PBZ (Privredna banka Zagreb d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska PBZ (Privredna banka Zagreb d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

zaüto netko toliko prosipa dionice po BIDu.? što se ljudi sada boje što će biti zbog švicarca?

primjetih da je danas protrgovano preko 300 kom ovom dionicom kojom se trguje rijeđe.. ima li neko neku info ?

Ovaj je relativno novi..
10. MISLOVIĆ JOSIP (07936287259) 3.600 0,02

Uspoređujem ZABU i PBZ , PBZ ima 10% manji P/B i 10% veći ROE. Dakle, 20% je jeftiniji od ZABE, a dividenda im je podjednaka, oko 9% prinosa. Zašto je toliko povoljniji?

neće ga niki kupiti, a zabu oće


neće ga niki kupiti, a zabu oće

Meni se čini da je obrnuto, AZ fond je kupovao u rujnu prošle godine po 770 kuna. Možda je to otjeralo prodavače na više razine. Od tada je Dax skočio 15%, Deutsche banka 20%, a Crobex 10%

Ajde dajte, taj Švicarac je već 100 puta uračunat. Ako se koja dionica trebala vratiti na razine iz2007. g. onda je to trebala biti PBZ. Dakle, 2000 kn.

Konačno!
Već godinama čekam da se moja top dionica probudi iz zimskog sna.
(Zvijer polako diže svoju glavu, a možda se i digne na noge….)

moze li netko prognozirati dividendu za 2020. ?

Idemo usporediti 2018 i očekivano za 2019 godinu (izvor mojedionice)
Dobit po dionici za 2018 je 88 kuna za 2019 je 91 kuna
Novac po dionici za 2018 je 839 kuna za 2019 je 952 kune
Dividenda po dionici za 2018 je 72 kune za 2019 – ??

I s obzirom na ovaj članak za očekivati je visoku dividendu
https://novac.jutarnji.hr/aktualno/celnik-europske-banke-za-obnovu-i-razvoj-banke-su-vam-krcate-novcem-ali-ne-posuduju/9869731/

Po svemu ovome, očekujem 85 kuna. Imam dionice i nije nagovor na ništa.


moze li netko prognozirati dividendu za 2020. ?

10€

imam i ja. dakle jos vise nego prije nadajmo se.

https://www.glasistre.hr/pula/luksemburski-jan-de-nul-platio-preostalih-688-milijuna-kuna-jaruzalo-willem-van-rubroeck-odlazi-iz-pulskog-uljanika-617537

PBZ prvi u redu naplate!!! Uljanik je u stečaju, morali su to rezervirati tako da je ovo izvanredni prihod

bit ce dividende 😊🤩

PBZ danas najtrgovaniji! Ona nelikvidnost je očito bila prolazna i prouzročena preniskom cijenom

New Report

Close