PLVA (Pliva d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska PLVA (Pliva d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.


Mene ovo podsjeća na onaj vic: Piše Brko obitelji iz Remetinca: Ovdje mi je super. Svaki dan skačemo u bazen. Kad smo dobri puste nam i vodu. [smiley9]

Dobar, dobar![smiley1]

La vita e bella!


Zašto misliš da neće! Ipak prije toga očekujem Actavisovu ofenzivu na 25%+1 dionicu te objavu javne ponude. Uskoro!

Potpisujem svaku tvoju riječ.[smiley11]

La vita e bella!

Vaš link

Ne znam kako ovo već nije netko postao:

EBDR prihvatila je ponudu ameri. Barra za kupovinu njezinog preostalog udjela od 5,44%.

ovaj post ne poziva na kupnju/prodaju dionica

22.525 pohranjeno u SDA + 1.010.896 (EBDR, 5,43%) = 1.033.421 komada trenutno kod Barra, ukupno 5,5%.

ovaj post ne poziva na kupnju/prodaju dionica

Nisam nista cuo, kad je Barr kupio od EBRD-a tih 5,43% ?

[color=blue][i]NA STRANI ISTINE !!![/i][/color]

Kad sam stavio sve razloge za drzanje Plive i protiv, odlucio sam se za prodaju. Vrabac u ruci, lijepa zarada i prestanak zivciranja. Pozdrav

Olovka pise srcem


Kad sam stavio sve razloge za drzanje Plive i protiv, odlucio sam se za prodaju. Vrabac u ruci, lijepa zarada i prestanak zivciranja. Pozdrav

Već si prodao ili tek namjeravaš?

La vita e bella!

EBRD prihvatio ponudu Barra za dionice Plive
business.hr
redakcija@business.hr

(objavljeno 29.9.06 17:24)

Što je Radar?
Obavještavajte me…

O rubrikama: Infobiz

O autorima: business.hr

Europska banka za obnovu i razvitak (EBRD) prihvatila je ponudu američke farmaceutske kompanije Barr Pharmaceuticals za kupnju njezina preostalog udjela od 5,4 posto u Plivi za 820 kuna po dionici, priopćeno je u petak iz banke.

Ta odluka uslijedila je nakon povlačenja islandske farmaceutske kompanije Actavis iz utrke za kupnju Plive.

EBRD je bio Plivin dioničar 10 godina, a kupio je 11 posto te hrvatske farmaceutske kompanije na inicijalnoj javnoj ponudi dionica u travnju 1996. To je bilo prvo EBRD-ovo ulaganje u neku hrvatsku kompaniju.

U međuvremenu je Pliva postala jedna od vodećih farmaceutskih kompanija u regiji, proširivši svoje operacije na cijelu Europu i SAD, napominju iz EBRD-a.

Europska banka za obnovu i razvitak najveći je pojedinačni ulagač u Hrvatskoj s ulaganjima od ukupno 1,5 milijardi eura u 75 projekata. Pritom je usmjerena na financiranje hrvatskih kompanija u privatnom vlasništvu putem kupnje vlasničkih udjela, privatizaciju državnih kompanija i komercijalno financiranje infrastrukture, posebno na lokalnoj razini.

[b]MOŽE LI BOLJE ?![/b]

EBRD , ako sam dobro računao na brzinu , dobiva ca. 820 miliona kuna.
Pretpostavka je da će lova ostati za ulagati u HR.
Za dokapitalizaciju PBZ-a im treba 388 miliona kuna.

Od Plive im ostaje u grubo 432 miliona kuna.
Što tko misli gdje bi to EBRD mogao uložiti??

Možda podebljati svoje postojeće udjele ??[smiley1]

[b]MOŽE LI BOLJE ?![/b]

Sad je i Vladi olaksana prodaja njezinog udjela ( HZMO-ovog ). Nakon toga im treba udio Templetona ( ipak je to americki fond ) i dio dionica Druzbe Sinjeg galeba i to je to.[smiley2]

PS: EBRD bi bilo najlakse podebljati udio u PBZ-eu.

Dr. Ante Starčević: "Mi Hrvati imamo dvie narodne mane, iz kojih izvire sva naša nesreća: mi svakomu vjerujemo bez da promišljamo i lahko zaboravljamo krivice koje nam drugi učiniše."


EBRD prihvatio ponudu Barra za dionice Plive business.hr

A hoće li Barr prihvatiti dionice EBDR-a ?

Vikinzi su ipak prije Kolumba otkrili Ameriku.

[smiley9]

A hoće li Barr prihvatiti dionice EBDR-a ?

Vikinzi su ipak prije Kolumba otkrili Ameriku.

[smiley9]

Ma nisu oni otkrili Ameriku, oni su pljackali po Britaniji.
[smiley2]

Dr. Ante Starčević: "Mi Hrvati imamo dvie narodne mane, iz kojih izvire sva naša nesreća: mi svakomu vjerujemo bez da promišljamo i lahko zaboravljamo krivice koje nam drugi učiniše."

New Report

Close