Pokrenuta akcija naplate 19 milijardi kuna dugova

Naslovnica Forum Komentari članaka Pokrenuta akcija naplate 19 milijardi kuna dugova

Forum namijenjen komentiranju objavljenih članaka.

Što je sa otpisanim dugovima, koje Poreznqa uprava otpisala zbog “zasta4rjelosti.
Ako je zaista bilo zastare, tko je dozvolio da do toga dođe, jer to je krimen.
Po čijem se nalogu otpisivalo i t.d. ? Znam, da su i ta kaznena djela u zastari, ali javnost treba znati aktere,kako bi im onemogućila da dođu u priliku ponoviti slična nedjela.

Prvo neka Linić i njegovi vrate otpisane dugove koji se mjere u stotinama milijuna kuna možda i pokoja milijarda, pa onda neka traže sve druge!

Barem bi novinari, kad već neće država, mogli prestati nazivati utaju poreza “kriminalom”. Država je, naime, ta koja pljačka – putem poreza. Utajiti nešto od lopova nije kriminal, zar ne?

Međutim, s obzirom da velika većina ljudi trenutno misli da je porez jako dobra stvar i da država prikupljeni plijen genijalno troši – ja bih pitao šta je s dugovima same države privatnom sektoru? Tu leži pravi kriminal i apsurd. Država je na ovim prostorima najveći naručitelj i istodobno najsporiji platiša. Svi lanci neplaćanja, zbog kojih razna poduzeća jedva opstaju i bez poreznog nameta, počinju od države. Pišite malo o tome!

nakon nepreglednih stupaca sa astronomskim iznosima na stranicama PU unazad nekoliko godina, konačno kreće akcija, ali sada prava akcija, ma stvarno kada vam kažemo ide akcija, ma narod mora vjerovati akcija slijedi, ovi su već smiješni sami sebi

Krenula je akcija…stisnut ćemo odabrane…

u prijevodu: Još ćemo malo maltretirati one najmanje, koji nemaju nikoga u poreznoj. Izbit ćemo svakome po 2.000 – 3.000 kuna iz džepa na osnovi nekog pravilnika (kojeg ionako nitko nije nigdje vidio niti ga može naći) i pohvalit ćemo se brojem izdanih kazni…

Vi koji ste do sada radili kako ste radili…vas ionako nećemo dirati…

Dobar analitički tekst – poreznih dugova gospodarskih subjekata Hrvatske, s osvrtom na predstečajne nagodbe. To bi trebao pročitati i sudac Kolakušić, koji se zalaže za stečaj. Pa će vidjeti da ‘dobrovoljnom’ izglasanom predstečajnom nagodbom: vjerovnici – financijskog i realnog sektora gubi više od države. Ali u stečaju bi mnogi vjerovnici realnog sektora: – a naročito država – izgubili sve.


nakon nepreglednih stupaca sa astronomskim iznosima na stranicama PU unazad nekoliko godina, konačno kreće akcija, ali sada prava akcija, ma stvarno kada vam kažemo ide akcija, ma narod mora vjerovati akcija slijedi, ovi su već smiješni sami sebi

nažalost, raja to puši… isto kao i tumele ispod mora.

Država je, naime, ta koja pljačka – putem poreza. Utajiti nešto od lopova nije kriminal, zar ne?Međutim, s obzirom da velika većina ljudi trenutno misli da je porez jako dobra stvar i da država prikupljeni plijen genijalno troši – ja bih pitao šta je s dugovima same države privatnom sektoru? Tu leži pravi kriminal i apsurd. Država je na ovim prostorima najveći naručitelj i istodobno najsporiji platiša. Svi lanci neplaćanja, zbog kojih razna poduzeća jedva opstaju i bez poreznog nameta, počinju od države. Pišite malo o tome!

@ doleporez ,

u pravu si.
Kako uspiju naći one sitne kokošare koji nisu platili 10 kuna poreza a nemogu naplatiti nekom stotine miliona a ima ih po kancelarijama na državnim jaslama ko mravaca?

Kako uspiju za 7 kuna viška u blagajni nekomu siromahu zatvoriti tvrtku ?

Siguran sam da se tu radi o najvećem kriminalu , mitu i korupciji.

Poreznici rigorozno nastupaju samo prema sirotinji (tzv. kokošarima) koja im nemože (ili neće) dati mazalicu ili nikog (politički) važnog ne poznaju.

.

Ja sam u veljači uplatila PDV (2000,00kn) sa zakašnjenem od 2 dana (vikend). Dva dana nakon uplate dobila sam rješenje o ovrsi te trošak postupka od 200,00 kn. Došavši u poreznu upitati o ćemu je rijeć pošto je novac uplačen, rekli su mi referentice da im treba 7 dana da obrade uplatu, te da vide sada da sam uplatila ali da ipak moram platiti 200,00 kn “trošak postupka”. Jel o tim dugovima, gospodo draga, vi pričate ?????

New Report

Close