PODR (Podravka d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska PODR (Podravka d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.
Zadnja izmjena 05.05.2024. u 03:07
OznakaVrijednostPrometKoličinaKupovnaProdajnaPromjena
PODR
156,75
7.994
51
157,00
158,00
0,00%
Podaci su preuzeti sa ZSE uz odgodu od 15 minuta.

ne izgleda optimistično, 10-a kupnja je na 250 kuna, prodaja se gura prema dolje

Ignore: KressoM, delux

Istina, izgleda totalno neoptimisticno, bid je plitak skroz.
Nista, treba cekati na bidu i nadokupiti, bilo bi lijepo da dode do 250 🙂

Ovaj koji izlazi, kao da izlazi pod svaku cijenu.

Bravo mirovinci.
II. stup bi trebalo ukinuti i to hitno. Potpuno je kriminaliziran.

Jel ima neki poseban razlog zasto pada PODR?, Ili kao sto svi mislimo izlaze fondovi?

Što je ovo novi Agrokor?

mi smo ipak zemlja slučaj

Sad je već pala čak 2x više nego je cjelokupna vrijednost potraživanja od Agrokora??
A ove godine će biti možda već ostvaren rast prihoda?!

@pozitiva

Da smjesno, pala danas par puta vise nego citava potrazivanja prema agrokoru.
I ne da ce ostvariti povecanje prihoda na kraju godine, ja ocekujem povecanje prihoda vec iduci 3Q u odnosu na prva 3Q prosle godine.

Ne zaboravite, 1Q 2017 -80-tak miliona u odnostu na 1Q 2016, 2Q 2017. +50t-tak miliona u odnosu na 2Q 2016, znaci velika je sansa da vec 3Q prestignu prihodima proslu godinu
.
Uzrok pada profitabilnosti vec znamo.

Ovdje ti je problem taj da je sentiment nagrizao sve, a potrajat će dok ne izađe neki bolji FI.
Po meni, ovo je prilika za skupljanje. Sad i još niže. Jer dok oni pobjave izvješća za dva tri tjedna ode sve u vražju mater, kako sam i izračunao nekidan. Do 1500-1600 unutar toga vremena.

Disclaimer: Tko moje pisanje shvati kao nagovor na kupovinu / prodaju dionica ili kao investicijski savjet taj je otisao na kvasinu odavno.

nema neke veće obrane, do kraja tjedna smo na 250 kn

Koliko je bila na upisu…..300 kn ?
I ovdje su se dugorni ulagaci lijepo proveli.

Ljudi su se opekli vise puta, a zadnje je bilo na Ledu, Podravci i ostalim Agrokorovim derivatima gdje smo gledali potop. Sada svi udaraju po stoplossu i uopce ih ne krivim. Ja ostajem, ali nema svatko zivce i luksuz gledati da mu se investicija topi kao vosak.

Ali i opcenito je klima na ZSE negativna. Gledam i pad u turizmu koji nema veze s Todexom.

Ma neka prodaju, treba samo nadokupiti:

Kad vidim ovo onda znam da nema sekirancije za ovu dionicu

https://www.walmart.com/c/brand/brand-podravka

http://www.klikaj.hr/140-godina-mirne-rovinj-u-nove-proizvodne-linije-podravke-ulozila-50-milijuna-kuna/

Samo naprijed

Što napraviti s 65.000 m2 uz more u turistički najrazvijenijem gradu u Hrvatskoj?

Uzgajati ribu, što drugo?

Ma mora netko uzgajati i ribu, svi bi samo hotele :).

Znaci sa otvaranjem ove nove proizvodne trake u jednoj tvornici ce se desiti sljedece, citiram text iz clanka:

“Time će se od jeseni, u jednoj tvornici, objediniti proizvodnja Podravkinih ribljih brandova Eva i Mirna. To će značajno utjecati na strateški razvoj kategorije ribljih konzervi, omogućiti efikasnije upravljanje troškovima, rast profitabilnosti te bolju konkurentnost na postojećim tržištima, kao i ulazak na nova tržišta”.

Znaci rezultate ovoga bi vec trebali vidjeti Q4 + nove Belupo tvornice pocinju sa proizvodnjom Q4.
Kad dodamo na sve ovo snazan rast van granica ex yu, Izgleda da ce 2018 godine da bude najbolja od kad postoji Podravka.
A uz sve to, mozda I omrse brk sa nekom bagrokorovom kompanijom.

New Report

Close