Poslodavac s Hvara traži samo Slavonce, 6000 kn mjesečno i dodatna plaća

Naslovnica Forum Komentari članaka Poslodavac s Hvara traži samo Slavonce, 6000 kn mjesečno i dodatna plaća

Forum namijenjen komentiranju objavljenih članaka.

Za početak radi se o otvorenoj diskriminaciji prema mjestu prebivališta, no dobro…
Drugo, radio sam ja sezone na Hvaru- slavonci su dobri radnici, ali nisu zato oni njima najbolji nego jer najbolje šute! Tu se predstavlja plaća od 6000 kuna ko bogomdana, a nitko ne govori da za tu plaću radiš minimalno 12 sati svaki dan, uglavnom više, BEZ JEDNOG JEDINOG SLOBODNOG DANA 4 MJESECA! Zanimljivo, jel tako?! Sad 6000 kuna i ne zvuči tako puno, čak niti pošteno, jel tako….uzmimo i u obzir da radnik nema pravo tražit slobodan dan jer ako ga i dobije skinit će mu se sa te velebne plaće od 6000…MODERNO ROBOVLASNIŠTVO! Eto, radišni i tihi slavnoci zato odgovaraju hvarskim izrabljivačima dok i oni ne shvate koliko su prevareni i odlaze doma bolesni, jadni sa desetak tisuća kuna u džepu, jer od nečega moraš živit…Ne znam kako se u ovoj vili posluje, ali 80 posto poslovanja na Hvaru je ovako kako je opisano! SRAMOTA!

konobari i ratari, uvijek će biti traženi da rade za sitne pare, ali to je naše poslanje u EU, proizvodi hranu i služi goste

A što kad se javi slavonac sa adresom iz zg

U turizmu postoji veliki problem izrabljivanja radnika u jako malo firmi ljudi se žele vratiti mislim na kvalitetne koji nešto vrijede i vole taj posao. Ostaju većinom užašno nekvalitetna radna snaga sa jako malo volje za radit bez ikakvog znanja jezika i ljubav prema turizmu. U budućnosti će bit još gore kako bude rasto turizam kvaliteta i broj smještajnih jedinica tako će bit problem sa radnom snagom. Znači zaključujemo da nisu samo HDZ i SDP krivi za odljev ljudi nego da time kumuju i firme, ako imaš posao u turizmu npr sobarica cca 3500 kuna i da je muž vrtlar također oko 3500 kuna ne može mi niko reć da je to med i mlijeko, ali naravno bez niskih plaća nema dobrog EBTIDA i dobiti (a to da). Zna se da je uz obalu skuplji najam i cijena stanova plus cijene u trgovačkim lancima tako da je to neki extra život u turizmu to su samo floskule.


Za početak radi se o otvorenoj diskriminaciji prema mjestu prebivališta, no dobro…
Drugo, radio sam ja sezone na Hvaru- slavonci su dobri radnici, ali nisu zato oni njima najbolji nego jer najbolje šute! Tu se predstavlja plaća od 6000 kuna ko bogomdana, a nitko ne govori da za tu plaću radiš minimalno 12 sati svaki dan, uglavnom više, BEZ JEDNOG JEDINOG SLOBODNOG DANA 4 MJESECA! Zanimljivo, jel tako?! Sad 6000 kuna i ne zvuči tako puno, čak niti pošteno, jel tako….uzmimo i u obzir da radnik nema pravo tražit slobodan dan jer ako ga i dobije skinit će mu se sa te velebne plaće od 6000…MODERNO ROBOVLASNIŠTVO! Eto, radišni i tihi slavnoci zato odgovaraju hvarskim izrabljivačima dok i oni ne shvate koliko su prevareni i odlaze doma bolesni, jadni sa desetak tisuća kuna u džepu, jer od nečega moraš živit…Ne znam kako se u ovoj vili posluje, ali 80 posto poslovanja na Hvaru je ovako kako je opisano! SRAMOTA!

Oko jednog ste se očito složili – Slavonci su dobri radnici, sve ostalo je manje bitno. Uvijek možeš dati otkaz, pronaći drugog poslodavca na otoku, otići na drugi otok, otići iz države (što je vjerojatno najbolje), a radni uvjeti i visina plaće su jednostavno rezultat ponude i potražnje na tržištu rada, koja je znamo kakva i znamo zbog čega te naravno uvjeta i okruženja u kojem posluju poslodavci u SRH.

Slavonci su najbolji KUHARI na moru ! Na Paklenim otocima, Dagmar može svoju dobru
kuhinju zahvaliti Slavonki…a i ostali, ZVUČNI restorani, čiji se vlasnici prenemažu u medijima…žele
miran , pokoran i vrijedan slavonski duh sposobnih žena…..

[color=blue][/color][b][/b]...prodajte dionice...-kupite nekretnine!

Indirekto je vezano moje pitanje koje je meni ove godine gost postavio, zašto nemate otvoren objekt barem u 3 mjesecu ako ne cijele godine kad kod nas u Austriji na 2000 metara je objekt otvoren cijelu godinu.
E sad pljuvat strancima po Hrvatskoj neda mi se, po menagerima,lokalnoj samoupravi i po firmi jer je to kontraproduktivno. Ostaje mi da cvrckam i sliježem ramenima, već 10 godine dobivamo nagrade a skraćujemo sezonu, da sad ne pišem opširno moju tezu na takav način niti ne možemo imat veće plaće niti stalne radnike i ljudi će nam sve više odlazit van CRO mimo HDZ-a i SDP-a, sad ne odlaze oni koji su gladni sad su nam pomalo počeli odlaziti ljudi koji imaju plaću ali nisu zadovoljni sa 4000 kuna. Ali ja bi na ovoj temi doslovce mogao pisat danima ali na kraju skužili bi ljudi koji vole turizam i koji su cijeli svoj radni vijek proveli sa gostima.

New Report

Close