Počelo je: Zvijezda snizila cijenu ulja na 12,49 kuna

Naslovnica Forum Komentari članaka Počelo je: Zvijezda snizila cijenu ulja na 12,49 kuna

Forum namijenjen komentiranju objavljenih članaka.

i to samo u konzumu

Smijem se na ovu vijest. Donedavno je cijena ulja bila 8.99 kn, onda se skuzilo da Srbi ne ulaze na Hrvatsko trziste sa jeftinim jestivim uljem. I ode cijena nebu pod oblake. A eto sada Tode spusta…..
Nadam se da ce prestati zaj….. ljude u Hrvatskoj. Prvo ti nabiju cijene u Agrokoru, a onda to jos nije dovoljno pa ti uzmu porez i opet ga daj izdasno Agrokoru (subvencije). Pa ti prodaju kamenu pod morsku sol, i trecrazredno povrce iz Spanjolske za cijenu provorazrednog u recimo Njemackoj.
Sreca njihova sto manje ljudi putuje po svijetu jer bi prije vidjeli svi drugi sto nam ovdje svima rade.
Jedva cekam dan kad drzavne subvencije postaju nezakonite jer su protivne trzisnoj utakmici, pa da vidimo ekspanziju Agrokora onda, ili nerealne cijene u ducanima pored stranih diskontera koji dolaze.
I nadam se da ATZN gleda oko sebe, jer telefoniranje je manje bitno, veca je lova u hrani zar ne?

AZ? Hvala, ne.

uostalom kad je jedan Kerum nakupio toliko ušteđevine pljačkajući nas na skupoj hrani,a on je među jeftinijima,i još je manji lokalni igrač,koliko nas tek šišaju ostali…..treba extra porez uvesti onima koji prodaju prehrambene proizvode

i da ne zaboravimo i pad je dio leta!

@ swami Ne bih hito komentirati cijeli tvoj post, ali educiraj se malo o cijenama sirovina na svjetskim tržištima prije nego pomisliš da netko diže cijene iz takvih razloga koje si ti naveo….http://www.poslovni.hr/vijesti/kukuruz-je-lani-poskupio-55-posto-a-psenica-38-posto-173363.aspx


@ swami Ne bih hito komentirati cijeli tvoj post, ali educiraj se malo o cijenama sirovina na svjetskim tržištima prije nego pomisliš da netko diže cijene iz takvih razloga koje si ti naveo….http://www.poslovni.hr/vijesti/kukuruz-je-lani-poskupio-55-posto-a-psenica-38-posto-173363.aspx

džabe ti tražit ljude da se educiraju i sagledaju stvari malo šire… jednostavnije im je pucati popoulističke parole …

Najveći novac je u trgovačkim lancima i nafti – jer smo primorani to trošiti svakodnevno.
Istina je da su se veliki lanci marketa u Rh proširili i obogatili na građanima nabijajući visoke cijene proizvodima. U Njemačkoj je sve pola eura zadnjih 20 godina – znak očuvanja cijena prije rušenja Zida i valute marke jer njemcima se to sviđa. litra ulja je u aldiju manje od 1 eur. ULje je prije 40 godina bilo 3-9 puta gušće već danas – toliko o kvaliteti proizvoda. Zakazale su neovisne agencije z a zaštitu potrošača i državni te gospodarski inspektorati RH. Uostalom to se i radi u autoindustriji – viskozitet automobilskog ulja W50-10 postaje standard a tko želi bolje neka kupuje grafitno ulje.
Istina je isto tako da očekivano raste cijena namirnicama kao i poljoprivrednim proizvodima. Zašto? Kinezi i Indijci su počeli trošiti umjesto riže žitarice i smrznuto tijesto po ugledu na europljane te rast broja stanovnika zemlje na preko 7 milijardi. 2gi razlog jeste globalno zatopljenje te veći životni standard stanovnika, Azije posebno.
Nama prijeti invazija stranih velemarketa. Nabrojimo samo veće u njemačkoj koji nas danas skeniraju: ALdi, Asda, Co-op, Morrisons, M&S, Waitrose, Brends, Tesco, Sainsburys, edeka, pennymarket, spar, plus, reichelt.de, kaufhof, karstadt, kaufhaus,keisers ulrichs, galeria lafayette, itd.
Problem je kod nas nerazvijenost tržišta – još uvijek ne fx burza ribe u RI i ST, burza žitarica ne postoji, tako da ispada da hrvati vole ponalik talijanima i romanskim narodima lopovluk i nerad, bogaćenje neradom.
S 2ge strane mi smo bonsai ikebana, cvijetna minijatura, ZSE kapitalizirano ne vrijedi 200milijardi kuna a trebalo bi 1.700 mird vrijediti. Mirovinske fondove kao i banke nam drže stranci, svega je jedna kvalitetna hrvatska banka HPB – pa što bismo mi to htjeli?
MI BISMO HTJELI DA SVE BRZO ZAVRŠI! Ako nas žele njemci i talijani asimilirati – ok ali nemojte nas gaziti 40 godina – napravite več ove godine sve kaj treba!! Mrcvarite nas svi zajedno. Ako je ionako neminovno, govorit ćemo njemački i talijanski kao vlastiti jezik, samo nam dajte plaće 2.000 eur.
Boli nas briga hoće li tko ili ne kupiti Agram ili Konzum kad nemamo ništa od toga. Gadovi će se povući s posla u Švicarsku kao milijarderi.
SToga, dragi poslovni, obzirom da hrvati vole činjenice čitati u kupljenom Poslovnom dnevniku ignorirajući činjenicu da se rotiraju novinari Večernjeg i POSLOVNOG te da se obrađuju zadane teme a ne boomeri i ono što čitatelji žele i trebaju, molimo potrudite se očuvati dignitet Vašeg dnevnika te se potrudite obrazlagti tematsko štivo ponalik FT.com i Forbesu te Bloombergu. Ako pričamo o ulju, dajte data 50 godina unatrag povijesno i statistički obrađeno. Poantu ionako moramo izvući sami – bježite raditi van, tko ostane u RH – naj…ao je. Zahvaljujemo

Staljo,
ni u jednom mojem postu nisam bio grub ali ti zasluzujes da ti se kaze – NE DROBI.
Ja pricam o 2009-2010 kada je doslo do dizanja cijena. Koliko je onda otisla cijena suncokreta? Izgovor je bila nafta a ne cijene preradivackih sirovina.
A kakva je cijena psenica bila prosle godine? A cijena brasna. Vegeta je najskuplja u Hrvatskoj ako pogledas okolne zemlje. Daj mi to objasni cijenom sirovina.
A koliko je litra ulja u Njemackoj, mozda oni placaju drugu cijenu suncokreta na marketu?
A cijena ulja u Italiji?
Prema tome sitne fore poput – citaj, educiraj se, itd ostavi za svoje klince ako ih imas.
Komentiraj mi morsku sol na policama Konzuma iz 2005, bit ce da si iz kruga Agrokora pa znas, demantiraj, ili prodaj mi fore poput Pejkovica kad je otpustio 120-tak ljudi i kupio B-net.
Dakle ne drobi…

AZ? Hvala, ne.

New Report

Close