara.com



cuj ti novinaru
buduci da te jako cijenim kao novinara i coveka daj mi molim te navedi jednog profesionalca kojeg ti znas i koji nije nimalo okrhnut i poklonit cu ti dio dionica iz svog portfelja
pofuk

molim definiraj ‘okrhnut’ 🙂
[/quote]
pa rijetko koji profic prizna da je dobio po piksi…….njima je lakse reci malo su me okrhnuli ali nema beda,,,,,,sad cu ja njima pokazati…………ja kad se nalazim sa ljudima koji vrte lovu i zive od toga onda ispada da sam ja jedini dobio po piksi na burzi a svi ostali da su u plusu…………evo tek sam pre par tjedana sreo frenda koji vrti strasnu lovu i kad mi je reko kak je dobil po piksi ja si mislim ja sam jos mila majka prema njemu
na kraju iso ja racunati kaj sam radio i skuzim kad sam odbio ove plusove kaj su mi forumasi napravili da bi bio u istom postotku u minusu kao i taj moj frend
a konacno i daj pogle portfelj od britvica………pa gore mu izgleda nego moj…….i jos je u gorem psihickom stanju od mene jer non stop su mu tekstovi ….cujem se ja sa frendom……vidim ja frenda nakon dugo vremena.,…………znaci frajer je u totalnoj komi poput mene jer samo djabalabari umesto da se primi posla……….i to malo ozbiljnijeg …….jer mu tekstovi u zadnje vreme slice poput mojih postova…….znaci na nivou su pokazivanja vladanja osnovama alfabeta…tj.nista…………………
pofuk
p.s. da taj dojde kod mene u odaje i vidi kaj sam ja radio na burzi i kaj radim sad mislim da bi mu svaki sljedeci tekst pocinjao ………naso se ja slucajno kod šjor pofuka na kafi i kad on meni opet pokazuje osnove kapitalizma……………preljeva iz šupljeg u prazno…….baulja iz dionice u dionicu poput palestinskog deteta na obali gaze koji se zabunom nasao na krivoj stani linije i jos misli da je jugoslavija citava i drug tito ziv koji ce da ga prebaci na drugu stranu ne shvacavsi da tito nemoze da nazove arafata jer je i on umro…….
pofuk
prijatna vece

Kaj će taj Ferengi ponovno početi ulagati u HR dionice tek kad dobije potvrdu rasta? Pa mnoge dionice su već odradile 2-3 puta rast od dna. Dalo se itekako zaraditi i dat će se. Ali što se više čeka, sve manje. Zadnjih pola godine je bilo idealno vrijeme.

U bilo kojem momentu na svoj portfelj možete gledati kao da vam ga je tog časa netko poklonio i nije vam rekao kupovne cijene


Kaj će taj Ferengi ponovno početi ulagati u HR dionice tek kad dobije potvrdu rasta? Pa mnoge dionice su već odradile 2-3 puta rast od dna. Dalo se itekako zaraditi i dat će se. Ali što se više čeka, sve manje. Zadnjih pola godine je bilo idealno vrijeme.

ja cak nisam ni siguran da se tip zove Ferengi
mislim da mu je krsno ime feriheđi sa naglaskom na fe sto znaci na madjarskom aerodrom (to nam je svima poznato)………evo razotkrit cu britvicu njegovog prijatelja do kraja…..to mu nije prijatelj nego onako …kak da nazovem…..poznanin….jer iz pouzdanih izvora sam nacuo da frajer lupeta po asku i bidu češće no sto se izmjenjuju plima i oseka…….i onda ce ga britvic sresti nakon 2 godine i drugar FErihedji tj.Ferengi kak se britvicu predstavio i predstavlkja ce mu reci pa reko sam ti kaj da radis…..reko sam ti da se manes piskaranja tekstova i da se primis dionica
pofuk

uvijek isto od istog piskarala……drukanje na pad cijena kvadrata.
kvadrat je pao, i past će još, ali čovječe zar ti nije više gadljivo stalno isto pisati?!?

New Report

Close