Peticija za produljenje radnog vremena Burze do 17 sati

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Peticija za produljenje radnog vremena Burze do 17 sati

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Opcija B

Scio me nihil scire

Vi ste ko ovi iz HNL-a, imamo užasno loš i negledan nogomet, ajmo ga napraviti još gorim i negledanijim.Kako? Ajmo napraviti ligu 16, to je genijalna ideja.
Deca,najte kaj zameriti ali mislim da je u tom rangu i vaša ideja o produljivanju rada burze.

pauza je bez veze, onda moramo opet po sistemu predotvaranja
koliko vidim, svima nam je najbitnije da radimo do 17h zbog EU i da ulovimo 1,5 h US

KADA NEPRAVDA POSTAJE ZAKON - OTPOR POSTAJE POTREBA

Naravno da je pauza bez veze.

Scio me nihil scire


Vi ste ko ovi iz HNL-a, imamo užasno loš i negledan nogomet, ajmo ga napraviti još gorim i negledanijim.Kako? Ajmo napraviti ligu 16, to je genijalna ideja.
Deca,najte kaj zameriti ali mislim da je u tom rangu i vaša ideja o produljivanju rada burze.

Kad bolje razmislim, slažem se.
To bi ispalo kao da produžimo utakmice u HNL sa 90 na 120 minuta da publika još malo dulje pati… [lol]

A burza će se kretati tamo gdje ju natjeraju veliki igrači, ove nade da će biti bolje ako se produži radno vrijeme su utopija.

Ja sam za 10:00 do 12:00.
Bit će zanimljivije, a poslije toga svi na neki korisniji posao. [wink]

Dovoljno i ovo mozga popije gledati dvije i pol transakcije u sat vremena. Neka hvala.

Što se mene tiče neka rade od 9 do 11, pa opet od 15 do 19h.

Do 15-16h burzu ionako slabo prate oni koji su zaposleni (za koje se valjda pretpostavlja da imaju više love na raspolaganju od ovih koji cijeli dan dangube za monitorima prateći kretanja cijena), a vjerojatno ti isti nemaju vremena za trejdati. Eh kada bi se radilo poslijepodne do navečer, bilo bi ipak malo više love od novih trejdera.

I naravno zamislite samo taj novi pritok sredstava (likivdnosti) na burzu. Zamislite koliko bi to bilo novih ovaca za šišanje. Ma tko ne bi to volio? [tongue] [smiley]


Gle, rade max 2-3 sata dnevno. Izgledalo bi likvidnije, burza i brokerske kuće otpustile bi 50% parazita u ljubičastim košuljama a zbog toga bi nama pale naknade u postotku a minimalne naknade bi bile izbrisane. Brokeri bi se tukli za svakog od nas. Što bi kolega Plavi rekao: "Može li bolje"!!!

Ajde pa nemoj mi reći da su provizije tebi visoke? Ako radiš promet kod svakog brokera možeš dobiti već i 0,3%. Niže od toga nemože biti.

I da, definitivno bi trebalo skratiti radno vrijeme jer kakva nam je likvidnost, dosta bi bilo da burza radi sat vremena. Barem bi bilo dinamično. Jedino što onda ovčice ne bi imale u što buljiti cijeli dan, umjesto da rade na radnom mjestu 🙂

pa dobro šta je cilj postić ovime….veći prosjek transakcija po satu ili veću likvidnost (ukupni promet/volumen) tijekom dana?!
oće se povećat broj transakcija ako se skrati radno vrijeme?!
Nisam za pauzu, kad će bit otvaraje mi je manje više svejedno, al bi htio pol sata, sat duže s amerima.

Poklonici rada ZSE do 17.00h će danas ostati bez dobroga dijela pristaša,jer upravo iza 16.00h je vani usljedio veći pad.
A to nije ni tako loše,jer će u ponedjeljak kod njih opet biti oporavak i plus,a samim time i kod nas.

jesmo još uvijek za ovu ideju.
"šteta" što danas nismo radili dulje.jel’ da?
vjerujem da danas ne bi baš išao ovaj prijedlog!
sve ovisno o "vremenu"!


Poklonici rada ZSE do 17.00h će danas ostati bez dobroga dijela pristaša,jer upravo iza 16.00h je vani usljedio veći pad.
A to nije ni tako loše,jer će u ponedjeljak kod njih opet biti oporavak i plus,a samim time i kod nas.

Što ima veze jel pad ili rast bitno je da se para vrti ,a to bi trebalo odgovarati svima: investitorima,Burzi, SDA,HANFI i brokerima.

 I m a g i n a t i o n * a t * w o r k 

Od 9 do 17 bi bilo baš po mjeri (ili 9:30 do 17, ili 10 do 17 kao maksimalni komrpomis).
Nelikvidnost nije argument za zadržavanje sadašnjeg stanja.
Što duže tržište radi, više je (dez)informacija u optjecaju, i na tome donešenih odluka.
Nisu svi hladne glave, drhtave ručice reagiraju na svaki nagovještaj promjene trenda.
S produženjem bi omogućili veću participaciju i onima koji rade baš u vrijeme rada burze, a nemaju takvo radno mjesto gdje se "mora" stalno biti online.

Pravi dioničar drži dionice barem 100 godina u svom portfelju.

Prodat ZSE-žabokrečinu da se uvede nekog reda i tad ne brinite za radno vrijeme

Ja bih da burza radi svaki dan od 0 do 24, i vikendom, praznikom i blagdanom. Always on. Zamisli probudiš se u jutro u 3, ideš pišat i usput stučeš još malo Ingre.

I'LL BE BACK

New Report

Close