Porečki poduzetnici imaju velikih problema s pronalaženjem radne snage, nedostaje 120 sezonaca

Naslovnica Forum Komentari članaka Porečki poduzetnici imaju velikih problema s pronalaženjem radne snage, nedostaje 120 sezonaca

Forum namijenjen komentiranju objavljenih članaka.

deloy,

i ja se baš ne slažemo u 90 % tema.

On je zločesti i često vrijeđa kolege (i mene?).

Nisam ja kriv što sam rođen u Hrvatskoj obitelji i u Državi Hrvatskoj.
Nikad ne desničarim , čak što više i pišem lijevom rukom.

Normalno je da mi je kao domoljubu na prvom mjestu vlastiti džep i lisnica , jer što je menji bolje više plaćam poreza (državi koju volim)pa je i svima (uhljebima) u Državi bolje.

A što se tiće pasa – nisi ništa shvatio , nemam ništa protiv pasa i drugih bića , svake godine u mojem gradu psi ugrizu nekoliko tisuća ljudi , moja šogorica mjesećno troši na svojeg psa toliko koliko moja mama dobije penzije nakon 40 godina radnog staža…..

Problem nedostataka radne snage u Istri nemože se rješiti uvozom radne snage.Što više ljudi dolazi iz siromašnih država to poslodavci plaćaju manje.Rješenje je u smanjenju najvećih poreza na svijetu .

.

NEODGOVORNA DRŽAVA

Kako je ugovor s mladom pripravnicom sklopljen 15.04.2016. pripravnica je trebala već do
15.05.2016. dobiti naknadu / plaću / od HZZ-a za četvrti mjesec – i to zakonom do 15.-tog u mjesecu.

Danas je došla u računovodstvo plačući, da pita da li će dobiti novac, jer visi na bankomatu …i ništa…??? Podstanar je …..putuje vlakom kući vikendima…..šta da radi…? novac ne dolazi…

Dobila je rješenja…prošao je 15 .ti ……država krši zakone sama …… sebi..tko će ih kazniti ?

Interesantna situacija ! Kod magistara farmacije, ugovor sklapamo s HZZO-om.
U tim ugovorima- poslodavac daje redovno plaću, a onda svaki mjesec napiše zahtjev za povratom
tih isplaćenih sredstava uz potvrdu isplaćene plaće …/potpisane isplatne liste /…

Pa, dajte promijenite te ugovore, da djeca / nižeg obrazovnog statusa / dobivaju plaće kad i svi djelatnici / višeg obrazovnog statusa , odgovorno – do zakonskog roka….. !!!

Kakva je to diskriminacija pripravnika ??? Oslonite se na odgovorne poduzetnike, ako nemate
službe koje bi to odgovorno radile …

[color=blue][/color][b][/b]...prodajte dionice...-kupite nekretnine!

Jedini poduzetnici u porecu i okolici su siptari a oni zaposljavaju 90% svojih iz tetova i vrte 90% love od turizma tamo. O tome treba drzava povesti racuna jer u istri se okrene 1/3 love od turizma pa zbrojite di zavrsi


Jedini poduzetnici u porecu i okolici su siptari a oni zaposljavaju 90% svojih iz tetova i vrte 90% love od turizma tamo. O tome treba drzava povesti racuna jer u istri se okrene 1/3 love od turizma pa zbrojite di zavrsi

odvratan rasistički komentar. kao prvo, albanci ne žive u okolici nego u centru grada. oni čine svega 5% stanovništva, a kome daju novce jer njihov problem i njihova stvar. u poreču se okrene 1/3 love od turizma hrvatske, a u istri više od polovine. malo ti fali znanja. a jadan si ako si u poreču, povijesnom i kulturnom gradu primijetio samo “šiptare”. to je dokaz da si tamo išao u zloj namjeri, da tražiš greške. traži ih u svojoj vukojebini iz koje si potekao.

...povijest se ponavlja...

Sta je bilo rasisticki u mom postu? Siptari?pa oni se sami tako zovu,a dole ih ekipa zove Sipci ili Bakljave. Ti ocgledno ne poznas situaciju porecu. Infiltrirali su se u Ids i zasticeni su kao licki mevjedi. I da zaboravio sam ulicu boze milanovica centru,koju zovu boze ciganovica.ajde pogodi zbog cega?



Jedini poduzetnici u porecu i okolici su siptari a oni zaposljavaju 90% svojih iz tetova i vrte 90% love od turizma tamo. O tome treba drzava povesti racuna jer u istri se okrene 1/3 love od turizma pa zbrojite di zavrsi

odvratan rasistički komentar. kao prvo, albanci ne žive u okolici nego u centru grada. oni čine svega 5% stanovništva, a kome daju novce jer njihov problem i njihova stvar. u poreču se okrene 1/3 love od turizma hrvatske, a u istri više od polovine. malo ti fali znanja. a jadan si ako si u poreču, povijesnom i kulturnom gradu primijetio samo "šiptare". to je dokaz da si tamo išao u zloj namjeri, da tražiš greške. traži ih u svojoj vukojebini iz koje si potekao.
[/quote]

Za male plaće treba puno raditi i živjeti ko siromah….

[color=blue][/color][b][/b]...prodajte dionice...-kupite nekretnine!

Po meni narod dolazi k pameti. Uskoro nitko nece raditi za crkavicu od 3000kn a imati diplomu i poznavati 2-3 strana jezika.

You've got to ask yourself one question: 'Do I feel lucky?' Well, do ya' punk?

New Report

Close