Pogodi Crobex – Siječanj 2009

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Pogodi Crobex – Siječanj 2009

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

10.1. 1830
31.1. 1480

idući tjedan će bit bolje...


Neću ništa stavljati, ali moram priznati

….da je jako puno dionica u drhtavim rukama. Jako puno optimista.

Začudio bi se koliko je casha u "drhtavim rukama". Cash im stoji i svakim ih danom sve više svrbi. Dok stižu loše vijesti (a stižu) mogu se kontrolirati, ali čim počnu stizati dobre vijesti i tržište krene prema gore vidjet ćeš koliko ima drhtavih ruku koji imaju cash, a ne dionice. Ja sam ostao u šoku kad sam saznao koliko je na računima jaka cash pozicija i to mi je ulilo optimizam da će iduća godina biti jako zanimljiva. Drhtavi su i na jednoj i na drugoj strani… Ili možda nisu? E, tko će ga znat…

Ja ne prihvaćam prvi prijedlog Ramljakove nagodbe!


Evo prijatelji moji ja sam 100% u dionicama.. misljenja sam, da cemo doci do cca 1850 – 1900 a ako dodjemo do tud onda sam VANI i vise me necete vidjeti. Svima Sretna i uspjesna NOVA 2009 krizna godina — veli Ugljesa, ops Šuker !!

Šte nećeš sa nama čekati Crobex na 1000 bodova ?!

AKO STE U PLUSU, TKO VAM JE KRIV ????!!!!

2145

kak ja obično pogodim kak s šakom v drek, sad se bum isto zduril i rekel
Crobex @ 31.1.2009 bil bude cirka 2000

Dobro jutro rakijo, zbogom moja pameti!


Začudio bi se koliko je casha u "drhtavim rukama". Cash im stoji i svakim ih danom sve više svrbi. Dok stižu loše vijesti (a stižu) mogu se kontrolirati, ali čim počnu stizati dobre vijesti i tržište krene prema gore vidjet ćeš koliko ima drhtavih ruku koji imaju cash, a ne dionice. Ja sam ostao u šoku kad sam saznao koliko je na računima jaka cash pozicija i to mi je ulilo optimizam da će iduća godina biti jako zanimljiva. Drhtavi su i na jednoj i na drugoj strani… Ili možda nisu? E, tko će ga znat…

Uvijek je bilo para i biti će, samo da li ćeš te pare oploditi u dionicama, ili ne, ovisi o ulagačkoj atmosferi u Hrvata, koja i nije nešto previše optimistična. Ljudi se jednom opeku, ali ih je drugi put teže privući (HT sindrom, reklame, "velika zarada")
Ako im je toliko jeftino, zašto ne ulažu na Crobexu 1750 ???

Sve se odvija u valovima tj. ciklusima, tako da ćemo znati vrlo vjerojatno gdje je dno, jer ćemo dosta jako bubnuti o njega.

AKO STE U PLUSU, TKO VAM JE KRIV ????!!!!



Evo prijatelji moji ja sam 100% u dionicama.. misljenja sam, da cemo doci do cca 1850 – 1900 a ako dodjemo do tud onda sam VANI i vise me necete vidjeti. Svima Sretna i uspjesna NOVA 2009 krizna godina — veli Ugljesa, ops Šuker !!

Šte nećeš sa nama čekati Crobex na 1000 bodova ?!
[/quote]
Neću prijatelju moj dva puta se z…… Dosta je bilo prvi puta DDJH s 285 na 59 prodano, HT 395…prodano 196….opet kupljene po 190 ali ovaj puta malo vise….dosta mi je igranja POKERA. Sada sam pono novca stavio na kocku, tako da me je pomalo i strah.. ako dignem ovo sto sam si zacrtao,,,moze i do 2000 ali cisto sumnjam. IZLAZIM i vadim slovo "D" iz tipkovnice koje me podsjeca na DIONICE !!
Zivjeli mi svi i zdravi bili !!

I very much love INGRA !!

Pa čovječe kad smo ovo preživjeli onda tek trebamo ići dalje!Pa od ovoga teško može biti gore zar ne?!
Što nas ne ubije to nas ojača!

[color=blue][/color]vizionar



Začudio bi se koliko je casha u "drhtavim rukama". Cash im stoji i svakim ih danom sve više svrbi. Dok stižu loše vijesti (a stižu) mogu se kontrolirati, ali čim počnu stizati dobre vijesti i tržište krene prema gore vidjet ćeš koliko ima drhtavih ruku koji imaju cash, a ne dionice. Ja sam ostao u šoku kad sam saznao koliko je na računima jaka cash pozicija i to mi je ulilo optimizam da će iduća godina biti jako zanimljiva. Drhtavi su i na jednoj i na drugoj strani… Ili možda nisu? E, tko će ga znat…

Uvijek je bilo para i biti će, samo da li ćeš te pare oploditi u dionicama, ili ne, ovisi o ulagačkoj atmosferi u Hrvata, koja i nije nešto previše optimistična. Ljudi se jednom opeku, ali ih je drugi put teže privući (HT sindrom, reklame, "velika zarada")
Ako im je toliko jeftino, zašto ne ulažu na Crobexu 1750 ???

Sve se odvija u valovima tj. ciklusima, tako da ćemo znati vrlo vjerojatno gdje je dno, jer ćemo dosta jako bubnuti o njega.
[/quote]

Kolega da je jeftino to je neosporiva činjenica.
Svi oni koji sada kupe dionce na crobiu od 1700 za 10 godina će sigurno imati prilike izaći sa višestrukim zaradama.
Međutim problem je u tome što mnogi nemaju strpljenja čekati 10 godina ili bar 2 ili 5.
Problem je u tome što je najmanje 30% forumaša uzimalo margin kredite, branilo iste i nenormalno izgubili. Oni su danas nervozni, razočarani, i tužni zbog ovakvog stanja.
Evo uzmimo naprimjer super firmu koja je vrijedila npr 16000 kn, sada vrijedi cca 3800 ili neku firmu koja je vrijedila 12000kn a sada je 1800kn, firmu koja je vrijedila 2000kn a sada je 191kn ili moju ptkm koja se početkom godine tržila iznad 330 kn a sada je 110 kn i sl.
Sad postavlja se realno pitanje:
Ukoliko su ljudi kupovali na ath ili bar na 70% od ATH teško je očekivati da će uskoro vratiti gubitke. Teško će neka firma u ovakvom tržišnom stanju i okruženju skočiti 6 puta u kraćem vremenu od 2–3 godine.
E što sada, ljudi su se opekli, mnogi prodali na tkz dnu 1500 bodova i očekuju daljnji pad. Moguće je da je ovo dno, moguće je da će dionice i pasti ispod ovog, ali da će nastupiti totalni slom u to je teško vjerovati jer je jako puno keša sa strane u pripremi.

Problemi zašto je nemoguć veliki i iznenadni rast:
1. Šortati i pokušati zaraditi 10 % je nekako svima imperativ. Dok takvi prevladavaju na burzi nekog velikog rasta neće i nemože biti
2. Strani investitori se odavno povlače sa ZSE a najveći svoj izlazak je bio nakon IPO Ht-
3. Mirovinski fondovi su opterećeni kreditiranjem države
4. OIFovi i njihova imovina je totalno devastirana padom crobexa sa 5200 na 1700 bodova i teško da će u kratkom roku uspjeti privući ljude da ponovno ulože novac u iste.
5. Likvidnost je sve manja, ne samo zato što nema prodavatelja, već i zato što nema kupaca.
6. po meni okidač je 1 mjesec odnosno izvješća u US marketu, + istek lock up perioda za HT (prva skupina) koji je već u ponedjeljak

Međutim ima i dobrih vijesti:
1. Braniteljski fond ima jako puno keša i vrlo je vjerojatno da će početi kupovati slijedeće godine
2. U bear marketu u RH ima par izvrsnih firmi koje mogu biti meta preuzimanja i kao vw biti lansirane u samo par dana za 300 ili 400%.
3. iZbori su sredinom slijedeće godine i trebat će razveseliti dioničare nekih firmi
4. Nakon nekog vremena Apel na strah od gubitka novca koji je već došao do točke saturacije neće alarmantno ugorziti crobex

Onome tko zna čekati, vrijeme otvara vrata.

1603

Igra se magarad; bit će kiše!


Problemi zašto je nemoguć veliki i iznenadni rast:
1. Šortati i pokušati zaraditi 10 % je nekako svima imperativ. Dok takvi prevladavaju na burzi nekog velikog rasta neće i nemože biti
2. Strani investitori se odavno povlače sa ZSE a najveći svoj izlazak je bio nakon IPO Ht-
3. Mirovinski fondovi su opterećeni kreditiranjem države
4. OIFovi i njihova imovina je totalno devastirana padom crobexa sa 5200 na 1700 bodova i teško da će u kratkom roku uspjeti privući ljude da ponovno ulože novac u iste.
5. Likvidnost je sve manja, ne samo zato što nema prodavatelja, već i zato što nema kupaca.
6. po meni okidač je 1 mjesec odnosno izvješća u US marketu, + istek lock up perioda za HT (prva skupina) koji je već u ponedjeljak

Razumijem vašu ogorčenost kolega, ali mi htjeli-ne-htjeli, moramo dotaknuti 1000 bodova.

AKO STE U PLUSU, TKO VAM JE KRIV ????!!!!

Goran8 je fino naveo svoje razloge zašto ne očekuje rast,a bilo bi interesantno, kolega ZoranSp navedete svoje za crobex 1000.Osobno očekujem do 31.01 cca 2000,a zatim korekciju na 1300-1400 pa negdje u rujnu ozbiljniji oporavak.Razlozi na kojima temeljim svoje mišljenje jako su slični onome što je napisao kolega Goran8.


Pa čovječe kad smo ovo preživjeli onda tek trebamo ići dalje!Pa od ovoga teško može biti gore zar ne?!
Što nas ne ubije to nas ojača!

Istina kolega , živa istina. Da je 90 % foruma slušalo od početka godine dežurne prognostičare kao sad
ZoranaSp , bili bi danas bogati ljudi . Ovako smo ono kaj piše Goran8 – nervozni…razočarani …

ALI , ne i ubijeni , i TU SMO .

Ima teorija da i u kaosu vlada red ! I ovo ispuhavanje je programirano . Neću spominjati Davida Ickea
ali to je u biti to. Čista manipulacija svjetske ekonomije.I Red u ovom negativnom trendu nažalost pokazuje još uvijek put prema dole. Sjetite se razdoblja od 10/2007-12/2007 Sve je mirisalo na slom
burze , pisalo se o dolazećoj recesiji iz Amerike , nafta na 140$ , a mi nismo reagirali , rasprodavali portfelje i čuvali novce , bar ne večina nas.
Sad je isto . Trubi se i dalje o recesiji, mogućem izlasku iz krize tek 2010 te .
Postoji scenarij i vrijeme za oporavak ali nažalost još IM NIJE AKTUELAN.
Stoga ide CROBI na 2000 ali nažalost i opet dole nakon toga .
Naša je šansa sada okrenuti um . Djelovati po svim zakonima osnovnog ulaganja .
Kupovati samo u najcrnjijim danima i prodavati relativno brzo po pokazateljima .

ne vidim koje činjenice bi nas trebale voditi ka optimizmu

– u 2009 sljedi siguran pad dobiti većini poduzeća ako ne i gubitci (jedino ako smo mi pusti otok na svijetu pa nas to neće dodirnuti)
– država je pred stećajem,proraćun će se jako loše puniti vjerovatno ćemo do 1.5.2009 biti pred kolapsom proraćuna
– pogledajte sve europska valute ,roknule su stravično jedino mi imamo super kunu-devalvacija neminovna

e pa znam da se u dionici kupuje budućnost ali trenutno je vrlo maglovita.

Tražim hitno posao sa radnim vremenom od 26 sekundi . Može i do sat vremena ali ne duže!!!Netreba plaća samo mirovinsko i socijalno.


Ima teorija da i u kaosu vlada red ! Naša je šansa sada okrenuti um . Djelovati po svim zakonima osnovnog ulaganja .Kupovati samo u najcrnjijim danima i prodavati relativno brzo po pokazateljima .

To je jedino stoji. Samo nikada se nece poklopiti moje i Vase misljenje koji je dan najcrniji a kada treba prodati. Tako da burza ostaje burza a iznenadenja uvijek moguca.
[smiley]

Neuspjeh je prilika da ponovo pokusate mudrije. H.Ford

New Report

Close